Sony praktycznie dominuje na rynku, jeśli chodzi o gogle VR. W rzeczywistości firma produkuje obecnie niektóre z naszych ulubionych zestawów słuchawkowych VR. Jednakże krajobraz tych systemów jest obecnie nieco zagmatwany. The PlayStationVR2 trafił na półki na początku tego roku i może natychmiast zmienić Twoją konsolę PS5 w potężną platformę do gier w wirtualnej rzeczywistości. Niestety, istnieje mnóstwo świetnych gier VR, których nie można uruchomić na tym nowym zestawie słuchawkowym.

Powodem jest to, że nowa konsola PSVR 2 nie jest wstecznie kompatybilna z oryginalną biblioteką gier PSVR, co oznacza, że ​​wiele starszych, ale wciąż doskonałych gier na PS4 i PS5 VR utknęło na platformie PlayStation. Co dziwne, oryginalne PlayStation VR z 2016 roku robi pracować na konsoli PlayStation 5 nowej generacji i te gry będą odtwarzane. Mamy nadzieję, że z czasem wszystkie zostaną zaktualizowane pod kątem obsługi PSVR 2, ale nie ma gwarancji, że kiedykolwiek to nastąpi.

Oznacza to, że tak, możesz pominąć PSVR 2 i używać oryginalnego PSVR, podłączyć go do PS5 i cieszyć się grami VR. Niektóre z nich korzystają nawet z lepszych czasów ładowania i lepszej grafiki. Szczerze mówiąc, jeśli masz starszą konsolę PSVR i nie chcesz wydawać więcej pieniędzy na PSVR 2, jest to dobry sposób.

ps5-psvr

PlayStation VR żyje dzięki PS5… i kilku dodatkowym akcesoriom.

Scotta Steina/CNET

Wiedz tylko jedno: zestaw słuchawkowy PSVR to starsza technologia, która wymaga złożonego, okablowanego pudełka i starszej kamery PS4, którą można podłączyć do PS5 za pomocą dodatkowy adapter klucza sprzętowego, który będziesz musiał kupić od Sony. Również większość gier PSVR przyzwyczajenie pracować z nowym Kontroler DualSense do PS5 (z kilkoma wyjątkami, np Eskadry Gwiezdnych Wojen). W przypadku większości gier na gamepad będziesz musiał wykopać starszy DualShock 4 z ery PS4.

PSVR firmy Sony ma także inny opcjonalny sprzęt: kontrolery PS Move przypominające różdżkę (które są potrzebne w niektórych grach) i przypominający pistolet świetlny Kontroler celu VR. Aby zachować prostotę tej listy, pominąłem gry, które działają tylko z tymi; poniżej znajduje się kilka doskonałych tytułów, które do działania wymagają jedynie DualShocka 4.

Ponadto wiele z tych gier również może działać bez gogle PSVR. Są opcjonalne w technologii VR, ale zestaw słuchawkowy zapewnia inny poziom zanurzenia, który często jest naprawdę fascynujący, a wadą jest wyświetlacz o niższej rozdzielczości niż w telewizorze 4K.

Ale te gry są tak dobre, że nadal są warte Twojej uwagi. I hej, Sony: zdobądźmy wkrótce wersje tych gier na PSVR 2.

A jeśli zdecydujesz się na PSVR2, oto lista nasze ulubione gry na PSVR 2.

Notatka redaktora: Ten artykuł został pierwotnie napisany w 2019 roku i zaktualizowany po premierze PSVR 2, aby przypomnieć, jak dobre są te gry.

Pokaż mniej

Nie da się wyjaśnić świata rzeczy tworzonych przez użytkowników, który można przeglądać w Media Molecule, ale możesz tutaj zbudować swój własny wymarzony krajobraz VR. Lub poznaj inne. Dreams będzie działać bez gogli VR, ale VR po prostu dodaje zupełnie nowy wymiar do odkrycia.

Pokaż ujęcie eksperta Pokaż mniej

Pokaż mniej

Całkiem świetna gra o walkach powietrznych w Gwiezdnych Wojnach bez zestawu VR staje się jeszcze lepsza z jednym. Możesz używać kontrolera DualSense, ponieważ ta gra nie śledzi ruchu kontrolera w przestrzeni.

Pokaż ujęcie eksperta Pokaż mniej

Pokaż mniej

Najlepsza ekskluzywna gra Sony VR, w którą koniecznie musisz zagrać, jeśli kupisz zestaw słuchawkowy PSVR. Ten sam zespół, który stworzył Astro’s Playroom – grę wbudowaną w PS5, która prezentuje niesamowite sztuczki kontrolera DualSense – przygotował także tę prezentację gogli PSVR. Gra jak cudowna wersja VR platformówki typu Mario. Podoba mi się nawet bardziej niż Astro’s Playroom.

Pokaż ujęcie eksperta Pokaż mniej

Pokaż mniej

Gra logiczna polegająca na eksploracji dzieł sztuki, obejmująca fantastyczne obce światy, niemożliwie dziwne stworzenia i prosty interfejs, który pozwoli Ci odkryć, co robić. To świetna gra, w której można zanurzyć się w atmosferze. I naprawdę, to takie dziwne – i piękne.

Pokaż ujęcie eksperta Pokaż mniej

Pokaż mniej

Wydanie Sony na konsolę PS4 klasycznej serii wyścigów poduszkowców doskonale sprawdza się w rzeczywistości wirtualnej i nie powoduje mdłości. Korzyści z VR polegają głównie na skupieniu. (Inną opcją jest Sony Driveclub.) Pamiętaj, że obecnie tę grę można znaleźć tylko w stanie używanym.

Pokaż ujęcie eksperta Pokaż mniej

Pokaż mniej

Pokaż ujęcie eksperta Pokaż mniejŹródło

Previous articleDlaczego Todd Chrisley odmawia poznania nowego chłopaka córki Savannah Chrisley
Next articleCzy Dziedziczna 2 się dzieje? Nie trać głowy, ale Ari Aster ma pomysł

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here