Jaki jest najlepszy dostawca Internetu w Gainesville?

Najlepszym dostawcą usług internetowych dla większości gospodarstw domowych w Gainesville jest Cox Communications. Oprócz zasięgu obejmującego większość miasta, Cox oferuje klientom wiele poziomów prędkości do wyboru. Jeśli jednak Cox nie jest dostępny w Twojej lokalizacji, dobrym wyborem są również AT&T Fibre i T-Mobile Home Internet.

Znaleźliśmy także najniższe ceny i najszybsze plany w Gainesville. Jeśli przystępność cenowa jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o łączu szerokopasmowym, sprawdź Internet domowy T-Mobile. Za 50 dolarów miesięcznie klienci mogą osiągnąć prędkość do 245 megabitów na sekundę. Najszybsza dostępna prędkość Internetu w okolicy to AT&T Fibre 5000, oferująca symetryczną prędkość do 5 gigabitów na sekundę.

CNET bierze pod uwagę prędkość, cenę, obsługę klienta i ogólną wartość, aby polecić najlepszą usługę internetową w Gainesville w kilku kategoriach. Nasza ocena obejmuje odniesienie do zastrzeżonej bazy danych zbudowanej na przestrzeni lat przeglądu usług internetowych. Sprawdzamy to na podstawie informacji o dostawcy, sprawdzając lokalnie adresy pod kątem dostępności usług. Uważnie czytamy również warunki dostawców i, jeśli to konieczne, dzwonimy do dostawców usług internetowych w celu sprawdzenia szczegółów.

Pomimo naszych wysiłków, aby znaleźć najbardziej aktualne i dokładne informacje, nasz proces ma pewne ograniczenia, o których powinieneś wiedzieć. Dane dotyczące cen i prędkości są zmienne: niektóre adresy mogą kwalifikować się do różnych poziomów usług, a miesięczne koszty mogą się różnić, nawet w obrębie jednego miasta. Najlepszym sposobem sprawdzenia dostępnych opcji jest podłączenie swojego adresu do witryny internetowej dostawcy.

Ponadto ceny, prędkość i inne informacje wymienione powyżej oraz w poniższych kartach dostawców mogą różnić się od tych, które ustaliliśmy w naszych badaniach. Zgodnie z naszą bazą danych zawierającą informacje o planach, dostarczoną bezpośrednio przez dostawców usług internetowych, na kartach wyświetlany jest pełny zakres cen i szybkości usługodawcy w całych Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie tekst jest specyficzny dla tego, co jest dostępne w Gainesville. Ceny wymienione w tekście tego artykułu pochodzą z naszych badań i obejmują obowiązujące rabaty za comiesięczne konfigurowanie płatności automatycznych – co jest standardową ofertą branżową. Mogą być również dostępne inne rabaty i promocje, takie jak podpisanie umowy terminowej lub łączenie wielu usług.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak sprawdzamy dostawców Internetu, odwiedź naszą stronę z pełną metodologią.

Najlepszy internet w Gainesville w 2023 roku

Chociaż Cox jest znany ze świadczenia usług kablowych, wybrane gospodarstwa domowe w Gainesville mogą uzyskać dostęp do nowej sieci światłowodowej dostawcy usług internetowych, która oferuje symetryczne prędkości pobierania i wysyłania we wszystkich swoich planach.

. . . Lub zadzwoń i dowiedz się więcej: Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej

Sprawdź u Coxa

zero

AT&T Fibre, uznana za najlepszego dostawcę Internetu światłowodowego CNET w roku 2023, oferuje jedne z najszybszych prędkości w mieście, które nie zrujnują banku.

. . . Lub zadzwoń i dowiedz się więcej: Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej

Sprawdź w AT&T

zero

Dzięki zryczałtowanym cenom i prostym szczegółom usług, Internet domowy T-Mobile jest doskonałym wyborem szerokopasmowego Internetu dla osób, które nie potrzebują zbyt dużej prędkości pod swoim adresem.

. . . Lub zadzwoń i dowiedz się więcej: Zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej

Sprawdź w T-Mobile

Porównanie dostawców Internetu w Gainesville

Dostawca Technologia internetowa Cena za miesiac Zakres prędkości Miesięczne koszty sprzętu Limit danych Kontrakt Wynik recenzji CNET
Internet domowy AT&T DSL 55 dolarów 20-100Mbps Nic 1,5 TB w niektórych planach Nic 7.4
Światłowód AT&T Błonnik 55-250 dolarów 300–5 000 Mb/s Nic Nic Nic 7.4
Komunikacja Coxa Kabel/światłowód 50-150 dolarów 100–2 000 Mb/s 13 USD (opcjonalnie) 1,25 TB Nic 6.2
Kinetyczny przez Windstream DSL/światłowód 40 dolarów 40-200Mbps 10 USD (opcjonalnie) Nic Nic 6.7
Internet domowy T-Mobile Naprawiono połączenie bezprzewodowe 50 USD (30 USD z kwalifikującymi się planami mobilnymi) 72-245Mbps Nic Nic Nic 7.4
Internet domowy Verizon 5G Naprawiono połączenie bezprzewodowe 50–70 USD (35–45 USD z kwalifikującymi się planami mobilnymi) 50-1000Mbps Nic Nic Nic 7.2

Pokaż więcej (2 pozycje)

Źródło: analiza CNET danych dostawców.

Inni dostępni dostawcy Internetu w Gainesville

 • Kinetyczny przez Windstream: Nie znajdziesz go bezpośrednio w mieście, ale Kinetic by Windstream świadczy usługi w pobliżu Fairbanks, Orange Heights, Micanopy i Alachua. Kinetic oferuje zarówno internet DSL, jak i światłowód – rozważ tego dostawcę tylko wtedy, gdy w Twoim domu dostępna jest jego sieć światłowodowa.
 • Internet satelitarny: Internet satelitarny z HughesNet, Viasat lub Starlink to opcja, gdziekolwiek mieszkasz. Ale nie powinien to być Twój pierwszy wybór – przy wysokich cenach i niskich prędkościach dostępne są tańsze i szybsze opcje.
 • Internet domowy Verizon 5G: Podobnie jak T-Mobile Home Internet, Verizon oferuje stałą usługę bezprzewodową po zryczałtowanych cenach. Za 50–70 USD miesięcznie klienci mogą oczekiwać prędkości na poziomie 50–1000 Mb/s. Dlaczego więc warto rozważyć T-Mobile zamiast Verizon? Podczas gdy T-Mobile Home Internet obejmuje prawie 60% Gainesville, Verizon obejmuje tylko 2%. Jeśli jednak jest ona dostępna pod Twoim adresem, zdecydowanie rozważ ją jako solidną opcję szerokopasmowego łącza.

Tanie opcje Internetu w Gainesville

Mimo że Kinetic by Windstream wziął tort za najtańszy plan internetowy w Gainesville, prawdopodobnie nie jest on najlepszy. Większość zasięgu Kinetic w mieście odbywa się za pośrednictwem sieci DSL, więc opóźnienia mogą występować częściej niż w przypadku innych połączeń. Aby uzyskać najlepszą ogólną wartość – przy jednoczesnym zachowaniu stosunkowo niskiej ceny – skorzystaj z Internetu domowego T-Mobile. Jego podstawowa cena jest taka sama jak w przypadku Cox Essential i Verizon 5G Home Internet, ale klienci mogą zaoszczędzić dodatkowe 20 dolarów, jeśli są uprawnionymi użytkownikami mobilnymi.

Większość wymienionych przez nas dostawców uczestniczy również w programie Affordable Connectivity Program Federalnej Komisji Łączności, który zapewnia kwalifikującym się gospodarstwom domowym o niskich dochodach miesięczną zniżkę w wysokości 30 USD na szybki internet (lub do 75 USD w przypadku gospodarstw domowych na ziemiach plemiennych). Możesz wykorzystać ACP do dowolnego planu internetowego – nie tylko najtańszego – od uczestniczących dostawców.

Jaki jest najtańszy plan internetowy w Gainesville?

Pokaż więcej (2 pozycje)

Źródło: analiza CNET danych dostawców.

Jak znaleźć oferty internetowe i promocje w Gainesville

Najlepsze oferty internetowe i najlepsze promocje w Gainesville zależą od tego, jakie zniżki są dostępne w tym okresie. Większość ofert jest krótkotrwała, ale często szukamy najnowszych ofert.

Niektórzy dostawcy Internetu w Gainesville, tacy jak Cox Communications, mogą przez ograniczony czas oferować niższe ceny początkowe lub dodatki do transmisji strumieniowej. Jednak wiele z nich, w tym AT&T Fibre, T-Mobile i Verizon, stosuje te same standardowe ceny przez cały rok.

Aby zapoznać się z obszerniejszą listą promocji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych ofertach internetowych.

gettyimages-1146262247 gettyimages-1146262247

Michaela Warrena/Getty Images

Jak szybki jest internet szerokopasmowy w Gainesville?

Wśród 50 stanów Floryda zajmuje pierwsze miejsce pod względem najszybsze łącza szerokopasmowe, ze średnią szybkością pobierania wynoszącą 240 Mb/s. Najszybszym dostawcą w stanie jest AT&T Fibre. Jak wypada Gainesville? To małe miasto na Florydzie nie pozostaje daleko w tyle, sprowadzając średnia prędkość 221Mbps. To całkiem szybko!

Osoby poszukujące prędkości większej niż 221 Mb/s mają wiele opcji. Najszybsza prędkość, jaką znajdziesz w Gainesville, to 5000 Mb/s i jest oferowana przez AT&T Fibre za 250 dolarów miesięcznie. Cox oferuje również plan 2 gigabitowy za 150 dolarów miesięcznie, co jest świetną opcją, jeśli chcesz połączyć usługi internetowe i telewizyjne.

Najszybsze plany internetowe w Gainesville

Pokaż więcej (2 pozycje)

Źródło: analiza CNET danych dostawców.

Jaka jest dobra prędkość Internetu?

Większość planów połączeń internetowych może teraz obsługiwać podstawowe zadania związane z produktywnością i komunikacją. Jeśli szukasz planu internetowego, który umożliwia wideokonferencje, strumieniowe przesyłanie wideo lub gry, będziesz mieć lepsze wrażenia dzięki solidniejszemu połączeniu. Oto przegląd zalecanych minimalnych prędkości pobierania dla różnych aplikacji, według FCC. Należy pamiętać, że są to jedynie wytyczne i że prędkość Internetu, usługi i wydajność różnią się w zależności od typu połączenia, dostawcy i adresu.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat wymaganej szybkości Internetu.

 • Prędkość od 0 do 5 Mb/s umożliwia wykonywanie podstawowych czynności — przeglądanie Internetu, wysyłanie i odbieranie poczty e-mail, przesyłanie strumieniowe wideo o niskiej jakości.
 • Szybkość od 5 do 40 Mb/s zapewnia wyższą jakość przesyłania strumieniowego wideo i wideokonferencji.
 • Szybkość od 40 do 100 Mb/s powinna zapewnić jednemu użytkownikowi przepustowość wystarczającą do zaspokojenia wymagań współczesnej pracy zdalnej, transmisji strumieniowej wideo i gier online.
 • Szybkość od 100 do 500 Mb/s pozwala od jednego do dwóch użytkowników jednocześnie angażować się w czynności wymagające dużej przepustowości, takie jak wideokonferencje, przesyłanie strumieniowe i gry online.
 • Szybkość od 500 do 1000 Mb/s umożliwia trzem lub większej liczbie użytkowników jednoczesne wykonywanie czynności wymagających dużej przepustowości.

Jak CNET wybrało najlepszych dostawców Internetu w Gainesville

Dostawcy usług internetowych są liczni i mają charakter regionalny. W przeciwieństwie do najnowszego smartfona, laptopa, routera czy narzędzia kuchennego, niepraktyczne jest osobiste testowanie każdego dostawcy usług internetowych w danym mieście. Jakie jest zatem nasze podejście? Na początek korzystamy z zastrzeżonej bazy danych zawierającej informacje o cenach, dostępności i szybkości, która czerpie z naszych własnych historycznych danych ISP, danych partnerów i informacji o mapach na stronie FCC.gov.

Ale to nie koniec. Wchodzimy na stronę internetową FCC, aby sprawdzić nasze dane i upewnić się, że bierzemy pod uwagę każdego dostawcę usług internetowych świadczącego usługi na danym obszarze. Wprowadzamy również adresy lokalne na stronach internetowych dostawców, aby znaleźć konkretne opcje dla mieszkańców. Sprawdzamy źródła, w tym amerykański indeks satysfakcji klientów i JD Power, aby ocenić poziom zadowolenia klientów z usług dostawcy usług internetowych. Plany i ceny usługodawców internetowych podlegają częstym zmianom; wszystkie podane informacje są dokładne na dzień publikacji.

Kiedy już będziemy mieli zlokalizowane informacje, zadajemy trzy główne pytania:

 • Czy dostawca oferuje dostęp do stosunkowo szybkiego Internetu?
 • Czy klienci otrzymują przyzwoitą wartość za to, co płacą?
 • Czy klienci są zadowoleni z ich usług?

Chociaż odpowiedź na te pytania jest często wielowarstwowa i złożona, polecamy dostawców, którzy są najbliżej „tak” we wszystkich trzech kwestiach. Wybierając najtańszy serwis internetowy, szukamy planów z najniższą opłatą miesięczną, choć bierzemy pod uwagę także podwyżki cen, opłaty za sprzęt i umowy. Wybór najszybszej usługi internetowej jest stosunkowo prosty. Przyglądamy się reklamowanym prędkościom wysyłania i pobierania oraz bierzemy pod uwagę rzeczywiste dane dotyczące prędkości ze źródeł takich jak Ookla I Raporty FCC.

Aby dokładniej zapoznać się z naszym procesem, odwiedź naszą stronę dotyczącą testowania dostawców usług internetowych.

Jakie jest ostatnie zdanie na temat dostawców Internetu w Gainesville?

Jeśli chodzi o internet w domu, najlepszym rozwiązaniem są zazwyczaj połączenia światłowodowe. Jednakże AT&T Fibre nie jest szeroko rozpowszechniony w Gainesville – pod Twoim adresem prawdopodobnie będzie można uzyskać dostęp tylko do usługi DSL firmy AT&T. Lepiej Ci będzie z firmą Cox Communications, która obejmuje swoim zasięgiem prawie całe miasto i oferuje szybsze prędkości niż DSL. Ponadto Cox oferuje swoją nową sieć światłowodową wybranym gospodarstwom domowym w Gainesville, dlatego zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców usług internetowych w okolicy.

Dostawcy Internetu w Gainesville — często zadawane pytania

Kto jest najtańszym dostawcą Internetu w Gainesville?

Chociaż Kinetic by Windstream technicznie oferuje najtańszy plan w mieście (za 40 dolarów miesięcznie), klienci posiadający kwalifikujące się plany telefoniczne T-Mobile mogą otrzymać 20 dolarów zniżki na swój plan Internetu domowego T-Mobile, obniżając miesięczny rachunek do 30 dolarów. Ponadto T-Mobile Home Internet oferuje dostęp do Internetu za pośrednictwem stacjonarnej sieci bezprzewodowej w porównaniu do sieci DSL firmy Kinetic, co ogólnie sprawia, że ​​jest to znacznie lepsza wartość.

Który dostawca Internetu w Gainesville oferuje najszybszy plan?

Najszybszy plan internetowy w Gainesville oferuje AT&T Fibre. Za 250 USD miesięcznie klienci mogą osiągnąć prędkość do 5000 Mb/s.

Czy w Gainesville dostępny jest internet światłowodowy?

Tak. AT&T Fibre jest największym dostawcą światłowodów w okolicy, ale wybrane adresy mogą być obsługiwane przez nową sieć światłowodową Cox. Kinetic by Windstream oferuje również usługi światłowodowe, ale ich dostępność w Gainesville jest niewielka.

Który dostawca Internetu ma najlepszy zasięg w Gainesville?

Cox Communications ma najlepszy zasięg w mieście — prawie 100% gospodarstw domowych w Gainesville jest obsługiwanych przez Cox.Źródło

Previous articleUAAP: Kevin Quiambao traci uznanie po kolejnym triple-double
Next articleGwiazda „Good Burger 2” Kel Mitchell informuje o stanie zdrowia po hospitalizacji: „Nie mogłem poruszać prawą ręką”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here