CNN

Mieszkaniec Florydy, który odsiedział trzydzieści lat za kratkami za morderstwo, którego, jak twierdzi, nie popełnił, wrócił w poniedziałek do więzienia po spędzeniu ostatnich dwóch lat na budowaniu życia poza murami więzienia.

Od czasu warunkowego zwolnienia w 2021 r. w wyniku apelacji 65-letni Crosley Green pracował w ośrodku przeszczepów maszynowych, chodził do kościoła i spędzał czas ze swoimi wnukami. Nawet się zakochał.

„Jestem z tym mężczyzną od dwóch lat” – powiedziała CNN jego narzeczona, Kathy Spikes. „To, że nie mogę zadzwonić o 17:00 i powiedzieć: «Wrócę do domu», i powiedzieć: «Co chcesz na obiad», to jest to, czego się niepokoję”.

Jego powrót do więzienia nastąpił około dwa tygodnie po tym, jak sędzia okręgowy USA Roy Dalton orzekł, że musi zgłosić się do władz do 17 kwietnia, aby wznowić odbywanie kary dożywocia.

Według jego prawników Green poddał się Departamentowi Więziennictwa stanu Floryda w poniedziałek o godzinie 17:00. Towarzyszyli mu Spikes, członkowie rodziny oraz prawnicy Keith Harrison i Jeane Thomas, którzy reprezentowali go pro bono przez 15 lat.

Greenowi pozwolono opuścić więzienie za warunkowym zwolnieniem w 2021 r., około trzy lata po unieważnieniu jego wyroku przez sąd federalny w Orlando. Stan Floryda odwołał się od tej decyzji i w zeszłym roku wygrał, a wyrok skazujący Greena został przywrócony. Dalton pozwolił Greenowi pozostać wolnym, dopóki nie wyczerpał swoich możliwości prawnych. Zespół prawny Greena złożył petycję do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, ale pod koniec lutego sąd odmówił rozpatrzenia jego sprawy.

„Nie mogę się na nikogo złościć” – powiedziała Green CNN. „Nie chcę, żeby nikt inny nie był na nikogo zły. Gniew donikąd cię nie zaprowadzi. Nie zrobię (nic) poza tym, że cię skrzywdzę. Jestem szczęśliwy. Nie jestem zadowolony z powrotu. Mam swoją przyszłą żonę, mam przyjaciół, którzy przyjechali tu ze mną. Mam swoją rodzinę.

Green został skazany w 1989 r. za strzelaninę 21-letniego Charlesa Flynna. Green, który jest czarnym mężczyzną, został skazany na śmierć przez składającą się wyłącznie z białych ławę przysięgłych, a następnie w 2009 roku skazano go na dożywocie ze względów technicznych związanych z fazą procesu, w której wydano wyrok.

W 2018 roku sędzia Dalton orzekł, że prokuratorzy niesłusznie zataili dowody wskazujące, że policja w pewnym momencie podejrzewała, że ​​strzelcem był ktoś inny. Jednak pod koniec ubiegłego roku 11. Okręgowy Sąd Apelacyjny nie zgodził się z tym i przywrócił wyrok skazujący Greena, twierdząc, że zatajone dowody nie były istotne w sprawie.

Według jego zespołu prawnego Green może teraz opuścić więzienie jedynie poprzez ułaskawienie lub zwolnienie warunkowe.

„Uważamy, że jest wybitnym kandydatem do zwolnienia warunkowego” – powiedział Thomas. „Wykazał, że przez ostatnie dwa lata przebywał na zwolnieniu pod nadzorem. Odniósł niesamowity sukces na zewnątrz dzięki swojej pracy, kościołowi i rodzinie”.

Thomas wskazał, że ułaskawienie to nie to samo, co uniewinnienie. Jej zdaniem jest to po prostu mechanizm, za pomocą którego państwo decyduje, że ktoś odsiedział za kratkami wystarczająco dużo czasu, aby zostać zwolnionym.

Według Thomasa od czasu zwolnienia Green nosi monitor na kostce i jest „wzorowym obywatelem”.

„Od 15 lat całym sercem i w stu procentach wierzymy w niewinność naszego klienta” – powiedział Thomas. „Jako prawnicy musimy wierzyć, że wymiar sprawiedliwości zrobi to dobrze. Będziemy walczyć dalej. Jest to poważna niesprawiedliwość. I po prostu wierzymy, że w końcu nam się to uda.

Pomimo najnowszego wyroku Green pozostaje optymistą w walce o udowodnienie swojej niewinności. W oświadczeniu udostępnionym CNN przez jego prawników powiedział: „Dla mnie to tylko kolejna część tego, przez co przechodzę teraz, aby odzyskać wolność. To wszystko.”

W komentarzach dla CNN swoją wytrwałość przypisywał dalej swojej wierze.

„Jeśli każdy będzie w stanie uwierzyć w siebie tak, jak ja w siebie wierzę, z Panem, wówczas zrozumiecie i powiecie to, co mogę powiedzieć, nie pozwalając, aby cokolwiek stanęło między wami a waszą wiarą” – powiedział.

Źródło

Previous articleSean Payton stosuje wyjątkową strategię, aby przygotować Broncos na rachunki
Next articleMichelle Keegan podkreśla wspaniałe kształty w obcisłym gorsecie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here