„Historia nie będzie łaskawie patrzeć” na przywódców, którzy niepotrzebnie wysyłają swoich żołnierzy na śmierć, powiedział dyrektor generalny Tesli

Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski musi unikać wysyłania młodych Ukraińców na mord na polu bitwy z Rosją, powiedział dyrektor generalny Tesli Elon Musk. Jego komentarze pojawiają się w kontekście słabnącej kontrofensywy Kijowa, w wyniku której, według Moskwy, zginęło już dziesiątki tysięcy ukraińskich żołnierzy.

W opublikowanym w piątek wywiadzie dla amerykańskiego podcastera Lexa Fridmana miliarder z branży technologicznej został zapytany, czy jego zdaniem Zełenski powinien negocjować pokój z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Musk nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, ale zauważył, że tak „po prostu polecam [that Zelensky] nie wysyłajcie kwiatu ukraińskiej młodzieży na śmierć w okopach” niezależnie od tego, czy współpracuje z Putinem, czy nie.

„Ktokolwiek przejdzie do ofensywy, straci ogromną liczbę ludzi, a historia nie spojrzy na niego łaskawie” – dodał. on dodał.
Dyrektor generalny Tesli wielokrotnie wypowiadał się na temat działań wojennych między Moskwą a Kijowem, odnotowując we wrześniu, że ukraińska kontrofensywa, która rozpoczęła się wczesnym latem, przyniosła „Tak wiele śmierci za tak niewiele [gain].”

Musk przedstawił już plan pokojowy sugerujący, że Kijów powinien uznać Krym za część Rosji, natomiast cztery byłe terytoria ukraińskie, które jesienią ubiegłego roku większością głosów głosowały za przyłączeniem do Rosji w referendach, powinny powtórzyć głosowanie pod nadzorem ONZ. Pomysł wywołał jednak reakcję na Ukrainie. Andrey Melnik, ówczesny ambasador tego kraju w Niemczech, powiedział Muskowi, aby to zrobił „odpierdol się”.

Moskwa wielokrotnie zapewniała, że ​​jest otwarta na rozmowy z Kijowem, choć jesienią ubiegłego roku Zełenski podpisał dekret zakazujący wszelkich negocjacji z Rosją do czasu sprawowania władzy przez Putina. Na początku miesiąca potwierdził to stanowisko, ponownie wykluczając jakiekolwiek ustępstwa wobec Moskwy.

Ukraińska kontrofensywa trwa od początku czerwca, ale nie zyskała znaczącego zasięgu. Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu oszacował straty Kijowa na ponad 90 000 żołnierzy, wskazując jednocześnie na pogarszające się morale w ukraińskiej armii.

Ukraińscy urzędnicy, w tym Zełenski, przyznali się do poważnych trudności w kampanii, obwiniając je opóźnieniami w pomocy Zachodu, potężną rosyjską obroną i przewagą powietrzną Moskwy. Na początku tego miesiąca najwyższy dowódca wojskowy Ukrainy, generał Walerij Załużny, przyznał, że jest mało prawdopodobne, aby wojska kijowskie osiągnęły „głęboki i piękny przełom” chyba że zyskają przewagę technologiczną nad Rosją.

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:

Źródło

Previous articleTom Brady reaguje na zawieszenie Jima Harbaugha
Next articleJackie Goldschneider z RHONJ nazywa Gię Giudice analogią do swojego „największego” żalu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here