Nowy Jork
CNN

McDonald’s, który skupiał się na ulepszaniu swoich podstawowych produktów w celu zwiększenia sprzedaży, wprowadza szereg zmian mających na celu ulepszenie swoich charakterystycznych burgerów.

Bułeczki będą bardziej miękkie. Ser, bardziej lepki. Cebula będzie dodawana do pasztetów bezpośrednio na grillu. A sos Big Mac? Będzie tego więcej.

„Odkryliśmy, że drobne zmiany, takie jak ulepszenie naszego procesu w celu uzyskania gorętszego i bardziej topiącego się sera oraz dostosowanie ustawień grilla w celu lepszego przysmażenia, dają dużą różnicę w sprawianiu, że nasze burgery są bardziej aromatyczne niż kiedykolwiek” – powiedział szef kuchni Chad Schafer, starszy dyrektor kulinarnych innowacji McDonald’s USA, w poniedziałkowym oświadczeniu. Ulepszenia dotyczą burgera Big Mac i McDouble, a także klasycznego cheeseburgera, podwójnego cheeseburgera i hamburgera.

Jak podała firma, udoskonalenia wprowadzono po raz pierwszy w burgerach na rynkach międzynarodowych i już dotarły do ​​niektórych miast w USA, w tym do Los Angeles, Seattle, Phoenix i Las Vegas. Będą dostępne w całym kraju na początku przyszłego roku.

Zmiany wynikają z innych ulepszeń kluczowych pozycji menu.

W 2018 roku McDonald’s ogłosił, że przechodzi na świeża wołowina do Quarter Pounders, skomplikowane posunięcie z dużym zyskiem ze sprzedaży. W 2021 r. wprowadziła na rynek chrupiącą kanapkę z kurczakiem, która zastąpiła poprzednie wersje — stosunkowo późno pojawiła się w wojnach o kanapki z kurczakiem, ale wydaje się, że spodobała się klientom McDonald’s. .

„Zwiększamy udział w rynku zarówno kurczaków, jak i wołowiny” dzięki ulepszonym burgerom i takim produktom, jak kanapka z kurczakiem, powiedział McDonald’s

(MCD)
Prezes Chris Kempczinski podczas styczniowej rozmowy z analitykami. „W środowisku, w którym nasi klienci szukają tego, co proste i znane, nasze podstawowe pozycje menu nigdy nie były bardziej istotne” – powiedział. W USA sprzedaż w sklepach otwartych co najmniej 13 miesięcy wzrosła w czwartym kwartale 2022 r. o 5,9%, co oznacza wzrost o 10,3% w całym roku.

Nawet skromny cheeseburger otrzymuje ulepszenie.

Skoncentrowanie się na promowaniu głównych pozycji menu, zamiast na wprowadzaniu nowych produktów, to sposób na uproszczenie procesów i zmniejszenie tarcia w kuchni. McDonald’s wykorzystuje promocje, takie jak platformy z posiłkami dla gwiazd i Happy Meal dla dorosłych, aby wywołać szum wokół swoich sztandarowych produktów.

„W 2022 r. niektóre z naszych najskuteczniejszych platform kampanii przybliżyły naszym klientom główne pozycje menu” – powiedział Kempczinski podczas styczniowej rozmowy telefonicznej.

McDonald’s nie jest jedyną marką próbującą ulepszyć swoją główną ofertę.

Burger King, który w zeszłym roku ogłosił plan zmiany swojego biznesu, skupił się na udoskonaleniu Whoppera i uczynieniu go bardziej widocznym w reklamie. W czwartym kwartale ubiegłego roku przeprowadziła szkolenia Whopper dla franczyzobiorców. W lutym marka podała, że ​​Whopper przyczynił się do wyższej sprzedaży w USA w tym kwartale.

Źródło

Previous articleZdobycie tytułu Kaya jeszcze bardziej wzmocni krajową piłkę nożną kobiet
Next articleOficjalny akt zgonu Matthew Perry’ego wydany, przyczyna nie została jeszcze podana

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here