CNN

Podczas wtorkowego poranka spiker Izby Reprezentantów Kevin McCarthy zaapelował do Republikanów w Izbie Reprezentantów o poparcie jego planu dotyczącego pułapu zadłużenia, mówiąc im, że chociaż nie musi on obejmować wszystkiego, czego chcą, pomoże mu to w dotarciu do stołu negocjacyjnego z prezydentem Joe Bidena.

McCarthy powiedział również członkom, że gdy już usiądzie do stołu, może w przyszłości forsować inne postanowienia polityczne, według wielu źródeł na sali, podkreślając pogląd, że przywódcy postrzegają plan przeznaczony wyłącznie dla GOP jedynie jako sposób na wzmocnienie swojej pozycji przy stole negocjacyjnym.

Czołowi Republikanie w Izbie Reprezentantów wyrażają pewność, że uda im się zjednoczyć konferencję wokół planu i szybko przystąpić do jego uchwalenia. Ale to nie jest pewne. Kluczowe szczegóły planu nie zostały jeszcze sfinalizowane, a niektórzy członkowie wyrażają frustrację w związku z propozycją w jej obecnym brzmieniu oraz elementami, które nie zostały uwzględnione.

Przewodniczący Regulaminu Izby Reprezentantów Tom Cole powiedział CNN, że ustawa o ograniczeniu zadłużenia Partii Republikańskiej będzie rozpatrywana w Izbie w przyszłym tygodniu, ale inni Republikanie w Izbie Reprezentantów wyrazili sceptycyzm co do tego, czy szczegóły propozycji uda się dopracować na czas, aby głosowanie odbyło się tak szybko i w jakich ramach czasowych może się poślizgnąć.

Republikanie w Izbie Reprezentantów nalegają, aby wszelkie zwiększenie limitu zadłużenia wiązało się z cięciami wydatków, podczas gdy Biały Dom twierdzi, że limit ten należy podnosić bez żadnych warunków. McCarthy chce przesunąć przez Izbę projekt ustawy o ograniczeniu zadłużenia, aby wywrzeć presję na Biały Dom, aby podszedł do negocjacji, nawet jeśli ustawa nie przejdzie przez kontrolowany przez Demokratów Senat.

Spotkanie za zamkniętymi drzwiami rozpoczyna trudne wysiłki przywódców GOP, aby spierać się 218 głosami za propozycją podniesienia pułapu zadłużenia i zmniejszenia wydatków federalnych. McCarthy przeprowadził członków przez swoją propozycję, która obejmuje odzyskanie niewydanych funduszy Covid-19, 10-letnie ograniczenia wydatków, zakaz umorzenia pożyczki studenckiej Bidena i uchwalenie ustawy o energii GOP.

Konserwatyści nalegają, aby uwzględnić ich więcej, a niektórzy twierdzą, że w żadnych okolicznościach nie poprą podwyżki pułapu zadłużenia, co pokazuje, jak trudne będzie dla przywódców GOP zjednoczenie konferencji wokół propozycji.

Reprezentant Partii Republikańskiej Scott Perry, przewodniczący twardogłowego Klubu Wolności Izby Reprezentantów, wyraził frustrację z powodu braku konkretów ze strony przywódców Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów w sprawie pułapu zadłużenia i planu cięć wydatków.

„Nie wiem do końca, co znajduje się w paczce, w tym właśnie problem” – powiedział Perry reporterom. „Wiem, co było na ekranie, ale nie sądzę, że to cały pakiet”.

Perry powiedział także, że nie zgadza się z podejściem przywódców GOP, które polega na próbie przyjęcia czegoś teraz, aby dostać się do stołu negocjacyjnego z Demokratami, a później żądaniu dalszych działań. Perry był jednym z kilku członków, którzy wstali podczas spotkania konferencyjnego za zamkniętymi drzwiami i opowiadali się za dodatkowymi cięciami.

Rep. Kevin Hern, przewodniczący Republikańskiej Komisji ds. Studiów, powiedział CNN, że Republikanie muszą wspólnie opracować jeden plan dotyczący pułapu zadłużenia, w przeciwnym razie w przyszłych negocjacjach z Białym Domem spotkają się ze znacznie słabszą ręką.

„Chodzi o przywództwo. Jeśli nie potrafimy przewodzić, mamy problem” – stwierdził Hern.

Hern powiedział, że nie ma problemu z głosowaniem już w przyszłym tygodniu, argumentując, że nadszedł czas, aby Republikanie zjednoczyli się.

Przedstawiciel Partii Republikańskiej Don Bacon powiedział, że jedną z kwestii, nad którymi wciąż debatują, jest to, w jaki sposób – i na jak długo – podnieść pułap zadłużenia oraz czy należy go podnieść o kwotę w dolarach, czy do określonego terminu. Niektórzy członkowie nalegają na krótszą podwyżkę, ale Bacon powiedział, że prawdopodobnie nastąpi ona w przyszłym roku.

Potwierdził również, że niektórzy członkowie nadal nalegają na wprowadzenie dalszych cięć wydatków i uchyleń, a niektórzy prawodawcy opowiadali się za tym podczas spotkania, ale Bacon przewidział, że 18 Republikanów w okręgach Bidena, podobnie jak on, będzie za tym.

Przedstawiciel Florydy Matt Gaetz powiedział, że rozmowy konferencyjne na temat pułapu zadłużenia „zbliżają się”, ale nadal istnieją szczegóły, którymi należy się zająć. Powiedział, że nie jest pewien, czy głosowanie nad porozumieniem budżetowym odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

„Myślę, że wiele zależy od tego, jak potoczą się te dyskusje dzisiaj, jutro, następnego dnia” – powiedział. „Myślę, że istnieje wiele naprawdę kluczowych szczegółów, które musimy jeszcze dopracować przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie głosowania, ale była to bardzo produktywna dyskusja, w której znalazło się wiele dobrych pomysłów”, chociaż powiedział, że „ bardzo zaskoczony”, gdyby tekst ustawy został opublikowany dzisiaj.

Źródło na sali mówi CNN, że podczas konferencji Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów członkowie Klubu Wolności Izby Reprezentantów, w tym przedstawiciele Perry, Chip Roy i Andrew Clyde, wezwali do uwzględnienia większej liczby cięć i naciskali na przywództwo, dlaczego niektóre postanowienia nie zostały uwzględnione.

To pokazuje, jak trudne będzie to dla przywódców, mimo że przywódcy uznali to za okazję do wzmocnienia wpływu na Biały Dom.

Jednym z tematów omawianych podczas spotkania konferencyjnego GOP było to, dlaczego kilka pozycji nie zostało uwzględnionych w ramach pułapów zadłużenia.

Na przykład konserwatyści byli sfrustrowani faktem, że nie uwzględniono środka, który miałby odzyskać fundusze egzekwowane przez Urząd Skarbowy. Jednak źródło na sali mówi CNN, że powodem nieuwzględnienia tej kwestii jest to, że Biuro Budżetowe Kongresu oceniło ją jako kosztowną, a bez pieniędzy z egzekwowania prawa CBO twierdziłoby, że pobierane byłyby mniejsze wpływy z podatków.

Republikanie starają się zwiększyć jak najwięcej dochodów i obciąć wydatki w ramach tej ustawy.

Źródło

Previous articleObrońca Broncos żartuje na temat zawieszenia Jima Harbaugha
Next articleKalendarium związku Taylor Swift i Travisa Kelce’a: Noce na randkach, więcej

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here