Przemysł prywatny odegra bardzo ważną rolę nie tylko we wzmacnianiu zdolności indyjskich sił powietrznych, ale także w zwiększaniu produktywności i zdolności produkcyjnych jednostek sektora publicznego sektora obronnego, powiedział w niedzielę marszałek lotnictwa Vivek Ram Chaudhari. Odpowiadając na pytanie podczas sesji Konklawe Synergia 2023, powiedział, że przemysł prywatny również musi zadbać o to, aby odpowiadał on możliwościom produkcyjnym, aby zapewnić terminowe wdrożenie myśliwców zamawianych przez Siły Powietrzne.

Powiedział, że przemysł prywatny ma zdecydowanie ogromną rolę do odegrania w zwiększaniu możliwości IAF poprzez pomaganie wiodącym integratorom we wdrażaniu samolotów.

„Bez wątpienia przemysł prywatny odegra bardzo ważną rolę, nie tylko w zwiększaniu naszych możliwości, ale także w zwiększaniu produktywności lub możliwości produkcyjnych zasilaczy obronnych” – powiedział szef IAF.

„Musimy zrozumieć, że chociaż złożymy zamówienie na jakikolwiek sprzęt w zasilaczach obronnych, to oni (sektor prywatny) będą pełnić przede wszystkim rolę wiodących integratorów.

„Duża liczba komponentów i części zamiennych, z których składa się samolot jako całość, pochodzi z wielu prywatnych gałęzi przemysłu w kraju” – dodał.

Odpowiadając na pytanie dotyczące rdzennego potencjału Indii, stwierdził, że podejmowane są ogromne kroki w celu zapewnienia indygenizacji kluczowych elementów. Powiedział, że trwające wysiłki na rzecz indygenizacji obejmują kluczowe komponenty, takie jak radary, systemy awioniki i systemy walki elektronicznej (EW), wspierając samodzielność. „Zależność od niektórych zagranicznych producentów OEM (producentów oryginalnego sprzętu) prawdopodobnie utrzyma się przez kilka lat… Miejmy nadzieję, że po tym czasie będziemy całkowicie niezależni od zagranicznych producentów OEM także w przypadku niszowych technologii” – powiedział.

Powiedział, że indyjskie siły powietrzne obsługują floty od klasycznych po najnowocześniejsze. Trzy floty mają ponad 60 lat.

Powiedział, że indyjskie siły powietrzne przyjęły strategię integracji, aby zapewnić ich powiązanie z nowszymi platformami.

„Jasno rozumiemy, że nie możemy wycofywać starszych platform i systemów technologicznych. Musimy zachować ich przydatność, integrując je z nowszymi platformami.

„Wiele zrobiliśmy w tym zakresie, jeśli chodzi o integrację systemów uzbrojenia, zwłaszcza systemów EW nowszej generacji, z platformami starej generacji” – powiedział.

Powiedział, że podejście Sił Powietrznych opiera się na ramach ABCD: nabywanie, zwiększanie możliwości istniejących systemów, ochrona bieżących aktywów i rozwój nowych technologii.

„Niniejsze ramy odzwierciedlają wewnętrzne DNA indyjskich sił powietrznych, podkreślając potrzebę ciągłego cyklu zdobywania, ulepszania, zachowywania i wprowadzania innowacji w technologiach” – powiedział.

Wyobrażając sobie przyszłość zdolności wojskowych, Chaudhari wyraził transformacyjną rolę sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w kształtowaniu działań wojennych nowej generacji.

Podkreślił imperatyw tych technologii, mówiąc, że będzie to absolutna konieczność i będzie wymagało technologii opartej na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym”.

Zagłębiając się w dziedzinę zaawansowanej broni, Chaudhari podkreślił kluczową rolę najnowocześniejszego uzbrojenia, wyróżniając broń hipersoniczną jako rewolucyjną, zdolną do ominięcia obrony przed rakietami balistycznymi.

Źródło

Previous articleByły brytyjski członek rodziny królewskiej przedstawi flagowy poranny program ITV
Next articleMatthew Wright jest otwarty na powrót do PBA, ale nie w najbliższej przyszłości

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here