logo LTO. PLIKI PYTANIA

MANILA, Filipiny – Biuro Transportu Lądowego (LTO) ujawniło w niedzielę, że część z ponad 24 milionów niezarejestrowanych pojazdów w kraju została wcześniej zarejestrowana w różnych agencjach rządowych.

„Mamy około 24,7 miliona uszkodzonych pojazdów, a niektóre z nich są zarejestrowane w różnych agencjach rządowych”, mówi zastępca głównego sekretarza LTO, Atty. – powiedział Vigor D. Mendoza II.

Zaniedbane pojazdy silnikowe to te, których właściciele nie zarejestrowali swoich pojazdów w LTO lub celowo odmówili ich rejestracji.

W odpowiedzi Mendoza zaapelowała o pomoc do agencji rządowych w celu odnowienia rejestracji uszkodzonych pojazdów w odpowiednich urzędach.

Urzędnik LTO powiedział, że nakazał różnym instytucjom państwowym sporządzenie skonsolidowanego wykazu uszkodzonych pojazdów zarejestrowanych wcześniej pod nazwami odpowiednich wydziałów w celu ustalenia, które z nich nie są już w użyciu, a które są nadal w użyciu, ale mają przeterminowany termin ważności rejestracja.

PRZECZYTAJ: Ponad połowa wszystkich właścicieli pojazdów silnikowych w PH nie odnowiła rejestracji

„Mam nadzieję, że będziemy mogli sobie nawzajem pomóc, bo tu chodzi o bezpieczeństwo użytkowników dróg w naszym kraju” – dodał.

PRZECZYTAJ: Czy LTO może rozwiązać zaległości w zakresie tablic rejestracyjnych pojazdów w 2 dni? Poe mówi „tak”

W zeszłym tygodniu Mendoza ujawniła, że ​​około 65 procent pojazdów silnikowych w kraju sklasyfikowano jako „nielegalne”.

Powiedział również, że niezarejestrowane pojazdy stanowią „zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego”, ponieważ mogły nie przejść pewnych testów bezpieczeństwa drogowego lub nie przejść ich.

Dane wskazują również, że rząd poniósł stratę w wysokości około 37 miliardów funtów z powodu zaległych płatności za 24,7 miliona pojazdów, które pozostawały niezarejestrowane przez co najmniej rok.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articlePowrót do tragicznego losu Emmetta Walsha w Yellowstone
Next article„Bojkot Izraela” tchnął nowe życie w 100-letnią egipską markę napojów gazowanych

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here