W poniedziałek 13 listopada 2023 r. Filipińska Administracja ds. Usług Atmosferycznych, Geofizycznych i Astronomicznych oświadczyła, że ​​obszar niskiego ciśnienia zbliżający się do obszaru odpowiedzialności Filipin może w ciągu 24 godzin przekształcić się w tropikalną depresję. Zdjęcie ze strony internetowej Pagasy

MANILA, Filipiny – Strefa niskiego ciśnienia (LPA) zbliżająca się do filipińskiego obszaru odpowiedzialności (PAR) może do poniedziałku lub wtorku przekształcić się w tropikalną depresję – podało stanowe biuro pogodowe.

W swoim poniedziałkowym porannym biuletynie Filipińska Administracja Usług Atmosferycznych, Geofizycznych i Astronomicznych (Pagasa) podała, że ​​LPA została ostatnio zaobserwowana 1400 kilometrów na wschód od północno-wschodniego Mindanao.

„Ten LPA ma ogromny potencjał, aby dziś lub jutro stać się tajfunem, możliwe jest również, że wpadnie do PAR” – powiedział Obet Badrina, specjalista ds. pogody z Pagasy.

(Ten LPA ma ogromny potencjał, aby dziś lub jutro stać się tajfunem, możliwe jest również, że wejdzie do PAR.)

Badrina powiedziała również, że możliwa depresja tropikalna może osiągnąć PAR w środę lub czwartek, choć jej przebieg może jeszcze ulec zmianie. Powiedział dalej, że na razie Pagasa nie może wydawać konkretnych prognoz dotyczących swojej siły i trasy, dopóki LPA nie stanie się prawdziwym cyklonem.

„Zmiana jest nadal możliwa [pagpasok sa PAR ng Miyerkules o Huwebes] i nadal nie możemy powiedzieć, jak daleko jest ta siła i dokąd teraz zajdzie. Dopóki nie rozpęta się burza, nie możemy wydać komunikatu [forecast] ślad” – powiedziała Badrina.

(Wejście potencjalnego cyklonu jest nadal możliwe do zmiany i nadal nie możemy powiedzieć, jaka jest siła i dokąd teraz zmierza. Dopóki nie rozpęta się burza, nie możemy ugasić a [forecast] jeszcze śledzić.)

W międzyczasie Pagasa powiedział, że w poniedziałek w różnych częściach kraju może wystąpić zachmurzenie i deszcz z powodu monsunu północno-wschodniego, linii uskoku i lokalnych burz.

Stanowa agencja meteorologiczna podała, że ​​monsun północno-wschodni, lokalnie znany jako amihan, nadal wpływa na dolinę Cagayan i Apayao, a na prowincji nadal powoduje zachmurzenie i opady deszczu.

Spowoduje to również częściowe zachmurzenie lub pochmurne niebo z pojedynczymi lekkimi deszczami nad regionem Ilocos, resztą środkowego Luzonu i resztą regionu administracyjnego Kordyliery – dodał.

Pagasa powiedział również, że linia uskoku, czyli zbieżność chłodnych i ciepłych wiatrów, przyniesie zachmurzone niebo z przelotnymi przelotnymi opadami deszczu i burzami w regionie Bicol, Aurorze, Quezon i północnym Samarze.

Tymczasem w Metro Manila i w pozostałej części kraju można spodziewać się częściowego zachmurzenia lub zachmurzenia z pojedynczymi przelotnymi opadami deszczu lub burzami, zarówno ze względu na linię uskoku, jak i lokalne burze.

Jeśli chodzi o wybrzeża kraju, Pagasa wydała ostrzeżenie przed burzą nad wybrzeżami Batanes, Ilocos Norte, Ilocos Sur, La Union i Cagayan.

Wyjaśniono, że na tych wybrzeżach spodziewane są trudne lub bardzo wzburzone warunki morskie z falami o wysokości od 3,5 do 5 metrów.

POWIĄZANE HISTORIE


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Pagasa przewiduje, że w niedzielę niebo będzie częściowo zachmurzone lub pochmurne
Gotowy na chłód? Pagasa mówi, że zaczyna się „przyjaciel”.


Kliknij Tutaj aby uzyskać więcej wiadomości związanych z pogodą.Źródło

Previous articleSteelers LB doznał kontuzji kończącej sezon w meczu przeciwko Packers
Next article„Ferrari”: „Odpowiedź Adama Drivera na pytanie dotyczące „tandetnych” scen wypadków staje się wirusowa

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here