MIASTO LIGAO — W piątkowy wieczór (10 listopada) władze miasta oficjalnie zainaugurowały warty 35 milionów funtów kompleks sportowy w wiosce Binatagan.

Burmistrz Fernando Gonzalez i urzędnicy z Departamentu Edukacji (DepEd) poprowadzili ceremonię przecięcia wstęgi, w której uczestniczyli pracownicy i sportowcy.

„Jesteśmy bardzo dumni z wybudowania tego obiektu. Zrobiliśmy to, dążąc do doskonałości naszych sportowców, którzy dobrze spisali się również podczas zawodów Palarong Bicol i Pambansa” – powiedziała Gonzalez w swoim przemówieniu na gali.

Powiedział również, że chce mieć pewność, że sportowcy będą kontynuować swój zapał do sportu, korzystając z obiektów dostępnych na terenie kompleksu, aby mogli osiągać doskonałe wyniki dzięki niezbędnym treningom. Poinformował, że władze miasta przekażą DepEdowi także sprzęt sportowy.

„Naciskaliśmy na rozwój obiektu. Dzieje się tak dlatego, że sport jest istotnym aspektem [of the] systemu edukacji i każdy wydany centavo jest tego wart [because it is a place] gdzie każdy będzie mógł się dobrze bawić” – dodał.

Kompleks sportowy posiada standardowy 400-metrowy tor z ośmioma torami.

Ligao City zdobyło cztery złote medale Igrzyska Krajowe 2023.

Ernie Baraquiel, koordynator sportowy DepEd, powiedział, że rozwój obiektu będzie motywacją i inspiracją dla sportowców w ciągłym osiąganiu doskonałości w różnych zawodach sportowych.

POWIĄZANE HISTORIE

W Agusan del Sur powstaje światowej klasy kompleks sportowy

W Batangas otwarto nową arenę sportową nazwaną na cześć FPJ


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articleNick Wright ostrzega 49ers przed potencjalną „klęską”
Next articleOchocinco wycofuje się z nienawiści wobec Keitha Lee po ostrej reakcji: „Nazywam się Team Keith Lee”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here