Amazon, mekka zakupów online, w tym tygodniu zrobił jeszcze jeden krok w stronę opieki zdrowotnej ogłoszony zniżki na członkostwo w One Medical dla członków Prime.

One Medical to firma oferująca usługi telemedyczne, ale posiadająca także tradycyjne gabinety lekarskie w całych Stanach Zjednoczonych oraz usługi skierowań w przypadku procedur medycznych, którymi nie mogą się zająć. W tym roku Amazon przejął One Medical w celu rozszerzenia swojej obecności w obszarach wellness, medycyny i podstawowej opieki zdrowotnej.

Nowa korzyść One Medical daje członkom Prime możliwość płacenia dodatkowych 9 dolarów miesięcznie lub 99 dolarów rocznie za opiekę medyczną, co stanowi zniżkę w wysokości 100 dolarów od standardowej stawki One Medical. (Pierwszy członkostwo kosztuje 15 dolarów miesięcznie lub 139 dolarów rocznie). Usługi opieki wirtualnej za pośrednictwem One Medical będą całkowicie bezpłatne w przypadku tego członkostwa – niezależnie od statusu ubezpieczenia. Cena wizyt w gabinecie, które możliwe są w godz garść większych miast gdzie One Medical ma biura, lub jakakolwiek późniejsza potrzebna opieka będzie zależeć od ubezpieczenia członka Prime.

Jednak w świecie pełnym firm medycznych i telemedycznych, a więc w obszarze, który rozrósł się podczas pandemii COVID-19, masz wiele możliwości. Zanim skorzystasz z członkostwa Prime w celu zarejestrowania się w One Medical, oto co warto o tym wiedzieć.

Co to jest One Medical i co leczy?

One Medical to jedna z wielu firm oferujących usługi opieki zdrowotnej w modelu „hybrydowym”. Oznacza to, że oferuje usługi wirtualnej opieki, w ramach których można prowadzić czat wideo z usługodawcą lub wysyłać do niego wiadomości, a także opcje niektórych usług stacjonarnych, jeśli potrzebujesz wizyty w klinice.

Reklamowana przez One Medical opcja czatu 24/7 to nowa forma „konsjerża” lub „członkostwo” model opieki zdrowotnej, który ma zapewnić pacjentom, którzy mogą i chcą uiścić dodatkową opłatę, bardziej bezpośredni dostęp do lekarza. To trochę jak wizyta domowa na miarę XXI wieku.

Podobnie jak inne firmy z branży telemedycznej, One Medical nie będzie w stanie stawiać skomplikowanych diagnoz za pomocą swojej aplikacji ani bezpłatnej usługi wirtualnej opieki – w celu uzyskania niektórych usług w klinice konieczne będzie skierowanie. Według One Medical niektóre problemy, które można zdiagnozować lub leczyć wirtualnie (bez dodatkowych kosztów dla członków), to problemy z oczami; niektóre popularne wirusy, takie jak grypa; infekcje dróg moczowych; drobne cięcia; niektóre problemy skórne; oraz inne niezagrażające życiu lub niepoważne problemy zdrowotne. Umożliwia to kolejna funkcja aplikacji uzupełnij swoje recepty.

Dla osób nieposiadających Amazon Prime opłata roczna wynosi 199 dolarów. Istnieje również program pomocy finansowej dla osób, które Poznaj kryteriaco wymagałoby przesłania informacji podatkowych i odcinków wypłaty.

One Medical przechowuje Twoją dokumentację medyczną w Twojej aplikacji. Ma to na celu ułatwienie przejścia od opieki wirtualnej do lekarza lub zabranie ze sobą dokumentacji do rzeczywistej placówki opieki w celu dodatkowej pracy.

Ręce osoby trzymającej telefon z "wizyta u lekarza" Ikona.

Isabel Pavia/Getty Images

Czego nie obejmuje bezpłatna usługa One Medical?

Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek usługi w klinice, to, ile zapłacisz, zależy od Twojego ubezpieczenia. Jeden lekarz akceptuje większość główne ubezpieczenie plany; akceptuje także Medicare i niektóre programy Medicare Advantage. Jeśli potrzebujesz leku, jego cena będzie zależeć również od Twojego ubezpieczenia.

Oprócz podstawowej opieki zdrowotnej One Medical oferuje określone usługi medyczne, w tym opiekę reprodukcyjną i opiekę pediatryczną w niektórych miastach. Posiada również własne laboratoria do badań krwi.

Firma twierdzi, że jeśli zajdzie potrzeba skierowania Cię do specjalisty lub do innej placówki spoza sieci One Medical, pomoże Ci w przekazaniu dokumentacji i dokonaniu wszelkich ustaleń. Jak to dokładnie działa, nie jest jasne.

Jak się zarejestrować

Aby otrzymać zniżkę One Medical, musisz mieć członkostwo Prime, które samo w sobie kosztuje 15 USD, ale może zapewnić korzyści poza opieką zdrowotną lub bezpłatną dostawą (sprawdź różne korzyści tutaj).

Jeśli posiadasz członkostwo Prime, wykonaj następujące kroki:

  • Zapisać się dla One Medical za pośrednictwem Amazon (możesz dodać maksymalnie pięciu członków rodziny za dodatkowe 6 USD miesięcznie).
  • Wybierz, czy chcesz płacić miesięcznie, czy rocznie.
  • Pobierz aplikację One Medical.

Jakie inne usługi opieki zdrowotnej oferuje Amazon?

Amazon ma rynek opieki zdrowotnej o nazwie Amazon Clinic, który w tym roku rozszerzył się na wszystkie 50 stanów. We współpracy z A niewielu dostawców usług telemedycznychAmazon Clinic umożliwia każdemu (nie potrzebujesz do tego konta Prime) dostępu do bardzo podstawowych spraw związanych z podstawową lub pilną opieką.

W przeciwieństwie do One Medical, która jest odrębną usługą i praktyką mającą na celu ustanowienie dla członków relacji pacjent- świadczeniodawca, Strona kliniki Amazon jest ułożony tak, jakbyś szukał leczenia w zależności od problemu zdrowotnego. Amazon Clinic i benefit Member Prime dla One Medical mogą być podobnymi koncepcjami, jak Forbes zgłoszoneale Amazon Clinic jest bardziej „na żądanie” i nie wymaga miesięcznego członkostwa.

Ale to nie wszystko. Amazon ma również własną aptekę i funkcję automatycznego kuponowania, zaprojektowaną w celu zapewnienia ludziom zniżek na niektóre leki, w tym insulinę. Stawia to ją w konkurencji z innymi dużymi sklepami lub witrynami oferującymi zniżki na leki – wysokie ceny leków mogą stanowić główną przeszkodę w dostępie do opieki zdrowotnej – takimi jak Mark Cuban’s Cost Plus Drugs and DobryRx.

Czy warto korzystać z opieki zdrowotnej Amazon?

Przed zarejestrowaniem się w jakiejkolwiek subskrypcyjnej usłudze opieki zdrowotnej, takiej jak One Medical, prawdopodobnie najlepiej będzie zapoznać się z innymi opcjami. Pielęgnacja sezamuna przykład to kolejna firma z branży opieki zdrowotnej oferująca wirtualne konsultacje z pewnymi korzyściami w klinice, np Miesięczne członkostwo za 11 dolarów. Inne firmy, np Zdrowie Lub Pluszowa pielęgnacjaoferują miesięczne członkostwa, które ułatwiają dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej lub są przystępne cenowo dla osób nieposiadających ubezpieczenia zdrowotnego.

Kiedy mówisz o korzystaniu z usług dowolnej firmy świadczącej usługi opieki zdrowotnej (należącej do Amazon lub nie), najważniejszą rzeczą do rozważenia jest to, czy jesteś w stanie zaspokoić swoje potrzeby zdrowotne i czy firma/gabinet lekarski, z którego korzystasz, ma umiejętność kierowania swoją opieką. Na przykład niektóre firmy zajmujące się telemedycyną/hybrydową opieką zdrowotną mogą przepisywać substancje kontrolowane (takie jak Adderall), podczas gdy inne nie.

Jeśli zastanawiasz się nad zapisaniem się do członkostwa w służbie zdrowia, dobrym pomysłem może być porozmawianie z obecnym dostawcą w celu uzyskania sugestii lub wykonanie dodatkowych telefonów do samych firm świadczących opiekę zdrowotną, aby dowiedzieć się, jakie mają możliwości lub ograniczenia dotyczące czymkolwiek próbujesz sobie poradzić.Źródło

Previous articleFletkonogi Salem przoduje w Puerto 70.3
Next articleGuma do żucia rozwiązała trudny problem z efektami wizualnymi w Gwiezdnych Wojnach: Powrocie Jedi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here