King Charles pojawi się na okładce magazynu Big Issue z okazji swoich zbliżających się 75. urodzin. Monarcha wykorzysta tę platformę do zaprezentowania swojego projektu żywności koronacyjnej, którego oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na 14 listopada w jego urodziny. Inicjatywa ma na celu rozwiązanie problemu zarówno braku bezpieczeństwa żywnościowego, jak i marnowania nadwyżek żywności.

„Zapotrzebowanie na żywność jest tak samo realnym i pilnym problemem, jak marnowanie żywności” – powie w czasopiśmie król Karol.

Nacisk na monarchię usług publicznych zostanie podkreślony w projekcie żywnościowym jako główny temat obchodów urodzin króla Karola. Inicjatywa ma na celu rozwiązanie palącego problemu braku bezpieczeństwa żywnościowego dla osób stojących przed wyzwaniami finansowymi, a jednocześnie walkę z powszechnym problemem niepotrzebnego marnowania żywności.

„Gdyby można było znaleźć sposób na wypełnienie luki między nimi, rozwiązałoby to dwa problemy w jednym” – stwierdza król w artykule, który zostanie opublikowany w poniedziałek.

„Mam wielką nadzieję, że w ramach Coronation Food Project znajdziemy praktyczne sposoby, aby to osiągnąć – uratować więcej nadwyżek żywności i rozdać ją najbardziej potrzebującym”.

Projekt Coronation Food Project, zainicjowany przez króla Karola, zajmuje się palącym problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego w Wielkiej Brytanii, gdzie 14 milionów ludzi stoi przed tym wyzwaniem. Pomimo rosnącego zapotrzebowania na doraźną pomoc żywnościową, miliony ton żywności trafiają do kosza. Inicjatywa ma na celu współpracę z supermarketami, rolnikami i dystrybutorami w celu ratowania nadwyżek żywności i przekazywania jej potrzebującym. Mając na celu utworzenie bardziej wydajnej sieci, projekt ma na celu utworzenie regionalnych węzłów dystrybucyjnych, które wspierałyby wysiłki istniejących 8500 lokalnych organizacji charytatywnych zajmujących się problemem marnowania żywności i brakiem bezpieczeństwa. Współprzewodnicząca projektu, baronowa Louise Casey, powiedziała: „Zbyt wiele osób w Wielkiej Brytanii żyjemy w biedzie i głodujemy. Jednocześnie marnujemy zbyt dużo żywności w gospodarstwach rolnych, zakładach produkcyjnych i całym przemyśle spożywczym.

W przyszły wtorek król będzie obchodził 75. urodziny, a w poniedziałek zorganizuje przyjęcie w Highgrove w Gloucestershire z innymi osobami lub organizacjami, które w tym roku skończą 75 lat.

W dniu swoich urodzin król wydaje przyjęcie dla pielęgniarek i położnych w ramach obchodów 75. rocznicy NHS.

Z okazji urodzin Mennica Królewska wyprodukowała pamiątkową monetę, w której po raz pierwszy zastosowano srebro pochodzące z recyklingu klisz rentgenowskich medycznych i przemysłowych.

Ponieważ król rozpoczyna już drugi rok swego panowania, zmieniają się także nazwy jego organizacji charytatywnych – np. Prince’s Trust staje się King’s Trust, a Prince’s Foundation staje się King’s Foundation.

Oświadczenie o zrzeczeniu się odpowiedzialności: Autorem tej treści jest strona trzecia. Wyrażone tutaj poglądy są poglądami odpowiednich autorów/podmiotów i nie reprezentują poglądów Economic Times (ET). ET nie gwarantuje, nie ręczy ani nie popiera żadnej z jej treści, ani nie jest za nią w żaden sposób odpowiedzialny. Prosimy o podjęcie wszelkich niezbędnych kroków, aby upewnić się, że wszelkie podane informacje i treści są prawidłowe, aktualne i zweryfikowane. ET niniejszym zrzeka się wszelkich gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, związanych z raportem i jakąkolwiek jego treścią.

Źródło

Previous articleFrom Beloved Son to Traitor: Why Ed Cooley Left Providence for Georgetown
Next articlePoznaj nominowanych do nagrody Grammy dla najlepszego nowego artysty 2024

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here