Tysiące kierowców korzystających z platform wspólnych przejazdów Uber, Lyft i aplikacji do dostawy jedzenia DoorDash wyruszy w Walentynki w całych Stanach Zjednoczonych, domagając się godziwej płacy, poinformowały w poniedziałek grupy kierowców.

To pierwsze wezwanie do strajku od chwili wejścia na giełdę Ubera i Lyft w 2019 r. Dwie grupy podały, że kierowcy będą pikietować przed lotniskami i biurami Ubera.

Podnieś swoje umiejętności techniczne dzięki wartościowym kursom umiejętności

Oferta uczelni Kurs Strona internetowa
IIM Kozhikode IIMK Zaawansowana nauka o danych dla menedżerów Odwiedzać
IIT Delhi Program certyfikatów IITD w zakresie nauki danych i uczenia maszynowego Odwiedzać
IIM Lucknow Program wykonawczy IIML w zakresie FinTech, bankowości i zarządzania ryzykiem stosowanym Odwiedzać

Strajki mają się odbyć około tydzień po tym, jak Lyft oświadczył, że pokryje różnicę, jeśli kierowcy zarobią mniej niż 70% tego, co pasażerowie płacą po uwzględnieniu opłat zewnętrznych co tydzień.

„Nieustannie pracujemy nad poprawą komfortu kierowców” – powiedział w poniedziałek agencji Reuters Lyft, który we wtorek ma opublikować wyniki kwartalne.

Kierowcy, uważani za niezależnych wykonawców, zarzucają platformom pobieranie nieproporcjonalnie wysokich prowizji.

Koalicja Justice For App Workers, reprezentująca około 130 000 kierowców i dostawców, stwierdziła, że ​​jej kierowcy nie będą zapewniać przejazdów na lotniska i z lotnisk w 10 amerykańskich miastach w godzinach od 11:00 do 13:00.

Odkryj historie, które Cię interesują


„Nie płacąc kierowcom wystarczającej pensji, ledwo ich stać na najpilniejsze artykuły” – powiedział Shantwan Humphrey, kierowca z Dallas w Teksasie. Chociaż wielu kierowców rejestruje się w tych firmach, aby uzupełnić swoje dochody z innej pracy, niektórzy jeżdżą na pełny etat na platformach.

„Po roku stosowania ustalania cen algorytmicznych kierowcy zaobserwowali niewiarygodny spadek naszych wynagrodzeń… Bez względu na to, jakich obliczeń i algorytmów używają, są one całkowicie bezużyteczne” – powiedziała w niedzielę agencji Reuters Nicole Moore, prezes kalifornijskiego związku zawodowego Rideshare Drivers United .

Według Gridwise, która analizuje dane dotyczące mobilności gig, w 2023 r. średnie miesięczne zarobki brutto kierowców Ubera spadły o 17,1%, podczas gdy zarobki kierowców Lyft wzrosły o 2,5%.

„Zarobki kierowców pozostają wysokie i od czwartego kwartału 2023 r. kierowcy w USA zarabiali około 33 dolarów za wykorzystaną godzinę” – podał Uber. Stwierdził, że większość kierowców jest zadowolona ze swoich zarobków.

DoorDash nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Źródło

Previous articleZapowiedź UCL: Haaland siał spustoszenie, problemy z Jude w Realu, a Kane zamienia Bayern w Spurs
Next articleW filmie fabularnym Celia Aniskovich i Boat Rocker poznali sprzedawców choinek na wysokie stawki z nowojorskiego świata