• „Będziemy musieli zasłużyć na reelekcję, nie ma co do tego wątpliwości” – powiedział Harris
  • Pochodzi z nowej ankiety, która pokazuje, że Biden ma nowy, najniższy w historii poziom poparcia
  • Prezydent wielokrotnie odrzucał fatalne wyniki sondaży przed wyborami w 2024 roku

Kamala Harris realistycznie ocenia perspektywy, jakie ona i prezydent Joe Biden będą musieli „zapracować” na nominację i kampanię reelekcyjną w 2024 r.

Napływa to po nowym sondażu, który pokazuje, że poparcie dla Bidena spadło do nowego najniższego w historii poziomu 40 procent.

Wiceprezydent poleciał do Karoliny Południowej 10 listopada, aby złożyć wniosek o obecność jej i Bidena na kartach do głosowania w prawyborach Demokratów w tym stanie, podczas gdy prezydent w dalszym ciągu rozwiewa obawy związane z fatalnymi wynikami sondaży.

„Będziemy musieli zasłużyć na reelekcję, nie ma co do tego wątpliwości” Harris powiedział CNN po spędzeniu około godziny w Południowej Karolinie, aby tam oficjalnie zgłosić Bidena do prawyborów prezydenckich Demokratów.

Wizyta Harrisa w tym miesiącu ma miejsce w momencie, gdy Demokraci przystąpili do ustanowienia Karoliny Południowej jako pierwszego w kraju stanu, w którym odbędą się prawybory, co stanowi poważną afront w stosunku do New Hampshire i Iowa, które historycznie są pierwszym i drugim stanem, w którym odbywają się prawybory.

Wiceprezydent Kamala Harris przyznaje: „Będziemy musieli zapracować na reelekcję, nie ma co do tego wątpliwości”. Na zdjęciu: Harris rozmawia ze zwolennikami po przylocie do Karoliny Południowej 10 listopada, aby złożyć dokumenty potrzebne jej i prezydentowi Joe Bidenowi, aby mogli znaleźć się na kartach do głosowania w prawyborach Demokratów w tym stanie

Orzeczenie to pojawia się również po sondażu „New York Timesa” przeprowadzonym na przełomie października i listopada pokazującym, że były prezydent Donald Trump pokonał Bidena w pięciu z sześciu stanów, na których toczyły się bitwy, kluczowych dla wygrania wyborów w 2024 roku.

Sondaż wykazał również, że 11 procent potencjalnych zwolenników Harrisa nie popiera Bidena – szczególnie wśród osób poniżej 30. roku życia.

Tymczasem, nowa ankieta NBC News opublikowany w niedzielny poranek pokazuje, że akceptacja Bidena osiągnęła nowy poziom.

Z sondażu wynika, że ​​poparcie dla Bidena spadło do 40 procent, a 57 procent nie aprobuje jego pracy na stanowisku prezydenta. Spadł zaledwie o jeden punkt z 41 procent we wrześniu, co jest równoznaczne z poprzednim najniższym w historii sondażem na prezydenta.

Biden odrzucił te sondaże, twierdząc, że jego złe wyniki są nieliczne.

„Jest 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i dziesięć innych sondaży i w każdym z nich wygrywamy – z wyjątkiem dwóch, w których remisujemy” – powiedział Biden po kilku wyborach ogólnostanowych, które odbyły się wcześniej w Listopad. Rzecz w tym, że sondaże CNN i New York Times to jedyne, o których słyszeliście. Zatem Twoje pieniądze nie zostaną zmarnowane.

Zapewnił, że Demokraci wygrywają, ponieważ „agenda Bidena-Harrisa została przyjęta”.

Demokrata Jim Clyburn (SC) pomógł Bidenowi w zwycięstwie w tym stanie podczas prawyborów prezydenckich w 2020 roku. Był szczególnie pomocny w uzyskaniu wsparcia Bidena od czarnej społeczności w Południowej Karolinie.

Planuje pomóc ponownie podczas obecnego cyklu wyborczego.

„Ludzie mówili: „Wiceprezes to przeszkoda” – powiedział Clyburn po tym, jak 10 listopada dołączył do Harrisa podczas składania dokumentów. „Teraz mówią zupełnie odwrotnie”.

Harris powiedziała CNN, zapytana o to, jak wyobraża sobie swoją rolę na szlaku kampanii: „Szczerze mówiąc, nie porównałem tego cyklu z tym, co zrobili poprzedni wiceprezydentowie podczas reelekcji”.

„Mam ogromne poczucie obowiązku i odpowiedzialności, że muszę zrobić wszystko, co w mojej mocy, być tam, gdzie są ludzie i nie tylko z nimi rozmawiać, ale także ich słuchać i dać znać, co osiągnęliśmy” – wiceprezydent dodany.

Prezydent Biden wielokrotnie rozwiewał obawy związane z fatalnymi wynikami sondaży

Prezydent Biden wielokrotnie rozwiewał obawy związane z fatalnymi wynikami sondaży

Sondaż „New York Timesa” opublikowany na początku listopada pokazuje, że były prezydent Donald Trump pokonał Bidena w pięciu z sześciu stanów, które są polem bitwy, co jest kluczem do zwycięstwa w Białym Domu w 2024 r.

Sondaż „New York Timesa” opublikowany na początku listopada pokazuje, że były prezydent Donald Trump pokonał Bidena w pięciu z sześciu stanów, które są polem bitwy, co jest kluczem do zwycięstwa w Białym Domu w 2024 r.Źródło

Previous articleCapitals odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu, trzymając Blue Jackets na dystans
Next articlePrzyjaciele i wrogowie Sama Altmana: kto jest kim w dramacie OpenAI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here