Paszporty filipińskie. (Zdjęcie pliku: MARIANNE BERMUDEZ / Philippine Daily Inquirer)

MANILA, Filipiny – Państwowa jednostka produkcyjna APO rozpoczęła własne dochodzenie w sprawie rzekomego wydawania paszportów filipińskich obcokrajowcom, Biuro Komunikacji Prezydenta Sekretarz (PCO) Cheloy Garafil powiedział reporterom w poniedziałek.

APO jest spółką będącą własnością i kontrolowaną przez rząd, założoną w 1961 roku w celu świadczenia usług poligraficznych dla rządu Filipin.

„APO wszczęło już dochodzenie, aby zobaczyć, co naprawdę dzieje się z tymi, którym wydano paszporty, których nie należało wydawać. Sami przeprowadziliśmy dochodzenie. Chcielibyśmy wszystkich zapewnić” – powiedział Garafil w wywiadzie dotyczącym zasadzki.

PRZECZYTAJ: Senat przywołuje budżet PSA 2024 OK, powołuje się na zdobywanie przez Chińczyków aktów urodzenia

PRZECZYTAJ: Sondaż PSA wykazał, że obcokrajowcy używają fałszywego aktu urodzenia, aby uzyskać paszport PH

Garafil przypomniał również, że podczas debat plenarnych Senatu nad proponowanym budżetem na 2024 r. APO zapewniało, że możliwości wyrobienia paszportów filipińskich są bezpieczne.

„[We are doing] zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że nie będzie dostępu do naszych drukarek i dokumentów zabezpieczonych” – powiedziała.

Senatorowie wyrazili już wcześniej zaniepokojenie rzekomym wydawaniem filipińskich paszportów obywatelom Chin, nazywając to kwestią bezpieczeństwa narodowego.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się pomyślnie.Źródło

Previous articleDeadline uruchamia witrynę do przesyłania strumieniowego dźwięku i ekranu: Film
Next article9 najlepszych świątecznych swetrów dla mężczyzn w okresie świątecznym

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here