Oto krótkie podsumowanie najważniejszych artykułów dzisiejszego dnia:

Chiński statek ponownie użył armatki wodnej, aby odepchnąć filipińską łódź na Morzu Zachodniofilipińskim – podała w piątek Narodowa Grupa Zadaniowa ds. Zachodniego Morza Filipińskiego (NTF-WPS).

Jednak NTF-WPS stwierdziła również, że podjęta przez chińską straż przybrzeżną (CCG) próba zmiany trasy statku zaopatrzeniowego zamówionego przez wojsko nie powiodła się.

Chiny twierdzą, że w WPS podjęły „środki kontrolne” przeciwko statkom PH

Chiny żądają od Filipin, aby „zaprzestały naruszania ich suwerenności terytorialnej”, twierdząc, że podjęły, jak to określiły, „środki kontroli” przeciwko filipińskim statkom na zachodnim Morzu Filipińskim.

Prezydent Ferdinand „Bongbong” Marcos Jr. powiedział, że Timor Wschodni popiera stanowisko Filipin na zachodnim Morzu Filipińskim. ogłoszono w piątek.

Wcześniej spotkał się z prezydentem Timoru Wschodniego Jose Ramosem-Hortą w Malacañang, gdzie obaj przywódcy omówili obszary współpracy.

Przywódca mniejszości w Senacie Aquilino „Koko” Pimentel III nie wyklucza możliwości przywrócenia w trakcie dwuizbowych dyskusji w komisji kontrowersyjnych, poufnych funduszy Kancelarii Wiceprezydenta (OVP) i Departamentu Edukacji (DepEd) w wysokości 650 milionów funtów.

W czwartek wiceprezydent sekretarz Sara Duterte wycofała wniosek o poufny fundusz w wysokości 500 mln P dla OVP i kolejne 150 mln P dla DepEd, którym jednocześnie kieruje.

Czy filipińscy operatorzy gier offshore (Pogo) są obecnie wykorzystywani do wpuszczania sił wroga i szpiegów do kraju?

W obliczu rosnących obaw o bezpieczeństwo Pogos ponownie znalazła się pod kontrolą zastępcy przywódcy mniejszości Risy Hontiveros, która poruszyła tę kwestię w piątek podczas senackiej komisji ds. dochodzenia kobiet w sprawie technologii Smart Web.

Policja znajduje pojazd, który może mieć związek ze sprawą zaginięcia królowej piękności

Filipińska policja krajowa twierdzi, że znalazła porzucony samochód, który odpowiada opisowi pojazdu, do którego rzekomo przewożono ciało zaginionej królowej piękności Catherine Camilon.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articlePrezydent UFC Dana White nie spodziewa się kary za incydent przemocy domowej
Next articleDlaczego Super Serum Olay to mój wymarzony produkt do pielęgnacji skóry

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here