Amerykański serwis streamingowy Hulu usunął w zeszłym tygodniu nominowany do nagrody Emmy dokument byłego producenta ABC News Jamesa Gordona Meeka „3212 Un-Redacted” ze swojej platformy, prawie sześć tygodni po skazaniu go za posiadanie i transport materiałów przedstawiających wykorzystywanie seksualne dzieci.

Dokument rzucający światło na śmierć czterech żołnierzy amerykańskich sił specjalnych w Afryce i ujawniający rządowe tuszowanie został wyprodukowany przez ABC News, a jego pierwsza premiera odbyła się w serwisie Hulu w listopadzie 2021 r.

Źródło zaznajomione z sytuacją ujawniło jednak, że okres licencyjny filmu wygasł i nie zostanie przedłużony. Mimo że dokument został uznany za godne pochwały osiągnięcie w dziennikarstwie śledczym na podstawie doniesień Meeka, na decyzję o zaprzestaniu jego obecności w Hulu miała wpływ znacząca obecność przed kamerą zhańbionego producenta.

Co więcej, ABC News dyskretnie usunęła slogan ze wszystkich prac Meeka. Slogan brzmiał wcześniej: „Nota wydawcy: Reporter śledczy ABC News James Gordon Meek jest laureatem nagrody World Press Freedom Award 2022 przyznawanej przez fundację James W. Foley Legacy Foundation za relacjonowanie przypadków zakładników od 1993 r.”. Meek, który miał odebrać nagrodę w maju 2022 r., ostatecznie nie przyjął trofeum z powodu nalotu FBI na jego mieszkanie na kilka dni przed ceremonią.

We wrześniu były producent ABC News został skazany na sześć lat więzienia federalnego po przyznaniu się do winy za wymianę nielegalnych materiałów w Internecie, w tym filmu przedstawiającego gwałt na niemowlęciu.

Przed wydaniem wyroku czterokrotnemu nominowanemu do nagrody Emmy i jednorazowemu zwycięzcy groziło potencjalne 40 lat więzienia. Jednak jego zespół prawny opowiadał się za obowiązkowym minimalnym wyrokiem pięciu lat, przedstawiając listy poparcia od różnych dziennikarzy, w tym dokumentalisty Andrew Fredericksa i byłego reportera „Washington Post” Allana Lengela, jak szczegółowo opisano w dokumentach sądowych sprawdzonych przez Variety. Warto zauważyć, że rodziny Złotej Gwiazdy przedstawione w „3212 Un-redacted” nie szukały pobłażania dla Meeka. Fredericks opisał Meeka jako „kochającego i oddanego ojca”, wyrażając pewność, że będzie starał się przezwyciężyć traumę, która przyczyniła się do jego zbrodni. Lengel podkreślał wyrzuty sumienia Meeka, ale źródła podają, że co najmniej jeden dziennikarz stracił pracę za wspieranie zhańbionego producenta. Upadek Meeka z reportera śledczego w pariasa poskutkował także usunięciem jego nazwiska z książki Simona & Schustera „Operacja Pineapple Express” : Niesamowita historia grupy Amerykanów, którzy podjęli ostatnią misję i dotrzymali obietnicy w Afganistanie”, której współautorem jest podpułkownik Scott Mann, emerytowany Zielony Beret. Przed nalotem FBI na jego dom Meek współpracował z czołowymi firmami producenckimi, w tym z Planem B Brada Pitta i producentami takimi jak Dana Brunetti, aby omówić adaptację książki. Mimo że Basil Iwanyk zabezpieczył prawa do książki, a Meek początkowo odgrywał znaczącą rolę w narracji jako dziennikarz pomagający wyszkolonym przez Amerykanów komandosom podczas wycofywania się Stanów Zjednoczonych z Afganistanu w 2021 r., projekt został obecnie odłożony na półkę. Książka, bez nazwiska Meeka, osiągnęła status bestsellera New York Timesa, wyznaczając słodko-gorzki zwrot w projekcie, który kiedyś miał zostać adaptowany.

Oświadczenie o zrzeczeniu się odpowiedzialności: Autorem tej treści jest strona trzecia. Wyrażone tutaj poglądy są poglądami odpowiednich autorów/podmiotów i nie reprezentują poglądów Economic Times (ET). ET nie gwarantuje, nie ręczy ani nie popiera żadnej z jej treści, ani nie jest za nią w żaden sposób odpowiedzialny. Prosimy o podjęcie wszelkich niezbędnych kroków, aby upewnić się, że wszelkie podane informacje i treści są prawidłowe, aktualne i zweryfikowane. ET niniejszym zrzeka się wszelkich gwarancji, wyraźnych lub dorozumianych, związanych z raportem i jakąkolwiek jego treścią.

Źródło

Previous articleW sytuacji zmian w NFL worki szkodzą atakom bardziej niż przechwytom
Next article10 najlepszych powieści graficznych 2023 roku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here