Holender przerwał przemówienie Thunberg i chwycił mikrofon słynnej aktywistki, po czym usunięto ją ze sceny

Działaczka na rzecz zmian klimatycznych Greta Thunberg uściskała działaczy propalestyńskich podczas wygłaszania w niedzielę przemówienia podczas największego w historii marszu ekologicznego w Amsterdamie, przyłączając się do antyokupacyjnego skandowania po tym, jak protestujący skarżył się na upolitycznienie wydarzenia.

Thunberg przemawiała przed dziesiątkami tysięcy słuchaczy, kiedy według doniesień przekazała swój czas wystąpień przydzielony podczas marszu Koalicji na rzecz Kryzysu Klimatycznego afgańskiej działaczce Sahar Shirzad i innej Palestynce.

„Jako ruch na rzecz sprawiedliwości klimatycznej musimy słuchać głosów tych, którzy są uciskani oraz tych, którzy walczą o wolność i sprawiedliwość. W przeciwnym razie nie będzie sprawiedliwości klimatycznej bez międzynarodowej solidarności” – dodał. – Thunberg powiedziała w ramach wyjaśnienia.

Jednak po przemówieniu kobiet inny mężczyzna wszedł na scenę i chwycił mikrofon Thunberg, oświadczając: „Przybyłem tu w celu demonstracji klimatycznej, a nie poglądów politycznych”.

Mężczyzna ubrany w kurtkę z insygniami holenderskiej partii politycznej Water Natuurlijk szybko został zepchnięty ze sceny. Gdy Thunberg nawoływała do zachowania spokoju, publiczność zaczęła skandować „Brak sprawiedliwości klimatycznej na okupowanych terenach” i Thunberg szybko dołączyła.
Shirzad powiedziała później Associated Press, że jest to szwedzka ikona klimatu „poświęciła nam swój czas”, pozwolić obu kobietom mówić, zanim wznowią pracę z mikrofonem. Kobiety najwyraźniej należały do ​​małej grupy, która przez chwilę skandowała propalestyńskie hasła i machała flagami przed tłumem, zanim Thunberg zaczęła przemawiać.

W niedzielnej demonstracji, która miała być tzw Największa protest klimatyczny w historii Holandii. Wydarzenie miało również zwrócić uwagę na rasizm, ubóstwo i niedobory mieszkaniowe, z jakimi boryka się Holandia, a które są powiązane ze zmianami klimatycznymi, według Koalicji na rzecz Kryzysu Klimatycznego, organizacji składającej się z Oxfam Novib, FNV, Greenpeace, Extinction Rebellion , Fossil Free NL, Milieudefensie, DeGoedeZaak, TNI i grupa Thunberg Fridays for Future.Źródło

Previous articleStary chłopak z miasta ma ostatnie słowo w sprawie Chelsea w thrillerze z ośmioma bramkami, a Salah prowadzi Liverpool w szybkim tempie
Next articleJak uzyskać fryzurę Brittany Mahomes gotową na cały mecz — z lokami!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here