Po gwałtownym, jednostronnym wzroście akcji spółki Suzlon Energy o małej kapitalizacji, który miał miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy, fundusze wspólnego inwestowania zdecydowały się zaksięgować zyski, sprzedając w październiku około 13,36 crore akcji spółki Multibagger.

Suzlon znajduje się w tym miesiącu na szczycie listy sprzedaży funduszy inwestycyjnych, takich jak HDFC AMC i Bandhan MF. Na poziomie zagregowanym we wrześniu fundusze wspólnego inwestowania posiadały 62,89 crore akcji tej spółki, co oznacza spadek do 49,53 crore akcji w zeszłym miesiącu.

We wrześniu fundusze inwestycyjne zmniejszyły swoje udziały w spółce z 4,98% do 4,7% w ujęciu kwartał do kwartału. FII nieznacznie zwiększyły jednak swoje udziały w spółce o 2 punkty bazowe do 10,88%.

Akcje te pozostają najpopularniejszym przedmiotem sprzedaży detalicznej. W drugim kwartale inwestorzy detaliczni dodali 3,73 lakh akcji, zgodnie z definicją inwestorów inwestujących w akcje o wartości do 2 lakh rupii. Na koniec września Suzlon miał armię akcjonariuszy detalicznych liczącą 24,49 lakh.

Akcje Suzlon, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy zwyżkowały o około 90%, w ciągu dnia notowane były na stałym poziomie 38,5 rupii.

Na wykresach miesięcznych kurs akcji odnotował wzrost, co wskazuje na wybicie z zaokrąglonego dołka.

„Indeks względnej siły (RSI) wszedł w strefę wykupienia, co sugeruje potencjał realizacji zysków w krótkim okresie. Ponadto 200-miesięczna średnia krocząca wynosi 41,75 rupii, co stanowi potencjalny poziom oporu. Dlatego osoby rozważające nowa pozycja powinna poczekać na korektę obecnego poziomu przed podjęciem jakichkolwiek decyzji” – powiedział Rupak De z LKP Securities. Suzlon znajduje się również na liście akcji, które mogą zostać uwzględnione w indeksie MSCI India Standard Index. W nocy 14 listopada MSCI ogłosi półroczny przegląd indeksów, na podstawie którego korekty zaczną obowiązywać od 1 grudnia.

Domy maklerskie spodziewają się, że włączenie tej spółki może skutkować napływem 195 milionów dolarów z funduszy pasywnych.

Suzlon jest jedną z 14 prawdopodobnych spółek o małej kapitalizacji, którym w przyszłym roku Stowarzyszenie Funduszy Inwestycyjnych w Indiach (AMFI) może uzyskać status spółek o średniej kapitalizacji.

We wrześniu producent zielonej energii, który po dziesięciu latach osiągnął dodatnią wartość netto, odnotował 79% wzrost zysku netto do kwoty 102 crore rupii w związku z poprawą wyników operacyjnych.

We wrześniu 2023 r. spółka posiadała w swoich księgach środki pieniężne netto w wysokości 599 crore rupii, co stanowi wyraźną zmianę w porównaniu z długiem netto wynoszącym 1180 crore rupii w marcu 2023 roku.

„W tym kwartale obserwowaliśmy dalsze polityki wzmacniające sektor w celu napędzania zielonej transformacji Indii, takie jak konkretne wytyczne dotyczące konkurencyjnych ofert przetargowych opartych na taryfach, ogłoszenie krajowych ram promowania systemów magazynowania energii, standardy ekologicznego wodoru oraz strategia na rzecz tworzenie projektów morskiej energetyki wiatrowej” – powiedział Girish Tanti, wiceprezes Suzlon Group.

Na koniec września portfel zamówień spółki wynosił 1613 MW, przy sprawiedliwym podziale pomiędzy zamówieniami na turbiny S120 i S144, co zapewniło spółce zrównoważony rurociąg dostaw.

(Możesz teraz subskrybować nasz Kanał ETMarkets WhatsApp)

(Zastrzeżenie: zalecenia, sugestie, poglądy i opinie ekspertów są ich własnymi. Nie odzwierciedlają one poglądów „The Economic Times”)

Źródło

Previous articleBilal Coulibaly robi krok do przodu po porażce Wizards na Brooklynie
Next article„Eliżbieta Debicki z „The Crown” o tym, jak pamięć o śmierci Diany wpłynęła na jej występ i te „duchowe” sceny

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here