CNN

Według Departamentu Sprawiedliwości żołnierzowi Gwardii Narodowej Tennessee Air National Guard postawiono zarzuty po tym, jak złożył wniosek o bycie zabójcą na fałszywej stronie internetowej „wynajmij zabójcę”.

Josiah Ernesto Garcia, lat 21, został oskarżony w czwartek po złożeniu zapytania o zatrudnienie na stronie internetowej rentahitman.com, która jest stroną parodyczną zawierającą „referencje” rzekomo zadowolonych klientów płatnych zabójców.

Strona internetowa została pierwotnie utworzona w 2005 r., aby „reklamować firmę start-up zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym” – stwierdził Departament Sprawiedliwości w swoim oświadczeniu. Informacja prasowa. „Firma upadła i przez następną dekadę otrzymywała wiele zapytań o usługi morderstw na zlecenie”.

Jak wynika ze złożonej w czwartek skargi karnej, Garcia wskazał w lutym, że ma „doświadczenie wojskowe i wiedzę z zakresu strzelectwa” i zażądał „dokładnego opisu stanowiska”.

„Garcia spełnił tę pierwotną prośbę i przedłożył inne dokumenty identyfikacyjne oraz życiorys, wskazując, że jest ekspertem w strzelectwie i jest zatrudniony w Powietrznej Gwardii Narodowej od lipca 2021 r. W życiorysie wskazano również, że Garcia nosił przydomek „Żniwiarz”, który nabyto dzięki Departament Sprawiedliwości stwierdził w komunikacie prasowym, że posiada doświadczenie wojskowe i umiejętności strzeleckie.

Kilka dni później Garcia wysłał kolejny e-mail z informacją uzupełniającą, ze skargi wynika, że ​​nie otrzymał odpowiedzi po złożeniu CV.

Według śledczych Garcia napisał w e-mailu: „Dlaczego chcę tę pracę* Szukam dobrze płatnej pracy, powiązanej z moim doświadczeniem wojskowym (strzelanie i zabijanie oznaczonego celu), dzięki czemu będę mógł wspierać moje dziecko w drodze. Cóż mogę powiedzieć, lubię robić to, co robię, więc jeśli znajdę pracę podobną do tej (taką jak ta), zatrudnij mnie jako trenera!”

Po tym, jak Garcia wysłał więcej kolejnych e-maili, właściciel witryny – pod kierunkiem FBI – odpowiedział, wysyłając wiadomość e-mail o następującej treści: „Josiah, koordynator terenowy, skontaktuje się z Tobą w najbliższej przyszłości. Otrzymasz wiadomość, gdy będą gotowe. Termin zależy od potrzeb klienta” – wynika ze skargi.

5 kwietnia tajny agent FBI skontaktował się z Garcią w celu przeprowadzenia rozmowy telefonicznej, podczas której zapytał: „Jak szybko mogę zacząć?” oraz „Jak wyglądają płatności?” zgodnie ze skargą.

Tajny agent zapytał Garcię, czy nie przeszkadza mu odbieranie palców lub uszu jako trofeum lub przeprowadzanie tortur na życzenie klienta.

„Jeśli jest to możliwe i mam ku temu możliwości, jestem więcej niż zdolny” – stwierdził Garcia w skardze.

W środę podczas osobistego spotkania z tajnym agentem Garcia „przedstawiono „pakiet celów” składający się ze zdjęć i opisu imienia i nazwiska, wagi, wieku, wzrostu, adresu oraz informacji o zatrudnieniu fikcyjnego celu” – czytamy w skardze. powiedział.

Garcia powiedziano, że celem był mąż klientki, który ją znęcał, oraz że klientka płaciła za tę pracę 5000 dolarów plus zaliczka w wysokości 2500 dolarów – wynika ze skargi.

„Po zaakceptowaniu warunków umowy o morderstwie Garcia zapytał agenta, czy powinien dostarczyć zdjęcie zwłok” – czytamy w komunikacie Departamentu Sprawiedliwości. „Garcia został następnie aresztowany przez agentów FBI, którzy podczas późniejszego przeszukania jego domu znaleźli karabin typu AR”.

Garcia zostaje oskarżony o wykorzystanie obiektów handlu międzystanowego do popełnienia morderstwa na zlecenie. Departament Sprawiedliwości poinformował, że grozi mu do 10 lat więzienia.

CNN nie udało się skontaktować z prawnikiem Garcii w celu uzyskania komentarza. Garcia ma stawić się w sądzie we wtorek po południu.

CNN zwróciło się do Lotniczej Gwardii Narodowej z prośbą o komentarz.

Źródło

Previous articlePóźne nieszczęścia powodują, że Maryland ponosi kolejną porażkę w mistrzostwach Asheville
Next articleBłąd w szkole średniej doprowadził Adrianne Calvo do pasji szefa kuchni

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here