SENNETT – 6-letnia dziewczynka mogła w zeszłym miesiącu uratować życie ojcu, dzwoniąc pod numer 911.

Biuro szeryfa hrabstwa Cayuga potwierdziło, że Alivia Schroeder została potwierdzona w czwartek po tym, jak zadzwoniła do dyspozytorów okręgu 911, gdy 17 listopada jej ojciec Maison Schroeder miał atak. Została powitana przez urzędników i personel budynku bezpieczeństwa publicznego w Sennett, w towarzystwie Maison, jej siostra Layla i jej dziadkowie, Stephen i Kathy Gould.

Szeryf hrabstwa Cayuga, Brian Schenck, mianował Alivię młodszym zastępcą i wręczył jej certyfikat.

„Jesteś moją bohaterką” – powiedział jej Schenck.

Denise Spingler, administratorka hrabstwa 911, czytając z innego zaświadczenia, powiedziała: „W uznaniu twoich bohaterskich czynów, dzwoniąc pod numer 911, zachowałeś spokój i przekazałeś dyspozytorowi wszystkie odpowiednie informacje, aby pomóc tacie. Twój telefon zadziwił nas i my wszyscy są z ciebie bardzo dumni.”

Ludzie też czytają…

Oczy Alivii rozbłysły jak fajerwerki, gdy Spingler podarował jej czerwony balon z napisem „911” oraz torbę zawierającą pluszowego zwierzaka Squishmallow, książeczkę do kolorowania i kredki. Dziewczyna rozmawiała później z zastępcą Nikki Loveless, która przybyła na miejsce zdarzenia, Denise Cornelius, specjalistką ds. szkolenia w zakresie komunikacji w okręgowym centrum 911 i McKenną Loerzel, dyspozytorką szkolącą się w centrum 911. Cornelius i Loerzel, którzy odebrali telefon Alivii, chwalili spokojny spokój dziewczyny.

Alivia Schroeder (6 l.) została uznana przez szeryfa hrabstwa Cayuga, Briana Schencka, a następnie Denise Spingler, administratorkę numeru 911, za wykonanie telefonu pod numer 911 do swojego ojca Maisona Schroedera, gdy w listopadzie miał on nagły wypadek medyczny.Po zrobieniu sobie zdjęcia Alivii z różnymi pracownikami, ona i jej rodzina zostali zabrani do centrum 911, gdzie została przedstawiona innym dyspozytorom 911, ponieważ Schenck ponownie nazwał ją bohaterką. Aliva potrafiła także siedzieć na fotelu dyspozytorskim. Później Alivia, trzymając mocno balon, wraz z rodziną rozmawiała z szeryfem, Spinglerem, Corneliusem, Lovelessem i Loerzelem.

Kiedy około 11:00 17 listopada Loveless powiedziano, że na linii dzwoni 6-latka w imieniu jej niereagującego ojca, zamarło jej serce – dodała. Kiedy Loveless przybył na miejsce, na miejscu pojawił się personel ratownictwa medycznego, a po przewiezieniu Maison ambulansem pozostała z Alivią i Laylą do przybycia Stephena i Kathy, podczas gdy Maison i jego córki przebywali z nimi. Loveless pochwaliła reakcję Alivii na tę sytuację.

„Wyobraźcie sobie, że macie 6 lat, jesteście spokojni i opanowani. Powiedzieli, że przekazuje dobre informacje, a mimo to nadal chcecie się tam dostać (na miejsce zdarzenia)” – powiedziała Loveless.

W pewnym momencie Alivię zapytano, kto nauczył ją dzwonić pod numer 911. Odpowiedziała, że ​​to jej mama, Sara Green. Maison powiedział, że zaczął mieć napady w wieku dorosłym, a w ciągu ostatniego roku nasiliły się one. Leżał na fotelu w domu Stephena i Kathy w Aurelius, kiedy nastąpił atak i stracił przytomność. Alivia wyjaśniła cichym głosem, że kiedy jej ojciec zaczął chwytać, znalazła telefon komórkowy taty podłączony do ładowarki obok niego.

Kiedy Cornelius i Loerzel odebrali telefon od Alivii, powiedziała im, że jej ojciec ślini się i trzęsie. Zapytali, czy oddycha, a Alivia odpowiedziała, że ​​tak. Ponieważ siedział w fotelu rozkładanym, dziewczyna nacisnęła przycisk, który spowodował odchylenie krzesła, otwierając drogi oddechowe Maisona. Cornelius i Loerzel zauważyli, że podczas rozmowy słyszeli oddech Maison. Zaczął się budzić po przybyciu ratowników. Loerzel, która rozpoczęła pracę w ośrodku we wrześniu, i Cornelius powiedział, że Alivia przekazała istotne informacje, takie jak jej imię i nazwisko oraz imię ojca, a także powiedziała, że ​​byli w domu jej dziadków i podała nazwisko dziadka.

„Byłaś super, super silna, wiedziałaś dokładnie, co robić i robiłaś to” – Spingler powiedział Alivii.

Maison powiedziała, że ​​następnego dnia Alivia opowiedziała swoim przyjaciołom o sytuacji w szkole. Pochwalił inteligencję swojej córki i powiedział, że „każdego wieczoru jest wdzięczny” za to, że Alivia prawdopodobnie uratowała mu życie.

Cornelius stwierdziła, że ​​jest pod wrażeniem sposobu, w jaki Alivia i Loerzel poradziły sobie z tą sytuacją, i wspomniała o znaczeniu edukowania dzieci na temat połączeń alarmowych, w tym podawania dyspozytorom adresu, pod którym ma miejsce sytuacja alarmowa, z powodu której dzwonią.

„To po prostu pokazuje, że ludzie powinni uczyć swoje dzieci o numerze 911” – powiedział Cornelius.

Źródło

Previous articleKontrowersje trenera NFL: „Nie chodzi o rasę. Chodzi o znalezienie dobrych trenerów
Next articleWpływowa Luana Andrade zmarła w wieku 29 lat po operacji liposukcji

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here