Karetką ewakuowano 31 wcześniaków, które przebywają w szpitalu bez sprzętu podtrzymującego życie.

Najbardziej bezbronni pacjenci szpitala al-Shifa – dziesiątki wcześniaków w stanie krytycznym – zostali ewakuowani na południe Strefy Gazy.

Spośród 39 dzieci, które pozostawiono bez inkubatorów, gdy w szpitalu al-Shifa zabrakło paliwa i środków medycznych po środowym nalocie sił izraelskich, 31 przeżyło.

Mohammed Zaqout, dyrektor generalny szpitali w Gazie, powiedział dziennikarzom, że „wszystkich 31 wcześniaków w szpitalu al-Shifa[…]zostało ewakuowanych” wraz z trzema lekarzami i dwiema pielęgniarkami oraz „trwają przygotowania” do ich wjazdu do Egiptu.

Tareq Abu Azzoum z Al Jazeery, donoszący ze szpitala Nasser w południowej Gazie, powiedział, że dzieci były w drodze do szpitali w południowej Gazie w sześciu karetkach pogotowia Palestyńskiego Czerwonego Półksiężyca (PRCS), a wysiłki skoordynowane ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej – podała grupa w poście na swojej stronie na Facebooku.

Siły izraelskie nakazały lekarzom, pacjentom i przesiedleńcom szpitala al-Shifa w Gazie ewakuację kompleksu medycznego, zmuszając niektórych do opuszczenia szpitala z użyciem broni, powiedzieli w sobotę Al Jazeerze lekarze i urzędnicy palestyńscy.

Zespół WHO, który odwiedził szpital w sobotę, poinformował, że nadal przebywają w nim setki pacjentów, w tym wielu w stanie krytycznym, pacjenci po urazach z poważnie zakażonymi ranami i inni z urazami kręgosłupa, którzy nie mogą się poruszać.

„Pacjenci i personel medyczny, z którymi rozmawiali, byli przerażeni o swoje bezpieczeństwo i zdrowie i błagali o ewakuację” – podała agencja, opisując al-Shifa jako strefę śmierci.

Lekarze powiedzieli, że w czasie nalotu zmarło czworo dzieci.

Dzieci przewieziono na południe Strefy Gazy „w przygotowaniu do transportu do szpitala Emirates w Rafah” – podaje PRCS.

Później tego samego dnia rzecznik Ministerstwa Zdrowia w kontrolowanej przez Hamas Strefie Gazy powiedział na konferencji prasowej, że dzieci zostały przeniesione do szpitala Tal al-Sultan w Rafah, a jutro wraz z rodzinami zostaną przesłane do egipskich szpitali. .

Źródło

Previous articleElementarz NFL: Gdy liczba QB spada, odcinek u siebie staje się wojną na wyniszczenie
Next articleFuture stars or false hope? Every number one pick EVER, ranked ahead of 2023 AFL draft

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here