Rafael Consing Jr.

MANILA, Filipiny – Prezydent Ferdinand Marcos Jr. mianował Rafaela Consinga Jr. na prezesa i dyrektora generalnego (CEO) Maharlika Investment Corp. (MIC), państwowej firmy, która będzie zarządzać pierwszym w kraju państwowym funduszem majątkowym .

Mianowanie Consinga, dyrektora wykonawczego Biura Doradcy Prezydenta ds. Inwestycji i Gospodarki, ogłoszono w poniedziałek, dwa dni po wejściu w życie zmienionych zasad i przepisów wykonawczych (IRR) ustawy o funduszu inwestycyjnym Maharlika (ustawa republikańska nr .11954) został wydany.

Sekretarz ds. komunikacji prezydenta Cheloy Velicaria Garafil określiła go jako „utalentowanego, nastawionego na wyniki i wielokrotnie nagradzanego dyrektora wyższego szczebla z głębokim doświadczeniem”.

W poniedziałkowym oświadczeniu Garafil stwierdził, że „imponująca kariera Consinga w sektorze prywatnym” obejmowała różne stanowiska w zakresie ładu korporacyjnego, fuzji i przejęć, finansów przedsiębiorstw, światowych rynków kapitałowych, relacji z interesariuszami i rozwoju strategii biznesowej.

Consing będzie pełnił tę funkcję przez trzy lata i będzie ściśle współpracował z radą dyrektorów i kadrą kierowniczą MIC, oznajmił Pałac.

Uzyskał dyplom z nauk politycznych na Uniwersytecie De La Salle w 1989 r. W 2016 r. ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Stanforda w ramach „Emerging CFO: Strategic Financial Leadership Program”.

Consing pełnił funkcję starszego wiceprezesa i dyrektora finansowego firmy International Container Terminal Services Inc., potentata portowego i gier Enrique Razon, a także wiceprezesa i skarbnika Aboitiz & Co. Inc. i Aboitiz Equity Ventures Inc.

Pełnił także funkcje dyrektora zarządzającego w HSBC w Hongkongu i HSBC w Singapurze oraz w Bankers Trust Co. i Multinational Bancorporation.

„Doskonałe dopasowanie”

Przedstawiciel Albay Joey Salceda z zadowoleniem przyjął w poniedziałek nominację Consinga, stwierdzając, że „doskonale pasuje” zarówno do funkcji finansowych, jak i rozwojowych funduszu państwowego.

„To człowiek na to stanowisko” – podkreślił Salceda, powołując się na rozległe doświadczenie Consinga zarówno w zarządzaniu finansami, jak i zarządzaniu dużymi projektami infrastrukturalnymi.

„Consing ma szerokie doświadczenie w finansowaniu projektów, z których najważniejszym jest finansowanie projektu o wartości 398 milionów dolarów dla międzynarodowego terminalu kontenerowego Victoria. Consing otrzymał różne nagrody za tę umowę projektową” – zauważył.

Ustawodawca dodał, że Consing stał także na czele co najmniej pięciu spółek, w tym Laguna Gateway Inland Container Terminal Inc., pierwszego w kraju suchego portu, i był wielokrotnie nagradzany jako najlepszy dyrektor finansowy za relacje inwestorskie, które mogłyby przyciągnąć inwestycje do funduszu inwestycyjnego Maharlika.

„Maharlika znajduje się na skrzyżowaniu finansów, rozwoju i administracji publicznej. Consing ma duże doświadczenie we wszystkich trzech obszarach. Dlatego mam duże zaufanie do jego nominacji” – zaznaczył.

czerwona flaga

Jednak wiceprzewodnicząca mniejszości w Izbie Reprezentantów i przedstawicielka nauczycieli ACT France Castro stwierdziła w poniedziałek, że nominacja Consinga była „kolejną czerwoną flagą” dla państwowego funduszu majątkowego.

Według Castro „Wygląda na to, że zasady i przepisy wykonawcze ustawy Maharlika zostały zmienione, najwyraźniej aby umożliwić mianowanie Consinga”.

Powiedziała, że ​​wymóg posiadania przez prezesa i dyrektora generalnego MIC wyższego stopnia w dziedzinie finansów i ekonomii został usunięty w ostatecznej IRR przed nominacją Consinga.

Opublikowany w ostatnią sobotę zmieniony IRR stwierdził, że kwalifikacje prezesa i dyrektora generalnego powinny obejmować „wyjątkowe doświadczenie i wiedzę specjalistyczną w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, strategii planowania finansowego, planowania i wizji strategicznej, rozwoju rynku i biznesu, rozwoju budżetu”.

Pierwotna IRR opublikowana w sierpniu ubiegłego roku wymagała, aby prezes i dyrektor generalny posiadali wykształcenie podyplomowe w dziedzinie finansów, ekonomii, administracji biznesowej lub pokrewnej dziedziny na renomowanej uczelni. Wymogu tego nie ma już w zmienionej IRR.

Castro przytoczył także poprzednie zatrudnienie Consinga w sektorze prywatnym.

Podkreśliła, że ​​byli pracownicy Aboitiz zostali powołani do Departamentu Energii i Komisji Regulacji Energetyki (ERC), nawiązując do Sekretarza ds. Energii Raphaela Lotilli i Przewodniczącej ERBN Monalisy Dimalanty.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się pomyślnie.

Dyrektor generalny Grupy Aboitiz, Sabin Aboitiz, wcześniej opisany przez prezydenta jako wieloletni przyjaciel, stoi na czele Rady Doradczej ds. Sektora Prywatnego.Źródło

Previous articleByły zawodnik NFL wspiera Daka Prescotta jako MVP
Next articleTajemnica profesora Farnswortha Nawet twórcy Futuramy nie potrafią odpowiedzieć

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here