• Kot szylkretowy znaleziony przez tego samego wyprowadzacza psów, który w zeszłym roku odkrył trzy takie koty

Kotek znaleziony martwy w worku z piaskiem jest czwartym znalezionym w tym samym lesie przez tego samego wyprowadzacza psów w ciągu kilku miesięcy – a RSPCA twierdzi, że tendencja ta staje się „niezwykle niepokojąca”.

Pieszo natknął się na kotkę szylkretową, która prawdopodobnie miała zaledwie cztery miesiące, w Black Carr Woods w Pudsey w West Yorkshire.

Według RSPCA nieszczęsny kot, z obrażeniami jamy ustnej i szyi, został wepchnięty do świątecznej torby wielokrotnego użytku, a następnie wrzucony między drzewa w białym worku z piaskiem.

To niewiarygodne, że wyprowadzający psy znalazł trzy inne martwe koty w tym samym miejscu w pobliżu wejścia do Ned Lane w niecały rok – dwa zeszłego lata i jeden w październiku.

Organizacja charytatywna dodała, że ​​wyprowadzający zabrał kociaka do przychodni dla chorych zwierząt (PDSA) w Bradford, kilka mil dalej.

Kotek znaleziony martwy w worku z piaskiem (na zdjęciu) jest czwartym znalezionym w Black Carr Woods w ciągu kilku miesięcy – a RSPCA twierdzi, że tendencja ta staje się „niezwykle niepokojąca”

Według RSPCA nieszczęsny kot z obrażeniami jamy ustnej i szyi został porzucony wśród drzew w lesie (na zdjęciu).

Według RSPCA nieszczęsny kot z obrażeniami jamy ustnej i szyi został porzucony wśród drzew w lesie (na zdjęciu).

Teraz organizacja charytatywna sugeruje, że odkrycia mogą nie być przypadkowe i mogą być „powiązane”. BBC raporty.

Hannah Williams, funkcjonariuszka ds. ratownictwa zwierząt RSPCA, stwierdziła, że ​​wyglądało na to, że dana osoba „celowo robiła wszystko, co w jej mocy, aby udać się w ten obszar, przejść spokojną ścieżką, a następnie w okrutny sposób porzucić niechciane zwierzęta”.

Pani Williams dodała: „Fakt, że coś takiego miało już miejsce wcześniej w tym miejscu, pozwala nam sądzić, że te zdarzenia mogą być ze sobą powiązane”.

RSPCA zaapelowało do wszystkich, którzy mają informacje na temat odkrycia, o kontakt.

W zeszłym roku organizacja charytatywna ujawniła, że ​​w Yorkshire rośnie liczba okrucieństw wobec kotów, definiowanych jako porzucenie, zaniedbanie, umyślna krzywda i pozostawienie zwierząt bez opieki.

Dane wskazują na wzrost liczby przypadków okrucieństwa wobec kotów o 11,9% – w 2022 r. w całym Yorkshire odnotowano 2112 zgłoszeń w porównaniu z 1886 w 2021 r.

Największy wzrost odnotowano w hrabstwie West Yorkshire, w którym doszło do ostatniej serii odkryć, w samym hrabstwie – 1032 przypadki, w porównaniu z 887 rok wcześniej.

To niewiarygodne, że wyprowadzacz psów, który natknął się na kociaka, znalazł trzy inne martwe koty w tym samym miejscu w pobliżu wejścia do Ned Lane (na zdjęciu) w niecały rok – dwa zeszłego lata i jeden w październiku

To niewiarygodne, że wyprowadzacz psów, który natknął się na kociaka, znalazł trzy inne martwe koty w tym samym miejscu w pobliżu wejścia do Ned Lane (na zdjęciu) w niecały rok – dwa zeszłego lata i jeden w październiku

W South Yorkshire odnotowano 518 przypadków, z czego 303 w North Yorkshire i 259 w East Yorkshire.

W każdym z powiatów liczba ta wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim

RSPCA określiła te liczby jako „rozdzierające serce”.

Źródło

Previous articleNie martw się BookTok, program telewizyjny „ACOTAR” jest wciąż w drodze
Next articleCalcutta HC przyjmuje suo motu do wiadomości zarzuty dotyczące napaści na tle seksualnym na kobiety w Sandeshkhali