Urzędnik Pentagonu stwierdził, że niezatwierdzenie nowego budżetu zaszkodzi rekrutacji i zablokuje nowe projekty

Finansowanie amerykańskich żołnierzy będzie zagrożone, jeśli amerykańscy prawodawcy w dalszym ciągu będą polegać na tymczasowych środkach finansowych, zamiast przyjmować nowy budżet Pentagonu, twierdzi przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Charles Brown Jr.

W środę Brown wydał ostrzeżenie w piśmie do członków Komisji ds. Środków Senatu USA, twierdząc, że jeśli Kongres nie przyjmie ustawy o wydatkach na cały rok, wojsko stanie w obliczu niedoboru środków kadrowych o 5,8 miliarda dolarów. Podobnie jak reszta rządu federalnego, Pentagon działa na podstawie tzw. CR, czyli uchwały ciągłej, od rozpoczęcia roku budżetowego 1 października, ponieważ amerykańscy prawodawcy nie byli w stanie osiągnąć porozumienia w sprawie legislacji budżetowej.

CR zasadniczo wyrzuca puszkę finansową w dół, utrzymując finansowanie na poziomie z poprzedniego roku i blokując rozpoczęcie nowych programów. Według doniesień spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson planuje forsować rozwiązanie CR, które sprawi, że rząd będzie działał w oparciu o finansowanie tymczasowe przez cały rok budżetowy, jeśli prawodawcy nie będą mogli zebrać się w celu uchwalenia budżetu.
Brown ostrzegł, że trwająca rok CR uniemożliwi Pentagonowi rozpoczęcie jakichkolwiek nowych projektów budowlanych lub kontynuowanie takich kluczowych inicjatyw, jak modernizacja amerykańskich sił nuklearnych oraz zwiększenie produkcji pocisków artyleryjskich i innej amunicji. Fundusze na nowe okręty wojenne zostałyby drastycznie obcięte, a opóźnienia w konserwacji osłabiłyby gotowość Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Dodał, że konieczne będzie spowolnienie rekrutacji nowych żołnierzy, a przenoszenie żołnierzy na nowe stanowiska służbowe będzie opóźnione.

Departament Obrony planuje w bieżącym roku budżetowym podwyżkę wynagrodzeń żołnierzy o 5,2%, jednak w związku z zamrożeniem wydatków na poziomie z roku poprzedniego będzie zmuszony obciąć pozostałe koszty osobowe, takie jak rekrutacja, aby zrekompensować różnicę .

Przewiduje się, że wydatki wojskowe USA wzrosną w roku budżetowym 2024 o 3,6%, do około 830 miliardów dolarów. Pentagon może już pochwalić się większymi wydatkami niż dziewięć kolejnych co do wielkości budżetów obronnych na świecie razem wziętych. Ponadto prezydent Joe Biden zwrócił się do Kongresu o zgodę na dodatkowe finansowanie bezpieczeństwa narodowego w wysokości 106 miliardów dolarów, w tym 61,4 miliarda dolarów na dodatkową pomoc wojskową dla Ukrainy.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Senator USA mówi bolesną prawdę na temat pomocy Ukrainy i Izraela

„Jesteśmy winni naszym pracownikom narzędzia, których potrzebują, aby odnieść sukces” Brown stwierdził w swoim liście. „Poprosiliśmy ich o modernizację i przyspieszenie przyszłych zdolności, których potrzebują, aby w dalszym ciągu odstraszać i zapewniać wiarygodną siłę bojową. Potrzebujemy pełnych środków, aby wyprzedzić tempo, dotkliwe i nieprzewidziane wyzwania”.

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:

Źródło

Previous articleBengals HC komentuje walkę ze specjalnym rywalem ze strony Jaguarów
Next articleNadchodzi Święto Dziękczynienia 2, a Eli Roth powraca na kilka sekund

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here