(Od lewej do prawej) Kong. Roberto „Pinpin” Uy Jr. składa przysięgę przed sędzią zastępczym Sandiganbayan Edgardo Caldoną, podczas gdy jego rodzina, Shaia i Robinette Uy, przyglądają się temu. Dodane zdjęcie

Komisja Wyborcza (Comelec) ogłosiła Roberto „Pinpina” Uy Jr. zwycięzcą wyborów prezydenckich w 2016 roku. Przedstawiciel 1. Okręgu Zamboanga del Norte, Romeo Jalosjos Jr., został wybrany do 1. Okręgu Zamboanga del Norte.

Jego ogłoszenie było następstwem trwającej rok batalii, która zakończyła się orzeczeniem Sądu Najwyższego (SC) na korzyść Uy.

Uy powiedział, że decyzja Sądu Najwyższego potwierdziła, że ​​początkowa decyzja Comelec o zawieszeniu jego proklamacji była rzeczywiście błędna.

PRZECZYTAJ: SC unieważnia proklamację Romeo Jalosjosa na kongresmena Zamboanga del Norte

„Jestem zaszczycony tą proklamacją i zaufaniem, jakim obdarzyli mnie mieszkańcy 1. dystryktu Zamboanga del Norte. Zobowiązuję się niestrudzenie pracować nad przywróceniem dawnej świetności naszej ukochanej prowincji. Będę podtrzymywał dziedzictwo Uy w zakresie dobrego zarządzania oraz stylu przywództwa zorientowanego na wyniki i ludzi” – powiedział.

„Wspólnie zajmiemy się wyzwaniami stojącymi przed naszą społecznością i będziemy pracować na rzecz lepszej przyszłości dla wszystkich”.

Uy zdobył najwięcej głosów podczas wyborów w maju 2022 r. (69 591), pokonując Romeo Jalosjosa Jr., który otrzymał zaledwie 69 109 głosów. Pozostali kandydaci Frederico Jalosjos (F. Jalosjos) i Richard Amazon otrzymali odpowiednio 5424 i 288 głosów.

Bitwa prawna wynikała z decyzji Zarządu Prowincjonalnego Akwizytorów (PBOC) o uznaniu Romeo Jalosjosa za zwycięskiego kandydata po przypisaniu mu głosów F. Jalosjosa, którego uznano za kandydata uciążliwego. To spowodowało, że jego głosy wzrosły do ​​około 75 000.

PRZECZYTAJ: Romeo Jalosjos Jr. prosi SC o pozwolenie mu na reprezentowanie Zambo del Norte

SC orzekł jednak, że postanowienie o zawieszeniu zostało wydane na podstawie gołych zarzutów R. Jalosjosa i w efekcie stwierdził, że F. Jalosjos nie jest kandydatem dokuczliwym.

„Orzeczenie SC potwierdziło się [my] zwycięstwo wyborcze” – zapewnił Uy. „To podkreśla uczciwość i legalność [my] zwycięstwo, wbrew fałszywym zarzutom, którym zamierzano zaprzeczyć [me my] prawowitego miejsca w Izbie Reprezentantów”.

Uy jest byłym burmistrzem miasta Polanco. Podczas swojej kadencji jako burmistrz stał na czele projektów rozwoju gmin w obszarach źródeł utrzymania, edukacji, sportu i infrastruktury.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Nowo wybrany kongresman powiedział, że od ponad dwudziestu lat rodzina Uy zapewnia zinstytucjonalizowane źródła utrzymania, duże projekty infrastrukturalne i dobre praktyki zarządzania w prowincji Zamboanga.Źródło

Previous articleAlyssa Solomon z NU ponownie została MVP Super League
Next articleChristie Brinkley prezentuje młodzieńczy wygląd w gorącej czerwonej sukience

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here