ZDJĘCIE PLIKU ZAPYTAJĄCEGO

MANILA, Filipiny – Sąd Najwyższy (SC) nie odpowiedział jeszcze na wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy złożone przez obóz Romeo Jalosjosa Jr. i Biuro Prokuratora Generalnego, blokując ogłoszenie Roberta T. Uy Jr. Pierwszy przedstawiciel okręgu Zamboanga Del Norte.

W niedzielnym oświadczeniu radca prawny Romeo Jalosjosa Jr., atty. Edward Gialogo powiedział, że kwestie MR, pozostawione nierozwiązane przez SC, „doprowadzą do kryzysu konstytucyjnego, który zakłóci zasady orzecznictwa ustanowione przez nie mniej niż Wysoki Trybunał”.

„Powoduje to absurdalną sytuację, w której SC nie może uwzględnić wniosków o ponowne rozpatrzenie złożonych przez OSG i Romeo Jalosjosa Jr.” – dodał Gialogo.

Tymczasem w tym samym oświadczeniu Jalosjos przypomniał złożenie zaświadczenia o kandydaturze Frederico Jalosjosa jako „planowane wielkie oszustwo” mające na celu uzyskanie głosów ich obozu w wyborach w maju 2022 r.

Zauważył, że może to stworzyć „bezprawny precedens w zakresie kpiny z procesu wyborczego” w przyszłych wyborach.

„Wiemy na pewno, że Frederico Jalosjos udał się do lokalnego urzędu stanu cywilnego w 2021 r., aby zmienić nazwisko na „Jalosjos” i że był zastępczym kandydatem Lestera Uy Onga, pierwszego kuzyna Roberto T. Uy Jr., ” powiedział.

Dla przypomnienia, w ubiegłorocznych wyborach krajowych Uy zdobył 69 591 głosów, a R. Jalosjos otrzymał 69 109 głosów.

PRZECZYTAJ: Comelec ogłasza Roberto Uy Jr. jako przedstawiciel pierwszego okręgu Zamboanga del Norte

Dwaj pozostali kandydaci, F. Jalosjos i Richard Amazon, otrzymali odpowiednio 5424 i 288 głosów.

PRZECZYTAJ: Romeo Jalosjos Jr. sprzeciwia się natychmiastowemu ogłoszeniu wyników rywala wyborczego

Batalia prawna pomiędzy Uy i R. Jalosjosem rozpoczęła się, gdy Prowincjonalna Rada Akwizytorów podjęła decyzję o uznaniu tego ostatniego za zwycięskiego kandydata po tym, jak głosy zgromadzone przez F. Jalosjosa zostały mu przekazane, powołując się na uciążliwą kandydaturę F. Jalosjosa.

Liczba głosów R. Jalosjosa wzrosła do około 75 000.

SC orzekł jednak, że F. Jalosjos nie był kandydatem uciążliwym.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Po roku batalii prawnej Komisja Wyborcza ogłosiła Uy zwycięzcą wyborów po korzystnym dla niego orzeczeniu Sądu Najwyższego.Źródło

Previous articlePrzedmioty, które sprawią, że Twoja szafa będzie wyglądać jak profesjonalista, który uporządkował Twoją szafę
Next articleDziwaczne założenia scenariusza snów spodobały się Nicolasowi Cage’owi, ponieważ je przeżył

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here