Działacze pro-palestyńscy próbowali uniemożliwić izraelskiej linii żeglugowej ZIM wpływanie do portu Botany w Sydney, wypływając do wody, aby odstraszyć łódź.

Rajd, który rozpoczął się w sobotę w południe, został zorganizowany przez Palestine Justice Movement Sydney (PJMS) i pobudził zgromadzenie dużego tłumu na rampie Foreshore Boat Ramp.

Dziesiątki osób zebrało się na rampie dla łodzi Foreshore – niektórzy nawet rzucili się do wody, aby odstraszyć statek – wzywając do bojkotu „głównego przewoźnika uzbrojenia”.

„Linia żeglugowa ZIM jest głównym przewoźnikiem uzbrojenia” – napisano w mediach społecznościowych PJMS.

„To nie jest mile widziane w Port Botany ani gdziekolwiek, gdzie ludzie sprzeciwiają się ludobójstwu i zbrodniom wojennym”.

Działacze propalestyńscy próbowali zablokować wpływ izraelskiej linii żeglugowej ZIM do Port Botany w Sydney

Duży tłum zebrał się na rampie dla łodzi Foreshore, aby zaprotestować przeciwko wejściu izraelskiego statku.  Zdjęcie: NCA NewsWire/Dylan Robinson.

Duży tłum zebrał się na rampie dla łodzi Foreshore, aby zaprotestować przeciwko wejściu izraelskiego statku. Zdjęcie: NCA NewsWire/Dylan Robinson.

Przyjmuje się, że statek nie znajdował się w porcie, ponieważ w związku z protestem jego załoga zdecydowała się nie dokować.

Protestujący zebrali się na lądzie, a także na skuterach wodnych obok ogromnego kontenerowca i słyszano, jak skandowali: „Opór jest uzasadniony, gdy Palestyna jest okupowana”.

Rajd odbył się w sobotę pomimo wezwań premiera Nowej Południowej Walii, Chrisa Minnsa, sprzeciwiającego się wszelkim próbom „blokowania łodzi”.

„Chcę tylko wyjaśnić, że życie w wolnym kraju nie oznacza, że ​​można udać się do portu i zatrzymać zgodny z prawem handel między Australią a jej partnerami handlowymi na całym świecie” – powiedział we wtorek Minns Benowi Fordhamowi z 2GB .

Niektórzy protestujący nawet wyszli do wody, próbując odstraszyć statek, wzywając do bojkotu „głównego przewoźnika uzbrojenia”

Niektórzy protestujący nawet wyszli do wody, próbując odstraszyć statek, wzywając do bojkotu „głównego przewoźnika uzbrojenia”

Protestujący zebrali się nad brzegiem wody, a także na skuterach wodnych.  Zdjęcie: NCA NewsWire/Dylan Robinson.

Protestujący zebrali się nad brzegiem wody, a także na skuterach wodnych. Zdjęcie: NCA NewsWire/Dylan Robinson.

„Nie widziałem tych ludzi w porcie, gdy chodziło o handel z Kubą, Arabią Saudyjską, Chinami lub jakimkolwiek innym krajem, w związku z którym mogą istnieć nieporozumienia lub niepokoje wewnętrzne, więc nie powinni tego robić, jeśli chodzi o aż do Izraela.

Nastąpiło to po izraelskim ataku na Gazę, który od 7 października spowodował, że liczba ofiar śmiertelnych w Palestynie przekroczyła 10 000.

W czwartek Biały Dom oświadczył, że Izrael zezwoli na „ograniczone przerwy” w operacjach wojskowych „ze względów humanitarnych”.

Słychać było protestujących skandujących: „Opór jest uzasadniony, gdy Palestyna jest okupowana”

Słychać było protestujących skandujących: „Opór jest uzasadniony, gdy Palestyna jest okupowana”

Rajd odbył się w sobotę pomimo wezwań premiera Nowej Południowej Walii, Chrisa Minnsa, sprzeciwiającego się wszelkim próbom blokowania łodzi

Rajd odbył się w sobotę pomimo wezwań premiera Nowej Południowej Walii, Chrisa Minnsa, sprzeciwiającego się wszelkim próbom blokowania łodzi

Liczba ofiar śmiertelnych obejmuje ponad 4100 dzieci i 2640 kobiet, a Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres nazwał strefę działań wojennych „cmentarzem dzieci”.

W piątkowy wieczór w południowo-wschodniej części Melbourne doszło do zamieszek, kiedy pro-palestyńscy i proizraelscy protestujący starli się po podejrzanym pożarze w należącej do Palestyńczyków restauracji z burgerami.

Policja użyła gazu pieprzowego, aby załagodzić bójkę, która miała miejsce na Hawthorn Rd w Caulfield.

Źródło

Previous articleSteeled by Lessons Off the Field, C.J. Stroud Is Taking the N.F.L. By Storm
Next articleBill Maher i senator Ted Cruz znajdują niezwykły punkt widzenia w debacie prowadzonej w czasie rzeczywistym

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here