Senator Bong Idź

MANILA, Filipiny — Senator Christopher „Bong” Go podczas wizyty 11 listopada wśród żołnierzy grupy zadaniowej Samal stacjonujących w Barangay Peñaplata na wyspie Samal w Davao del Norte podkreślił znaczenie jedności, służby i zaangażowania na rzecz społeczności.

W wydarzeniu wzięło udział 144 żołnierzy i jednostka specjalna CAFGU Active Auxiliary (SCAA). Został także zaproszony do wzięcia udziału w odprawie sytuacyjnej.

Omawiając projekty rozwojowe, które wspierał w regionie, Go podkreślił rolę personelu umundurowanego w rozwoju społeczności.

„Nie dziękuj nam. To my powinniśmy ci podziękować za zapewnienie Samal spokoju, bezpieczeństwa, czystości i piękna” – powiedział.

(Nie dziękuj nam. To my powinniśmy być tymi, którzy dziękują Ci za to, że Samal jest spokojny, bezpieczny, czysty i bardzo piękny.)

Go pochwalił odwagę i bohaterstwo umundurowanego personelu w ochronie społeczności. Zapewnił żołnierzy, że mogą zwrócić się do niego w każdej chwili, jeśli będą potrzebować jego pomocy, podkreślając jego zaangażowanie we wspieranie ich sprawy i służenie im w uznaniu ich odważnych wysiłków na rzecz ochrony życia Filipińczyków.

W trakcie wizyty Go wraz ze swoim zespołem zajmował się działalnością dystrybucyjną, udzielając stacjonującemu personelowi różnych form pomocy. Wśród rozdawanych towarów znalazły się wiadra wypełnione niezbędnymi artykułami, piłki do koszykówki i siatkówki zachęcające do uprawiania sportu, zegarki i przekąski.

W swoim przemówieniu Go przypomniał, że region Davao stał się obecnie bezpieczną społecznością dzięki zbiorowym wysiłkom jego przywódców, wojska, organów ścigania i mieszkańców.

Żywo opisał następstwa zamachu bombowego w Sasa Wharf i ataku na lotnisko w Davao w 2003 roku, ukazując bezpośredni wpływ tych wydarzeń na społeczność. Wyjaśnił, że to wstrząsające doświadczenie było katalizatorem powołania grupy zadaniowej Davao pod przewodnictwem ówczesnego burmistrza i byłego prezydenta Rodrigo Duterte.

Poruszył także ważny incydent, który miał miejsce w 2015 r., porwanie w ośrodku Holiday Oceanview Samal Resort, podkreślając ciągłe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa oraz potrzebę ciągłej czujności i doskonalenia strategii antyterrorystycznych.

Podzielił się doświadczeniami z wizyt w strefach konfliktu, w tym w miastach Marawi i Jolo, ponad dziesięciokrotnie, często w niebezpiecznych warunkach, w celu zapewnienia wsparcia żołnierzom. Następnie zapewnił: „jeśli wojna w Marawi (miasto) się nie skończy, nie osiągniemy pokoju, jaki mamy teraz”.

Powtórzył swoje zaangażowanie we wspieranie wojska i policji, które stoją na czele tych wysiłków: „Pamiętacie, że w 2018 roku (były) prezydent Duterte obiecał podwoić pensje policji, wojska i personelu umundurowanego”.

Zawsze będę opowiadał się za tym, co jest korzystne dla naszego umundurowanego personelu. Poświęcacie swoje życie dla dobra kraju” – podkreślił wcześniej, podkreślając zaangażowanie swoje i byłego prezydenta Duterte w promowanie dobrobytu wojska.

„Dziękuję za Wasze poświęcenie i Waszą służbę. Chciałbym pogratulować kontynuowania dialogu z zainteresowanymi stronami… Władza wykonawcza i ustawodawcza są w tym partnerami, zaangażowane są także różne plemiona. Cieszę się, że prowadzimy dialog… z muzułmanami i chrześcijanami po prostu współpracujmy. Kto pomoże sobie nawzajem, jeśli nie my, Filipińczycy” – dodał.

(Dziękuję za poświęcenie i służbę. Gratuluję kontynuacji dialogu z zainteresowanymi stronami. Władza wykonawcza i ustawodawcza wraz z różnymi plemionami są w tym partnerami. Cieszę się, że angażujemy się w dialog zarówno z muzułmanami, jak i chrześcijanami. Pracujmy razem. Kto jeszcze pomoże sobie nawzajem, jeśli nie my, rodacy Filipińczycy?”)

Go złożył w Senacie projekt ustawy nr 422, którego celem jest zapewnienie bezpłatnej pomocy prawnej członkom sił zbrojnych i funkcjonariuszom organów ścigania, którzy stawiają czoła oskarżeniom podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych. Wyraził to słowami: „basta nasa tama at naaayon sa batas ang inyong ginagawa, suportado namin kayo”.

Senator wyraził również, że jest zdecydowanie przeciwny jakiejkolwiek proponowanej reformie emerytalnej, która może mieć negatywny wpływ na uprawnienia zarówno czynnych, jak i emerytowanych członków Sił Zbrojnych Filipin, filipińskiej policji krajowej i innego personelu umundurowanego. Podkreślił znaczenie uznania lat poświęconych służbie i ochronie narodu.

W swoim przesłaniu Go skorzystał również z okazji, aby podziękować kilku kluczowym osobistościom lokalnej administracji i wojsku. Byli wśród nich podpułkownik Harold Ho, dowódca grupy zadaniowej Samal, radny Samal Sonny Lanorias, Barangay Peñanplata Kagawad Nora Lanorias i inni lokalni urzędnicy.

PRZECZYTAJ: Bong Go sponsoruje rachunek za regionalne ośrodki specjalistyczne, lepszy dostęp do opieki zdrowotnej

W międzyczasie, jako przewodniczący Komisji Zdrowia, Go podkreślił swoje priorytety, w tym kontynuację działalności ośrodków Malasakit, utworzenie większej liczby ośrodków superzdrowia oraz niedawno uchwaloną ustawę o regionalnych centrach specjalistycznych, której był głównym sponsorem i jest jednym z autorów Senat.

Go jest głównym autorem i sponsorem ustawy Republiki nr 11463 lub ustawy o centrach Malasakit z 2019 r., która zinstytucjonalizowała program ośrodków Malasakit. Obecnie w całym kraju działa 159 ośrodków Malasakit, które są w stanie pomóc pacjentom w pokryciu kosztów leczenia. Departament DOH informuje, że program Centrum Malasakit zapewnił już pomoc ponad siedmiu milionom Filipińczyków.

Powtórzył także swoje zaangażowanie we wspieranie tworzenia większej liczby ośrodków superzdrowia w całym kraju, których zadaniem będzie skupienie się na podstawowej opiece zdrowotnej, konsultacjach i wczesnym wykrywaniu, co jeszcze bardziej wzmocni sektor opieki zdrowotnej, zwłaszcza w społecznościach lokalnych.

Tymczasem ustawa Republiki nr 11959, znana również jako ustawa o regionalnych centrach specjalistycznych, nakłada obowiązek tworzenia regionalnych ośrodków specjalistycznych w istniejących szpitalach regionalnych DOH. Jest to świadectwo zaangażowania rządu w poprawę krajowej infrastruktury zdrowotnej.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się pomyślnie.

Tego samego dnia Go przeprowadził także kontrolę projektu budynku wielofunkcyjnego, który wspierał jako wiceprzewodniczący Senackiej Komisji Finansów. Ponadto wziął udział w ceremonii otwarcia Pucharu Samalenyo, za którym opowiadał się jako przewodniczący Senackiej Komisji Sportu, i był świadkiem wymiany silników do łodzi, aby poprawić warunki życia miejscowych rybaków.Źródło

Previous articleObrona Waszyngtonu często odbija się w środku sezonu. W tym roku wydaje się ugotowane.
Next articleWyjaśnienie niepokojącego alternatywnego zakończenia Obcego

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here