Dr A.S. Gaius Sulpicio Garces Yu III, pochodzący z miasta Calape na Bohol, zajął 10. miejsce w egzaminie na licencję lekarza przeprowadzonym w październiku 2023 r. (Zdjęcie ze strony doktora Gaiusa Sulpicio Garces Yu III na Facebooku)

MIASTO TAGBILARAN — mieszkaniec Boholano zajął 10. miejsce w egzaminie na licencję lekarza (PLE) w październiku 2023 r.

Gaius Sulpicio Garces Yu III, lat 25, pochodzący z miasta Calape na Bohol, uzyskał średni wynik 87,42 proc. Dzielił to samo miejsce z Josiahem Keithem Domingo z Uniwersytetu w Sto. Tomasz.

Justin Riley Yap Lam, student Cebu Institute of Medicine, zdał egzaminy ze średnią 89 procent.

PRZECZYTAJ: Absolwent Cebu Institute of Medicine na szczycie egzaminu licencyjnego lekarza w październiku 2023 r.

„To wydaje się surrealistyczne. Egzamin PLE był bardzo, bardzo trudnym egzaminem. Obejmowało tysiące stron w dziesiątkach książek” – powiedział Gajusz na czacie.

„Po pięciu makabrycznych latach studiów medycznych i dwóch miesiącach intensywnych przygotowań zdanie egzaminu komisyjnego z pewnością daje satysfakcję. Pokrywanie desek jest niesamowite. Czuję, że mam za co być wdzięczny” – dodał.

Osiągnięcie Gajusza jest nie tylko osobistym kamieniem milowym, ale także powodem do dumy.

Jego ojciec, dr. Sulpicio Yu Jr., były burmistrz miasta, a obecnie wiceburmistrz Calape, powiedział, że jest bardzo dumny ze swojego syna.

„Nigdy nie wątpiłem, że uda ci się dostać na sam szczyt i konkurować z najlepszymi. Dziękujemy Bogu, że dał nam więcej tego, o co Go prosiliśmy. Moje wielkie GRATULACJE dla Ciebie, Dong Gaiusie. Jestem z Ciebie bardzo dumny” – napisał dr Sulpicio w poście na Facebooku.

PRZECZYTAJ: UST dominuje w egzaminie na licencję lekarza w marcu 2023 r

Jego siostra, Gayle Suzette Yu, była królowa piękności, również jest lekarzem, która zdała egzamin PLE w 2022 roku.

Gaius ukończył szkołę średnią w Tagbilaran City Science High School w 2014 roku. Uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie biologii molekularnej i biotechnologii na Uniwersytecie Filipin w Diliman, który ukończył z wyróżnieniem.

Gajusz uzyskał dyplom medycyny w St. Luke’s Medical Center College of Medicine-William H. Quasha Memorial. Ukończył studia z wyróżnieniem.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.

Gaius otrzyma 50 000 pensów od władz prowincji Bohol jako zachętę pieniężną dla Boholano, którzy znajdą się w pierwszej dziesiątce egzaminów na uprawnienia zawodowe i aplikację adwokacką.Źródło

Previous articleOd pionierek feministycznych po profesjonalistów – historyczna podróż najstarszego kobiecego klubu golfowego na świecie
Next articleZobacz Zakręcony piątkowy zjazd Jamiego Lee Curtisa i Lindsay Lohan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here