BJP zaplanowała wiec w Bengaluru na koniec tego miesiąca, aby pobudzić swoją kadrę do przygotowań do zmiany biegu wraz z mianowaniem BY Vijayendry na szefa jednostki stanowej partii.

Według przywódców partii, prezydent BJP JP Nadda lub minister spraw wewnętrznych Amit Shah prawdopodobnie wezmą udział w wiecu. Partia pierwotnie planowała wiec w tym tygodniu, ale przełożono go z powodu braku czasu na przygotowania i zaabsorbowania przywódców krajowych sondażami do zgromadzeń w pięciu stanach.

Partia nie zdecydowała jeszcze o dacie, ale najprawdopodobniej będzie to ostatni tydzień tego miesiąca.

Jeśli wiec odbędzie się zgodnie z planem i z udziałem przywódców krajowych, będzie to pierwsze mega wydarzenie tej partii po przegranej w sondażach w Karnatace sześć miesięcy temu.

  • Wszystko
  • Madhya Pradesh
  • Radżastan
  • Telangana
  • Chhattisgarh
  • Mizoram

Liderzy BJP najprawdopodobniej wykorzystają to wydarzenie do ataku na rządzący Kongres i rozpoczęcia kampanii partii przed wyborami do Lok Sabha zaplanowanymi za sześć miesięcy. Vijayendra może wykorzystać tę okazję, aby zwrócić uwagę na cierpienie rolników spowodowane powszechną suszą i zwiększyć presję na rząd, aby zintensyfikował działania pomocowe. 48-letni Vijayendra obejmie swoje nowe stanowisko podczas prostego wydarzenia w biurze partii w środę w Bengaluru. Po tym, jak został mianowany prezydentem, odwiedził zboczeńców religijnych i spotkał się z byłymi premierami oraz przewodniczącymi stoisk partii. BJP ma nadzieję odzyskać poparcie wyborców Lingayat i Vokkaliga w sondażach Lok Sabha. Uważa się, że obie społeczności poparły Kongres w wyborach do zgromadzeń 10 maja, najwyraźniej niezadowolone z reżimu BJP. W wyborach do LS w 2019 r. BJP zdobyła 25 mandatów, pozostawiając po jednym dla Kongresu i JDS oraz wspieranego przez nią niezależnego przedstawiciela. Według politologa Sandeepa Shastriego partie MLA BJP zaczęły się niepokoić, gdy partia opóźniała decyzję w sprawie lider opozycji. Dodał, że zbliżająca się sesja legislatury w Belagavi będzie dobrym powodem, aby wymyślić nazwę już teraz.

Oczekuje się, że w piątek partia ustawodawcza BJP (BJPLP) spotka się, aby wybrać swojego lidera opozycji (LoP). „Biorąc pod uwagę, że przewodniczącym partii jest Lingayat i zdecydowanie stoi po stronie Jediyurappy, z pewnością zawęża to listę kandydatów na stanowisko lidera opozycji (LoP). Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że LoP będzie należeć do innej społeczności”, Shastri, który jest prorektorem na Uniwersytecie Jain, powiedział.

„Partia również poszłaby za swoim najnowszym trendem i wybrałaby osobę młodą, niezwiązaną z poprzednim reżimem, aby nie musiała się ciągle bronić w legislaturze” – prognozował.

Źródło

Previous articleZestaw przezroczystych rajstop i mini sukienki Rity Ory to obowiązkowy element imprezowego sezonu
Next articleCzy warto obejrzeć „Igrzyska śmierci: Ballada o ptakach śpiewających i wężach”?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here