Bharat PuriDyrektor Zarządzający, Przemysł Pidilite, mówi: „Mamy niezwykle duży ekosystem domen, który jest przeznaczony dla dość dużego rynku. Rozmiar rynku byłby niezwykle duży. Był to system, który nieustannie wymagał od nas, że czasami potrzebujemy krótkoterminowego kapitału, ale zawsze po drodze pojawiają się wyboje. Dla nas ma to bardzo logiczny sens. Pomaga to naszej firmie, ale to tylko jeden cel. Jako organizacji pomaga nam to w przyszłości budować znacznie większy ekosystem, w którym jesteśmy w stanie zaspokoić te krótkoterminowe potrzeby kapitałowe. Firma wkroczyła na rynek pożyczkowy NBFC, co jest nieco kłopotliwe, ponieważ inwestorzy chcą wiedzieć, dlaczego włożyłeś palce w zbyt wiele ciast? Jakie jest uzasadnienie?
Jeśli chodzi o nasze wejście w działalność pożyczkową NBFC, cofnijmy się o krok. W Pidilite jesteśmy znani z głębokich powiązań użytkowników i dealerów. Mamy niezwykle duży ekosystem domen, który jest przeznaczony dla dość dużego rynku. Rozmiar rynku byłby niezwykle duży. Był to system, który nieustannie wymagał od nas, że czasami potrzebujemy krótkoterminowego kapitału, ale zawsze po drodze pojawiają się wyboje i tak dalej.

Odblokuj doskonałość przywódczą dzięki szerokiej ofercie kursów CXO

Oferta uczelni Kurs Strona internetowa
IIM Lucknow Program dyrektora ds. marketingu IIML Odwiedzać
Indyjska Szkoła Biznesu Dyrektor ds. cyfrowych ISB Odwiedzać
IIM Lucknow Program dyrektora operacyjnego IIML Odwiedzać

Teraz jesteśmy jedynymi lub jednymi z niewielu ludzi, którzy posiadają tę skarbnicę informacji. Mamy pełne informacje o ludziach, ich historii płatności, zdolności kredytowej, tym, ile kupują i jaki jest ich stan. Dlatego ma to dla nas bardzo logiczny sens. Pomaga to naszej firmie, ale to tylko jeden cel. Jako organizacji pomaga nam to w przyszłości budować znacznie większy ekosystem, w którym jesteśmy w stanie zaspokoić te krótkoterminowe potrzeby kapitałowe.

Jesteśmy pewni, że nie jest to duże przedsięwzięcie i nie chcemy być dużą NBFC. Chcemy pozostać ograniczeni do naszego ekosystemu domen, ludzi, których znamy bardzo dobrze i którzy są dla nas wystarczająco liczni i w pewnym sensie uzupełniają ogólną ofertę Pidilite. Miejmy nadzieję, że da nam to również większą siłę. Buduje większą lojalność, lepszą więź i oczywiście daje nam pełny widok z lotu ptaka na to, jak radzi sobie każdy z naszych partnerów, a zatem w jaki sposób możemy ich wspierać.

Ale Street ma wątpliwości co do alokacji kapitału. Pytanie brzmi: jaki komunikat chcesz przekazać swoim inwestorom?
Jesteśmy bardzo pewni, że jesteśmy firmą zajmującą się remontami domów. Jesteśmy firmą, która jest pionierem kategorii. Dlatego co roku będziemy wprowadzać jedną lub dwie nowe kategorie, w których będziemy pionierami. Pionierskie kategorie z definicji potrzebują od dwóch do pięciu lat, aby naprawdę stały się kategoriami wzrostu.

Dwa, trzy lata temu zaczęliśmy wprowadzać pionierskie kleje do płytek, obecnie jest to kategoria wzrostu. Właśnie rozpoczęliśmy pionierskie renderingi zewnętrzne. Założyliśmy fabrykę w Radżastanie. To bardzo wczesne dni. Miejmy nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch–trzech lat stanie się to kategorią. Jesteśmy pionierami lub weszliśmy w całą branżę uszczelniaczy, a produkcja uszczelniaczy powoli staje się biznesem rozwijającym się. Podstawowy model Pidilite jest pionierski, tworzymy kategorie, ale nie towarowe, ale tworzymy markowe i to będziemy konsekwentnie robić przez kolejne lata.

Czy jest jakaś inna kategoria?
Na przykład rendery zewnętrzne to zupełnie nowa kategoria. Nikt w Indiach tak nie robi. Jest bardzo popularny w Europie. Zastanawiamy się nad pionierstwem w tym zakresie i w tej chwili nie chciałbym ujawniać więcej, ponieważ byłoby to zaawansowanym ostrzeżeniem dla innych stypendystów. Ale znając Pidilite, mogę powiedzieć, że co roku będziemy mieli co najmniej jedną nową, ekscytującą kategorię, w której będziemy pionierami.

Obecnie wzrost Twoich przychodów w tym kwartale został ograniczony. Jaka jest tego przyczyna i co wpłynęło na wzrost Twoich przychodów w tym kwartale?
Moja prosta zachęta brzmi: nie patrz tylko na wzrost przychodów. Spójrz na wzrost wolumenu. Mieliśmy sytuację, w której przez ostatnie dwa lata poprzedzające ten rok mieliśmy inflację i dlatego musieliśmy przyjąć odpowiednią kwotę cen. Na szczęście ceny nakładów ustabilizowały się i dlatego oddajemy cenę. Dlatego cena dla konsumenta spada, ale jeśli spojrzeć na to, w tym środowisku, jeśli spojrzeć na drugi kwartał, mieliśmy bardzo mokry lipiec, dość suchy sierpień i mnóstwo zakłóceń. Obszary wiejskie doświadczyły znacznie więcej zakłóceń, ponieważ zapewniamy stały wzrost wolumenu, co oznacza, że ​​nasz podstawowy wzrost wolumenu w przedsiębiorstwach konsumenckich wynosi 8%, a mile widziane jest również to, że nasza działalność B2B odbija się, nasza działalność B2B w tym kwartale wzrósł o 20% w ujęciu wolumenowym i dlatego jesteśmy dość zadowoleni z tego, kiedy jesteśmy. Zawsze powtarzałem, że w przypadku Pidilite naszym celem jest zawsze dwucyfrowy wzrost wolumenu, wszystko inne załatwi się samo.

Jaki był wzrost wartości i jakie są perspektywy w zakresie wzrostu wolumenu? Jakie są perspektywy w szczególności na drugą połowę?
Skupiamy się wyraźnie na wzroście wolumenu, ponieważ to właśnie pozostanie w gestii konsumenta, jeśli będzie on stale zwiększał swoje wolumeny. W drugiej połowie jesteśmy, jak już powiedzieliśmy, dość optymistyczni, ponieważ a) to dłuższy sezon festiwalowy. Sezon festiwalowy to zawsze czas spędzany w Indiach. Zatem druga połowa naszym zdaniem zapowiada się nieźle. Mamy wiatr w plecy. Obserwujemy znaczną aktywność w całym sektorze nieruchomości i budownictwa, która utrzymuje się. To jest coś, co naprawdę nam pomaga.

Widzimy także, że skupienie się rządu na nakładach inwestycyjnych skutkuje popytem na nas. Gdybyśmy spojrzeli na drugą połowę, jedynym przeciwnikiem, wobec którego bylibyśmy ostrożni, jest, szczerze mówiąc, sytuacja geopolityczna. Niestety, mieliśmy teraz szereg wydarzeń geopolitycznych, najpierw z Covidem, potem z Rosją, Ukrainą, a teraz z sytuacją na Bliskim Wschodzie.
Jeśli to nie wymknie się spod kontroli, szczerze mówiąc, jesteśmy dość optymistyczni, jeśli chodzi o drugą połowę, zarówno z punktu widzenia wzrostu, jak i rentowności.

Jak wygląda intensywność konkurencji w zakresie farb, klejów, hydroizolacji? Jak stoisz, żeby się odizolować?
W Pidilite konkurencja nie jest nam obca. Szczerze mówiąc, dzięki naszemu udziałowi w rynku i naszej rentowności każdego roku mamy nową grupę konkurentów. Naszym zadaniem pozostaje, miejmy nadzieję, zachwycić naszych klientów i konsumentów nieco bardziej niż wszyscy inni. Ale intensywność rywalizacji jest wysoka. Tak, mamy nowych graczy na rynku klejów; mamy teraz wszystkich w branży hydroizolacji, od firm produkujących farby po firmy cementowe. Ale szczerze mówiąc, nasze tempo wzrostu pozostaje zdrowe. Tak więc, jak mówimy, mamy nadzieję, że wszyscy pomagają i rozwijają rynek.

Źródło

Previous articleJa’Marr Chase aktualizuje swój status po powrocie do treningów
Next articleNajlepsze oferty odzieży na Czarny Piątek w 2023 r., o których musisz wiedzieć

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here