Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w niedzielę amerykańskim mediom, że może dojść do porozumienia w sprawie uwolnienia zakładników przetrzymywanych w Strefie Gazy, odmówił jednak podania szczegółów w obawie przed porzuceniem potencjalnego planu.

„Słyszeliśmy, że istnieje zbliżająca się umowa tego rodzaju lub tego rodzaju, a potem dowiedzieliśmy się, że to wszystko bzdury. Ale w chwili, gdy rozpoczęliśmy operację naziemną, wszystko zaczęło się zmieniać” – Netanjahu powiedział Netanjahu w programie NBC „Meet the Press”. “

Zapytany, czy istnieje potencjalne porozumienie w sprawie uwolnienia większej liczby zakładników przetrzymywanych przez bojowników Hamasu, Netanjahu odpowiedział: „Może tak być”.

Przywódca nie podał jednak szczegółów na temat jakiegokolwiek planu, który mógłby zostać opracowany w celu uwolnienia części lub wszystkich z 239 zakładników, o których Izrael twierdzi, że są przetrzymywani w niewoli.

„Myślę, że im mniej o tym powiem, tym bardziej zwiększę szanse, że się to urzeczywistni” – powiedział.

Źródło bliskie Hamasowi podało w tym tygodniu, że odbyły się negocjacje w sprawie możliwego trzydniowego zawieszenia broni w zamian za uwolnienie kilkunastu zakładników, w tym sześciu Amerykanów, przetrzymywanych przez islamistów, ale Netanjahu stanowczo odrzucił wezwania do zawieszenia broni w Gazie bez uwolnienie zakładników. W serii wystąpień w niedzielnych talk show w USA premier starał się jasno dać do zrozumienia, że ​​Izrael robi wszystko, co w jego mocy, „przez całą dobę”, aby ratować przetrzymywanych w niewoli”. nasze dwa cele wojenne” – powiedział: „Jeden to zniszczenie Hamasu, a drugi to sprowadzenie z powrotem naszych zakładników”.

Zapytany w CNN, czy zgadza się ze stanowiskiem USA, że konieczna jest dłuższa przerwa w walkach w Strefie Gazy, aby bezpiecznie uwolnić zakładników, Netanjahu powiedział: „Nie zgadzamy się z tym. Musimy wydostać naszych zakładników”.

mmm/bbk

Źródło

Previous articleJak strajk pisarzy w latach 2007–2008 doprowadził do powstania garniturów
Next articleKourtney Kardashian nie może pogodzić się ze zdradą Tristana Thompsona!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here