• Sześciodniowy kurs miał na celu nauczyć kobiety, jak zostać operatorami kamer

BBC wdało się w awanturę po tym, jak kurs szkoleniowy stworzony w celu zwiększenia liczby kobiet zatrudnionych przy produkcji został udostępniony każdemu, kto identyfikuje się jako kobieta.

Sześciodniowy kurs zatytułowany BBC: Female Self-Shooters miał na celu nauczenie kobiet, jak zostać operatorkami kamer – czyli rolą, która od dawna jest zdominowana przez mężczyzn w firmach z całej branży.

W ogłoszeniu rozpowszechnianym w Korporacji napisano o kursie: „Skierowany do kobiet (oraz osób identyfikujących się jako kobiety) producentek telewizyjnych lub osób na poziomie producenckim, które po szkoleniu będą mogły wykorzystać nabyte umiejętności, np. jako operatorzy drugiej kamery , kręcąc taśmy degustacyjne lub reżyserując własny film. Jeśli umiejętności samodzielnego fotografowania aparatem stanowią przeszkodę w Twoim postępie, to jest kurs dla Ciebie!’

Koszt programu szkoleniowego, który odbędzie się w Belfaście i będzie obejmował umiejętności takie jak „opowiadanie historii, zdjęcia do montażu i podstawy wywiadu”, jest w całości finansowany przez BBC.

W ogłoszeniu rozpowszechnianym w Korporacji napisano o kursie: „Skierowany do kobiet (oraz osób identyfikujących się jako kobiety) producentek telewizyjnych lub osób na poziomie producenckim, które po szkoleniu będą mogły wykorzystać nabyte umiejętności, np. jako operatorzy drugiej kamery , kręcąc taśmy degustacyjne lub reżyserując własny film. Jeśli umiejętności samodzielnego fotografowania aparatem stanowią przeszkodę w Twoim postępie, to jest kurs dla Ciebie!’ (Zdjęcie pliku)

Sześciodniowy kurs zatytułowany BBC: Female Self-Shooters miał na celu nauczenie kobiet, jak zostać operatorkami kamer – czyli roli, która od dawna jest zdominowana przez mężczyzn w firmach z całej branży (File Photo)

Sześciodniowy kurs zatytułowany BBC: Female Self-Shooters miał na celu nauczenie kobiet, jak zostać operatorkami kamer – czyli roli, która od dawna jest zdominowana przez mężczyzn w firmach z całej branży (File Photo)

Mówi się jednak, że pracownice są „złe i zdenerwowane” faktem, że inicjatywa umożliwia aplikowanie kobietom niebiologicznym, i uważają, że dla osób identyfikujących się jako kobiety można by zaoferować osobny kurs.

Źródło w korporacji powiedziało: „To dobrze, że BBC chce zwiększyć liczbę kobiet wykonujących prace techniczne za kamerą, ale czy naprawdę byłoby przesadą prosić, aby kurs był przeznaczony wyłącznie dla kobiet?” Jeżeli potrzebna jest równowaga płci, zasoby powinny być przeznaczone wyłącznie dla kobiet, a nie dla tych, którzy podają się za kobiety.

„Te rzeczy dzielą i oczywiście powodują zdenerwowanie”.

BBC również spotkało się z krytyką widzów wkrótce po opublikowaniu reklamy w mediach społecznościowych.

Jedna z użytkowniczek X, dawniej Twittera, powiedziała: „Nie chodzi tylko o to, że mężczyzna może zająć miejsce kobiety, ale jego obecność całkowicie zmienia klimat i kierunek tych kursów (wiem, że to wiesz, po prostu podkreślam). Jeśli chcą, aby w produkcji uczestniczyło więcej osób transpłciowych, powinni zająć się tym osobno”.

Inny użytkownik dodał: „Więc to wcale nie jest tylko kobieta! Cieszę się, że anulowałem abonament telewizyjny!

– Nie będę marnować pieniędzy na tę bzdurę.

Trzecia napisała: „No cóż, chyba znaleźli sposób, aby obejść się bez zatrudniania kobiet”.

O komentarz zwrócono się do BBC.

Źródło

Previous articleJosh Allen zostaje ukarany grzywną za świętowanie niszczyciela czołgów
Next articleDetektywi Netflixa z serialu Dead Boy rozwiązują upiorne tajemnice w pierwszym zwiastunie spin-offu Sandmana

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here