LAKE GEORGE — Oczekuje się, że zarząd wioski ogłosi moratorium na wszelkie nowe przyłącza wody do nieruchomości komercyjnych w mieście poza wioską w celu przeprowadzenia trwającego od 10 do 12 tygodni badania wody.

Zarząd będzie głosował nad uchwałą na grudniowym posiedzeniu. Proponuje się wprowadzenie moratorium na okres sześciu miesięcy.

Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez wioskę zarząd zatrudnił firmę CT Male Engineering do przeprowadzenia badania systemu wodnego wioski w celu oceny opcji odpowiadających rosnącym potrzebom obszaru.

Nadzorca Lake George Town, Dennis Dickinson, powiedział, że siłą napędową decyzji o przeprowadzeniu badania były plany Richarda Schermerhorna dotyczące zabudowy mieszkaniowej na terenie dawnego Water Slide World.

„Deweloperzy wyrazili zainteresowanie dużymi projektami dotyczącymi wykorzystania wody i wioska ma wystarczającą ilość wody, ale chcą się upewnić, że uda im się uzyskać ilość niezbędną do realizacji tych projektów, dlatego zleciliśmy wykonanie badania wody” Dickinson powiedział.

Ludzie też czytają…System filtracji wody w wiosce Lake George obsługuje obecnie ponad 1800 mieszkańców i firm w miasteczku i wiosce Lake George. Władze miast i wsi zgodziły się przeprowadzić badanie sprawdzające możliwości dalszego świadczenia usług wodnych na rzecz rozwijającego się obszaru. (grudzień 2022 r.)


Dostarczone zdjęcie (zdjęcie pliku)


Chociaż zarówno miasto, jak i wieś obsługują zakłady filtrujące wodę, zarządzany przez miasto obiekt w Diamond Point obsługuje mniej niż 100 mieszkańców wyposażonych w system wodociągowy, natomiast wiejski zakład obsługuje ponad 1800 mieszkańców wsi i miasta za pośrednictwem ponad 1400 przyłączy wodociągowych .

Obecnie woda z wioski pompowana jest bezpośrednio z Lake George przez pompownię przy Beach Road do nowoczesnej stacji filtracji wody przy Ottawa Street i rozprowadzana po całym systemie.

Wioska zaopatruje użytkowników na północ do Hearthstone Park na trasie 9N i na południe do trasy 9L, a także po wschodniej stronie jeziora.

W komunikacie prasowym z wioski przytoczono nie tylko plany dotyczące starego obiektu Water Slide World, ale także niedawne przekształcenie starego Ramada Inn w rezydencje i wiele innych inwestycji mieszkaniowych przy Route 9L i Bloody Pond Road jako powody do przeprowadzenia badania wody i sprawdź opcje usług.zdjęcie 2

Jesienią tego roku w dawnym domu Water Slide World trwała rozbiórka, po tym jak deweloper Richard Schermerhorn kupił nieruchomość z planami budowy na tym miejscu budynków mieszkalnych. Plany, choć nie zostały jeszcze przedłożone miastu Lake George, stanowią siłę napędową decyzji o przeprowadzeniu ogólnomiejskiego badania wody.


Jana DeCamilla„Urzędnicy wioskowi obawiają się, że obecna instalacja filtracyjna nie będzie w stanie obsłużyć oczekiwanej większej objętości, i wspólnie z zarządem miasta sfinansowali badanie o wartości 43 000 dolarów. Oczekuje się, że badanie zajmie 12–14 tygodni” – czytamy we wtorkowym komunikacie.

Badanie ma na celu zbadanie obecnej wydajności systemu, wskazanie obszarów budzących wątpliwości lub możliwych ograniczeń oraz przedstawienie koncepcyjnych projektów ulepszeń, aby w dalszym ciągu przyjmować dodatkowych klientów w planowanych obszarach rozwoju.

„Nie chcemy utrudniać rozwoju miasta Lake George” – powiedział burmistrz wioski Bob Blais. „Chcemy móc obsłużyć wszystkich klientów, którzy życzą sobie wody wiejskiej w mieście poza wsią, jednocześnie utrzymując odpowiedni zapas dla wsi”.

Jana DeCamilla jest autorką książek piszącą o Moreau, Queensbury, hrabstwie Warren i Lake George. Można się z nią skontaktować pod numerem 518-903-9937 lub pod adresem jdecamilla@poststar.com.

Źródło

Previous articleAnalityk wydaje jasne oświadczenie na temat ścieżki Bengali do tytułu dywizji
Next articleAriana Madix podbija internet tańcem inspirowanym Britney Spears

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here