• Dowództwo Europejskie USA (EUCOM) poinformowało, że bliżej nieokreślony samolot wykonywał operację szkoleniową, po czym „przytrafił mu się wypadek i rozbił się”
  • Do wypadku doszło w piątkowy wieczór we wschodniej części Morza Śródziemnego: Pentagon nie potwierdził, czy są ofiary śmiertelne
  • EUCOM stwierdziła, że ​​nic nie wskazuje na to, aby samolot został zestrzelony w wyniku jakiegokolwiek ataku

Amerykański samolot wojskowy rozbił się w piątkowy wieczór nad wschodnią częścią Morza Śródziemnego podczas operacji szkoleniowej.

Nieokreślony samolot „przydał się nieszczęśliwemu wypadkowi i rozbił się” – oznajmiło w oświadczeniu Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych (EUCOM).

Dywizja ze Stuttgartu w Niemczech nie podała, ile było ofiar, „z szacunku dla rodzin”, ale zapewniła, że ​​samolot nie rozbił się w wyniku żadnego ataku.

Pentagon nie potwierdził, czy w piątkowym wypadku były jakieś ofiary

EUCOM stwierdził w oświadczeniu: „Z szacunku dla rodzin dotkniętych katastrofą nie podamy obecnie dalszych informacji na temat personelu zaangażowanego w tę katastrofę.

„Przyczyny incydentu podczas szkolenia są obecnie badane.

„Możemy jednak z całą pewnością stwierdzić, że lot samolotu miał charakter czysto szkoleniowy i nic nie wskazuje na wrogą działalność.

„Będziemy dostarczać więcej informacji w miarę rozwoju sytuacji”.

EUCOM składa się z 65 000 stałego personelu wojskowego odpowiedzialnego za operacje wojskowe USA w Europie, części Azji i Bliskiego Wschodu, Arktyki i Oceanu Atlantyckiego.

3 listopada EUCOM ogłosił, że na Morzu Śródziemnym, gdzie od początku wojny Izrael-Hamas rozmieszczone były trzydniowe ćwiczenia marynarki wojennej.

USS Gerald R. Ford i USS Dwight D. Eisenhower przebywają obecnie w regionie, aby ostrzec Iran przed angażowaniem się w bieżący konflikt.

EUCOM stwierdziła, że ​​w ćwiczeniach wzięło udział 11 000 osób oraz „przeszkoleni w zakresie obrony jednostek o wysokiej wartości, obrony przed rakietami balistycznymi, uzupełniania zapasów na morzu, operacji lotów międzypokładowych i operacji związanych z bezpieczeństwem morskim.

Źródło

Previous articlePBA: Meralco odwraca Blackwater i rozpoczyna 2:0 w Pucharze Komisarza
Next articleZmarł Robert Butler: reżyser telewizyjny filmów pilotażowych „Batman”, „Star Trek”, „Hill Street Blues” i „Moonlighting” miał 95 lat

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here