Senator Rand Paul podczas lunchu użył manewru Heimlicha wobec koleżanki z Partii Republikańskiej Joni Ernst

Amerykański senator Rand Paul mógł w czwartek uratować życie senator Joni Ernst, wykonując manewr Heimlicha, gdy ta podczas lunchu w Waszyngtonie zaczęła krztusić się kawałkiem jedzenia.

Do zdarzenia doszło podczas lunchu dla senatorów republikańskich zorganizowanego przez Ernsta i Chucka Grassleyów, obaj republikanów ze stanu Iowa. Paul, okulista z Kentucky, wybrany do Senatu w 2010 roku, przybył na ratunek, gdy Ernst zaczął się dławić.

Heimlich polega na sięganiu obiema rękami od tyłu dławiącej się osoby i szarpaniu za podstawę przepony w celu usunięcia przedmiotu poprzez wtłaczanie powietrza do gardła.

Senator Mike Lee, republikanin ze stanu Utah, nazwał Paula bohaterem.

“Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny,” Lee powiedział na X (dawniej Twitterze). „Nie wszyscy senatorowie mogą cytować Misesa i Hayeka, ratując życie” dodał, odnosząc się do dwóch znanych austriackich ekonomistów.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Senator ze stanu Iowa, który kwestionował spekulacje na temat Covid-19, zostaje ostro skrytykowany w Internecie po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki dla stanu

Ernst zażartował z tego incydentu, atakując Demokratów.

„Nie mogę się powstrzymać od zadławienia się polityką obudzenia, którą Demokraci wciskają nam do gardeł. Dziękuję, doktorze Rand Paul!” napisała na X.

The „Dzień Iowy” Obiad był przynajmniej częściowo sponsorowany przez Stowarzyszenie Cattlemen’s Iowa. A zdjęcie opublikowane przez Grassleya pokazało mu i Ernstowi trzymające talerze z jedzeniem, kotlet schabowy dla niego i kanapkę ze stekiem dla kolegi.

Ernst (53 l.) przeszedł na emeryturę w stopniu podpułkownika Gwardii Narodowej stanu Iowa po wyborze do Senatu w 2014 r.

Paul stał się piorunochronem wywołującym kontrowersje w Senacie swoją libertariańską polityką, w tym walką z mandatami dotyczącymi szczepionek na Covid-19, próbami zablokowania przedłużenia Patriot Act i sprzeciwem wobec finansowania pomocy wojskowej dla Ukrainy.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Amerykański senator ostro krytykuje „niewdzięczną” Ukrainę

Senator Lindsey Graham z Karoliny Południowej, jastrząb wojenny, który wielokrotnie starł się z Paulem, podziękował mu w czwartek za uratowanie kolegi.

„Dobrze, że to zrobił” – powiedział Graham. „Niech Bóg błogosławi Randa Paula. Nigdy nie myślałem, że to powiem.”

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:Źródło

Previous articlePiers Morgan twierdzi, że Kate i Charles zostali powołani ze względu na rzekome komentarze dotyczące koloru skóry
Next articleCo najmniej 10 osób zginęło w przydrożnym ataku bombowym w Iraku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here