Mumbai: Rare Enterprises, podmiot należący do rodziny zmarłego miliardera, inwestora Rakesha Jhunjhunwali, napisał do organu regulacyjnego rynków kapitałowych, wyjaśniając, że to nie firma kupiła udziały Him Teknoforge, spółki inżynieryjnej o małej kapitalizacji o wartości rynkowej 138,4 crore funtów w środę.

Dane dotyczące transakcji zbiorczych na giełdzie BSE wykazały, że w środę „Rare Enterprise” kupiło około 90 000 akcji Him, co spowodowało 20-procentowy wzrost – najwyższy dzienny limit zbywalności – w czwartek.

W czwartek Rare Enterprises napisało e-mail do najwyższych urzędników Sebi, że inwestorzy pomylili podmiot należący do Jhunjhunwala z firmą o podobnie brzmiącej nazwie. Podmiotem, który kupił Jego udziały, była Rare Enterprise, a nie Rare Enterprises. Nie udało się ustalić, kto jest właścicielem Rare Enterprise lub kto go wspiera.

„Mamy na celu zwrócenie uwagi, że Rare Enterprises nie ma żadnego interesu ani powiązania z transakcjami z Nim Teknoforge” – czytamy w liście skierowanym do szefa Sebi Madhabi Puri Buch i dyrektora wykonawczego VS Sundaresana. „Podmiot Rare Enterprises nie ma powiązań z Rare Enterprises ani żadną inną firmą należącą do grupy należącej do zmarłego Rakesha Jhunjhunwali i jego rodziny”.

W czwartek na giełdzie BSE zmieniło właściciela około 1,1 miliona akcji Him Teknoforge, w porównaniu ze średnim obrotem wynoszącym 326 000 akcji w poprzednich dwóch tygodniach.

Zakupy akcji spółek o małej i mikro kapitalizacji przez znanych inwestorów są uważnie obserwowane przez rynek.

Ich zakupy spowodowały gwałtowny wzrost cen akcji w obliczu niedawnego szaleństwa na rynku mniejszych akcji, ponieważ takie zakupy są postrzegane jako oznaka dobrych perspektyw dla tych spółek. Brokerzy twierdzą, że operatorzy giełdowi wykorzystują taką euforię do podwyżki cen akcji. Rakesh Jhunjhunwala nazwał swój podmiot, składając się z dwóch pierwszych liter jego imienia Rakesh i jego żony Rekha. Chociaż nie można było ustalić, czy Rare Enterprises zamierza podjąć jakiekolwiek działania prawne w celu ochrony swojej tożsamości korporacyjnej, Sumit Agrawal z Regstreet Law Advisors, za pośrednictwem którego firma przesłała list do Sebi, stwierdził, że głównym celem komunikacji z organem regulacyjnym jest „zająć się sprawami interesu publicznego”.

W środę Emerging India Growth Fund, fundusz venture capital zarządzany przez Canbank Venture Capital Fund, sprzedał 1,3 miliona akcji Him Teknoforge. Nabywca Rare Enterprise nabył prawie 1% udziałów za 96,3 lakh, a firma Valueworth Advisors, której właścicielem jest Kanchan Sunil Singhania, nabyła 100 000 akcji.

Akcje Him Teknoforge wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca o 55% i ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Firma zajmująca się akcesoriami samochodowymi odnotowała zysk w wysokości 11 crore przy sprzedaży na poziomie 405 crore w roku finansowym 2023.

Źródło

Previous articleAnalityk podkreśla, że ​​w niedzielę drużyna 49ers była pod największą presją
Next articlePiers Morgan twierdzi, że Kate i Charles zostali powołani ze względu na rzekome komentarze dotyczące koloru skóry

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here