Jak wynika z raportu PwC 2024 Digital Trust Insights, aż 90% ankietowanych organizacji stwierdziło, że generatywna sztuczna inteligencja pomoże im dodać nowe linie biznesowe w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Stwierdzono, że nowsze przepisy dotyczące cyberbezpieczeństwa i prywatności danych, takie jak ustawa o ochronie cyfrowych danych osobowych z 2023 r., zwiększyły strategiczne znaczenie ulepszonych inwestycji cybernetycznych dla organizacji.

Podnieś swoje umiejętności techniczne dzięki wartościowym kursom umiejętności

Oferta uczelni Kurs Strona internetowa
Indyjska Szkoła Biznesu Transformacja cyfrowa ISB Odwiedzać
IIM Lucknow Program wykonawczy IIML w zakresie FinTech, bankowości i zarządzania ryzykiem stosowanym Odwiedzać
IIM Kozhikode IIMK Zaawansowana nauka o danych dla menedżerów Odwiedzać

„Ponad połowa decydentów biznesowych jest najbardziej zaniepokojona zagrożeniami związanymi z bezpieczeństwem chmury, a prawie połowa z nich obawia się, że wynik cyberataku może spowodować utratę danych klientów i przychodów” – czytamy w raporcie.

Raport rzuca światło na ewoluujący krajobraz cyberbezpieczeństwa i opiera się na kompleksowej ankiecie przeprowadzonej wśród 3876 dyrektorów ds. biznesu, technologii i bezpieczeństwa na całym świecie, w tym 136 uczestników z Indii.

Jak wynika z raportu, 90% organizacji wierzy, że generatywna sztuczna inteligencja pomoże im w dodaniu nowych linii biznesowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy, co wskazuje na znaczący trend – powszechne przyjęcie generatywnej sztucznej inteligencji (gen AI) w cyberobronie.

Ponieważ większość liderów biznesowych ma świadomość wpływu i zagrożeń związanych z generatywną sztuczną inteligencją, 91% organizacji jest zdania, że ​​osobiste korzystanie z generatywnej sztucznej inteligencji przez pracowników doprowadzi do wymiernego wzrostu ich produktywności w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Odkryj historie, które Cię interesują


Z drugiej strony 73% uważa, że ​​w ciągu najbliższych 12 miesięcy doprowadzi to do katastrofalnych ataków cybernetycznych – wynika z raportu. „Nasza ankieta pokazuje, że prawie 70 procent organizacji aktywnie planuje wykorzystać sztuczną inteligencję Gen w swoich strategiach cyberbezpieczeństwa, co podkreśla krytyczną potrzebę stosowania proaktywnych i skutecznych środków ochronnych” – powiedział Sivarama Krishnan, partner i lider w dziale Risk Consulting, PwC India i lider bezpieczeństwa cybernetycznego i prywatności regionu APAC.

W raporcie ujawniono również, że w 2024 r. oczekuje się wzrostu inwestycji w cyberprzestrzeni do 14%, w porównaniu z 11% w 2023 r., co podkreśla rosnące znaczenie cyberbezpieczeństwa w ogólnych strategiach organizacji.

„W przypadku organizacji w Indiach regulacje na poziomie stanowym i sektorowym w dalszym ciągu kierują zmianami systemowymi w zakresie cyberbezpieczeństwa, a przyjęcie przepisów opartych na zasadach wydaje się być bardziej skuteczne. Jednak niezależnie od wymogów dotyczących zgodności, firmy inwestują w budowanie wszechstronnej odporności cybernetycznej programu” – powiedział Sundareshwar Krishnamurthy, partner i lider ds. cyberbezpieczeństwa w PwC India.

Raport PwC podkreśla również znaczenie wykorzystania innowacji, automatyzacji i usług zarządzanych w cyberbezpieczeństwie. Technologie te nie tylko zapewniają całodobowy monitoring, ale także pozwalają zespołom zajmującym się cyberbezpieczeństwem skupić się na kreatywnym myśleniu i proaktywnym łagodzeniu zagrożeń.

Chociaż cyberbezpieczeństwo zajmuje pierwsze miejsce w rejestrze zagrożeń, wymaga ono bardziej znaczącej obecności dyskusji na temat cyberbezpieczeństwa w sali konferencyjnej, podkreślając, że bezpieczeństwo leży u podstaw każdego aspektu organizacji, w tym finansów, rozwoju, technologii i personelu.

Bądź na bieżąco z najważniejszymi nowościami technologicznymi i start-upowymi. Zapisz się do naszego codziennego biuletynu, aby otrzymywać najnowsze i obowiązkowe wiadomości technologiczne, dostarczane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.

Źródło

Previous article2024 NRL Transfer Centre: Clubs announce new rosters with Roosters, Storm retaining key players, Fifita clause revealed
Next article„Siostry żony” Kody Brown ma JEDEN warunek pojednania ze starszymi dziećmi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here