ZDJĘCIE PLIKU INQUIRER.net

WOLNY PORT ZATOKI SUBIC — Szesnastu zagranicznych członków załogi chemikaliowca pływającego pod banderą Sierra Leone przybyło tutaj w niedzielę 19 listopada po uratowaniu ich w sobotę 18 listopada, kiedy ich statek znalazł się w niebezpieczeństwie 81 mil morskich na zachód-północny zachód od Badoc Wyspa w Ilocos Norte.

Według Van Swandiego, kapitana MT King Rich, wał napędowy ich statku pękł, a woda zaczęła przedostawać się do maszynowni.

Cała jego załoga próbowała wypompować wodę z balastu statku, ale to nie wystarczyło, co zmusiło ich do opuszczenia statku.

Swandi powiedział w wywiadzie, że przed wypłynięciem upewnili się, że silnik i zbiornik benzyny statku nie wyciekają i nie powodują wycieków oleju. Sam cysterna nie przewoziła żadnych chemikaliów i w momencie zdarzenia była pusta.

Wszyscy byli na pokładzie tratw ratunkowych, kiedy o 17:22 członkowie załogi MV Sheng An, statku pływającego pod banderą Hongkongu, udającego się do tego wolnego portu, uratowali ich

PRZECZYTAJ: Trzej rybacy uratowani po wywróceniu się łodzi w Zambales

MV Sheng An przybył do Subic Freeport o godzinie 11:00 wraz z uratowaną załogą.

Uratowana załoga, składająca się z obywateli Indonezji i Chin, jest teraz bezpieczna i tymczasowo zatrzyma się w hotelu w oczekiwaniu na repatriację.

Za czyny bohaterskie Filipińska Straż Przybrzeżna (PCG) za pośrednictwem CG CDR Euphraima Jaysona Diciano, dowódcy podstacji w prowincji Zambales, wręczyła kapitanowi Zhangowi Xiayo z MV Sheng An świadectwo uznania.


Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Proszę spróbuj ponownie.


Twoja subskrypcja zakończyła się sukcesem.Źródło

Previous articleNBA: Jalen Brunson zdobywa 32 punkty, Knicks wygrywają po raz trzeci z rzędu
Next articleJedyni główni aktorzy, którzy wciąż żyją z Horroru w Amityville z 1979 roku

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here