Kryminalizacja nieuprawnionego posiadania filmów i programów telewizyjnych rozpoczęła się na długo przed erą nielegalnych taśm VHS i piractwa internetowego. Jak Franklin wyjaśnił „Observer”, byli pracownicy, którzy wyłowili te odcinki ze śmieci, mają teraz 80 lat, co oznacza, że ​​są na tyle starzy, aby pamiętać, kiedy w 1978 r. aresztowano ukochanego brytyjskiego komika i prezentera telewizyjnego Boba Monkhouse’a i oskarżono go o spisek mający na celu oszukiwać wytwórnie filmowe poprzez nielegalny import kopii filmów. Choć później został uniewinniony od zarzutów, policja przejęła jego bibliotekę zawierającą 1800 filmów i większości z nich nigdy nie zwrócono.

Skonfiskowana kolekcja Monkhouse’a obejmowała jedyny egzemplarz brytyjskiego thrillera komediowego z 1931 r. „Pociąg widmo” oraz brakujące sceny z „Kamerzysty” Bustera Keatona. Obydwa zostały zniszczone. Dla osób, których pasją jest konserwacja filmów, taki rodzaj straty jest bolesny: tragiczny, bezsensowny i – co najgorsze – dokonany pod nadzorem prawa.

„Te kolekcjonerzy byli postrzegani jako przestępcy, ale teraz widzimy, że naprawdę są wybawicielami” – powiedział dziennikowi Observer restaurator filmów Mark Stuckey. „Amnestia sprawi, że nie będą się bać oskarżenia”.

Źródło

Previous articleGOP przygotował się do zablokowania głosowania w sprawie zastąpienia Feinsteina w sądownictwie Senatu
Next articleNFL ukarało gwiazdę Raiders grzywną za niepotrzebną szorstkość

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here