EKSKLUZYWNY: Handel choinkami w Nowym Jorku to wielki biznes. W każdym sezonie świątecznym na chodnikach Nowego Jorku sprzedawane są setki tysięcy drzew, a konkurencja jest zacięta.

To jest podstawa dla nowego pełnometrażowego filmu dokumentalnego Mów mi panno Cleo reżyserka Celia Aniskovich.

Aniskovich reżyseruje i produkuje Kupcy radości (w/t), który pochodzi od firmy Boat Rocker Gra wojennaktóry właśnie miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance i Hulu’s Ładne dziecko: Brooke ShieldsDial Tone Films i Epic Magazine.

Dokument będzie śledzić losy pięciu rodzin, które w równym stopniu są kapitalistami z narożników ulic, jak i zagorzałymi miłośnikami świąt Bożego Narodzenia, które pozyskują, targują się i krzątają, by sprzedać jak najwięcej drzew w mieście, które nigdy nie śpi.

Zaczęło się od artykułu w magazynie Epic, który ukazał się w grudniu 2022 roku.

Todd Lubin i Jack Turner będą producentami wykonawczymi Matador Content studia Boat Rocker, obok Ivana Schneeberga i Davida Fortiera odpowiedzialnych za Boat Rocker. Aniskovich i Zoe Vock będą producentami dla Dial Tone, a także Arthur Spector, Joshua Davis i Josh Bearman dla Epic Magazine.

„Założyłem Dial Tone Films, aby opowiadać historie o relacjach międzyludzkich” – powiedział Aniskovich. „Kupcy radości to list miłosny do ludzi, dzięki którym Boże Narodzenie rok po roku odbywa się w Nowym Jorku. Jestem podekscytowany współpracą z Boat Rocker i Matador Content, aby wstrząsnąć tą śnieżną kulą w najwspanialszym mieście na ziemi.

„Od wojen o wpływy po tajemnice handlowe, intrygi i postacie przedstawione w filmie Kupcy radości powinno sprawić, że stanie się to natychmiastowym wakacyjnym klasykiem” – powiedział Todd Lubin, prezes Boat Rocker Studios, Unscripted.

„Podobnie jak w swoich poprzednich filmach, Celia zgromadziła niekonwencjonalną i ujmującą obsadę bohaterów; jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy współpracować z nią i firmą Epic przy tym ponadczasowym filmie” – dodał Jack Turner, wiceprezes ds. treści scenariuszowych i dokumentalnych w firmie Matador.

Joshua Davis, współzałożyciel Epic Magazine, dodał: „Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że biznes choinkowy to całoroczna gorączkowa zabawa, którą Celia zaczęła kręcić z niezwykłą pasją w styczniu 2023 roku”.

Źródło

Previous articleKierowcy Ubera, Lyfta i DoorDash w USA strajkują w Walentynki o godziwą płacę
Next articleCzłonek NATO zaprzestanie wysyłania części do F-35 do Izraela