Lionsgate i Universal upuściły pierwsze zdjęcie Antoine’a Fuquy Michael, długo oczekiwany film biograficzny o Michaelu Jacksonie trafi do kin w 2025 roku.

Zdjęcie przedstawia siostrzeńca Jacksona, Jaafara Jacksona, występującego w roli Michaela Jacksona, wykonującego utwór „Man in the Mirror” z legendarnej trasy koncertowej Dangerous Tour w latach 1992–1993.

Fotograf Kevin Mazur wykonał zdjęcie.

Jaafar Jackson jako Michael Jackson w filmie biograficznym o Michaelu

Universal Pictures International

Mazur był jednym z fotografów, którzy z biegiem czasu dokumentowali Jacksona, rejestrując próby, gdy przygotowywał się do zabawienia świata swoimi koncertami „This Is It”.

„​Kiedy pierwszego dnia przybyłem na plan tego filmu, byłem bardzo podekscytowany – czułem się, jakbym po raz pierwszy wybrał się w trasę koncertową, aby kręcić zdjęcia do Michaela Jacksona” – powiedział Mazur. „Kiedy wszedłem na plan, poczułem się, jakbym cofnął się w czasie i wszedłem na stadion, aby kręcić zdjęcia z trasy. Widząc występ Jaafara, pomyślałem: „Wow, to Michael”. Sposób, w jaki wygląda i zachowuje się, jego maniery, wszystko – to Michael Jackson. Dla każdego, kto nie miał okazji zobaczyć Michaela na żywo za jego życia – tak to wyglądało.”

„W przypadku Jaafara każde spojrzenie, każda nuta i każdy ruch taneczny to dzieło Michaela” – powiedział producent Graham King. „Ucieleśnia Michaela w sposób, w jaki żaden inny aktor nie byłby w stanie”.

Fuqua dodała: „Na potrzeby tego projektu zebraliśmy niesamowity zespół artystów – fryzury i makijaż, kostiumy, zdjęcia, choreografia, oświetlenie, wszystko – a niektórzy, którzy znali Michaela i pracowali z nim, ponownie spotykają się przy tym filmie. Ale co najważniejsze, to Jaafar ucieleśnia Michaela. To wykracza poza podobieństwo fizyczne. To duch Michaela pojawia się w magiczny sposób. Aby w to uwierzyć, trzeba tego doświadczyć.”

Michael trafi do kin 18 kwietnia 2025 roku. Zdobywca Oscara Graham King/GK Films („Bohemian Rhapsody”, „Aviator”, „Infiltracja”.) produkuje na podstawie scenariusza trzykrotnie nominowanego do Oscara Johna Logana. Producentami filmu są także współrealizatorzy majątku Michaela Jacksona, John Branca i John McClain. Lionsgate zajmuje się dystrybucją filmu w Stanach Zjednoczonych i w Japonii, natomiast Universal Pictures – na wszystkich terytoriach zamorskich.

Źródło

Previous articleRepublika Południowej Afryki wzywa MTS do podjęcia działań przeciwko ofensywie w Rafah
Next articleBrat Brandona Aiyuka zamieszcza posty dotyczące wiadomości na temat przyszłości WR