W „Escape From the Aliens in Outer Space” twoja grupa wciela się w grupę naukowców, którzy utknęli na umierającej stacji kosmicznej. Połowa z was to ludzie, poruszający się o jeden heks na raz w poszukiwaniu najbliższej kapsuły ratunkowej. Druga połowa? Krwiożerczy kosmici, którzy poruszają się o maksymalnie dwa pola na turę i których jedynym celem jest pomyślne zjedzenie wszystkich ludzi na mapie. Daj się zjeść jako człowiek, a sam odrodzisz się na planszy jako potwór. Jeśli jednak zostaniesz pożarty przez innego kosmitę, Twoja noc dobiegnie końca.

Zamiast operować na scentralizowanej planszy, gracze otrzymują jedną z ośmiu laminowanych książeczek i marker suchościeralny. Każda gra rozpoczyna się od uzgodnienia przez graczy wspólnej planszy, której układ i poziom trudności różnią się w zależności od wielkości grupy i poziomu doświadczenia graczy. Stamtąd twoja grupa będzie na zmianę poruszać się po mapie i śledzić swoje ścieżki na swoich prywatnych planszach graczy.

Twój ruch wyląduje na jednym z dwóch rodzajów heksów. Zabezpieczone sektory nie wymagają od ciebie dzielenia się żadnymi informacjami z przeciwnikami — wystarczy, że ogłosisz, że w tej turze nie słychać żadnego hałasu. I odwrotnie, lądowanie w niebezpiecznym sektorze wymaga szczęścia w talii niebezpiecznego sektora. Wyciągnij białą kartę, a powiesz innym graczom, że w twoim sektorze nie ma hałasu. Wyciągnij czerwoną kartkę, a będziesz zmuszony ujawnić swoją dokładną lokalizację na mapie. Ale wyciągnij zieloną kartę – kartę Hałas w dowolnym sektorze – i będziesz mógł ogłosić dźwięk w dowolnym miejscu na mapie.

Zatem „Escape From the Aliens in Outer Space” jest w równym stopniu dedukcją społeczną, jak i rozpoznawaniem wzorców. Poruszając się po mapie, będziesz nieustannie karmił swoją grupę kombinacją prawd i kłamstw na temat Twojej lokalizacji – oraz, czytając między wierszami, Twoich zamiarów wobec innych graczy na mapie. Zbyt wcześnie ujawnij się jako kosmita, a gracze będący ludźmi uciekną z każdego ujawnionego sektora. Ale ujawnij się zbyt późno, a ryzykujesz zjedzeniem Inny kosmici, o których myślałeś, że mogą być ludźmi.

Źródło

Previous articleTajna dostawa broni i nalot przez rzekę: najnowsze na Ukrainie
Next articleJeśli Bill Belichick skończy swoją karierę, oto kto może go zastąpić w Nowej Anglii

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here