Korona biżuteria trafia do sprzedaży.

Left Bank Pictures zlicytuje prawie 450 rekwizytów i kostiumów z luksusowego serialu Netflix, a dochód przeznaczy na sfinansowanie stypendium Państwowej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej (NFTS) na następne 20 lat.

Dom aukcyjny Bonhams rozpocznie sprzedaż 7 lutego 2024 r., a do zgarnięcia będzie 150 przedmiotów. Kolejnych 300 produktów zostanie sprzedanych online 8 lutego.

Źródło bliskie temu procesowi szacuje, że uda się zebrać co najmniej 1 milion funtów (1,3 miliona dolarów), a na sprzedaż wystawione zostaną pamiątki, w tym „suknia zemsty” księżnej Diany, którą nosiła Elżbieta Debicki w 5. sezonie.

Oczekuje się, że kostium będzie kosztować do 12 000 funtów, a w większych wyprzedażach znajduje się reprodukcja Gold State Coach, którą można sprzedać nawet za 50 000 funtów.

Dla tych, którzy chcą kawałek Korona po bardziej przystępnej cenie Left Bank wystawia na aukcji kij do szampana Królowej Matki za co najmniej 60 funtów i parę porcelanowych corgi za 200 funtów.

Andy Harries, dyrektor generalny Left Bank i producent wykonawczy Koronapowiedział: „To był zaszczyt dla mnie i wszystkich pracowników Left Bank Pictures, że mogliśmy znaleźć się w centrum wydarzeń Korona. Jej ogromny światowy sukces ma wiele wspólnego ze współpracą z najlepszymi talentami twórczymi i producenckimi w kraju, dlatego chcemy zainwestować zyski z tej wspaniałej aukcji w kolejne pokolenie talentów filmowych i telewizyjnych.

„NFTS był częścią Korony historię od samego początku, a wielu jej absolwentów przez lata przyczyniło się do produkcji serialu. Od dawna podziwiam etos i szkolenie szkoły i osobiście je wspieram. Dlatego jestem zachwycony, że dziedzictwo Korona będzie zapewnienie tak dużego wsparcia finansowego tak wielu studentom NFTS w ciągu następnych kilku dekad”.

Jon Wardle, dyrektor NFTS, dodał: „Od samego początku zaangażowanie ponad 60 absolwentów NFTS odegrało kluczową rolę w ożywieniu tak kultowej serii. Dochody z aukcji odegrają kluczową rolę we wspieraniu stypendiów zmieniających życie, zapewniając następnemu pokoleniu twórców filmowych i telewizyjnych możliwość skorzystania z naszych znanych na całym świecie szkoleń, przekazując dalej Korony dziedzictwo na wiele lat.”

Źródło

Previous articlePropalestyński tłum atakuje domy i biura parlamentarzystów Partii Pracy, którzy odmówili poparcia wezwań do zawieszenia broni w Gazie
Next articlePremier Modi atakuje Kongres w sprawie wyższych cen paliwa, twierdzi rząd Radżastanu „oszukując ludzi”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here