W swoim komentarzu Cohen zapytał: „Matt, czy profesor jest ślepy? Albo o co chodzi? Czy te okulary są rzeczywiście nieprzezroczyste, czy są po prostu tak grube, że światło jest zniekształcone lub… Co się tam dzieje?” Jednym z powtarzających się gagów profesora Farnswortha jest to, że podeszły wiek pozbawił go kilku ważnych zdolności, a także dużej części zdrowia psychicznego. Często nawet nie pamięta, kim są jego współpracownicy.

Można by pomyśleć, że Groening, który wymyślił tę postać, może wiedzieć trochę o jego wzroku, ale nawet on był zakłopotany. „Nigdy tego nie przemyślałem. Nigdy nie pokazywaliśmy mu oczu, prawda?” Producent Claudia Katz i Billy West zdawali się pamiętać, że profesorowi zdjęto okulary, ale nigdy nie widzieli, jak wyglądały jego oczy. Groening natychmiast zlecił to pytanie wielu fanom „Futuramy” na całym świecie, mówiąc wprost do słuchacza: „Jeśli ktoś wie, niech natychmiast wejdzie na stronę internetową i zamieści to”. Groening prawdopodobnie tylko żartował, jak zauważył kiedyś we wcześniejszym komentarzu (przynajmniej według mglistych wspomnień tego autora), że częścią Biblii serii „Futurama” było to, że profesorowi nie wolno nigdy widzieć oczu. Podobnie jak maska ​​Strong Bad, okulary należy po prostu zaakceptować jako stały element jego twarzy.

Na szczęście przedsiębiorczy fani sprzeciwili się Groeningowi i „umieścili to na stronie internetowej”. Na stronie fanów „Futuramy”. Infosferaczytelnik zauważył, że Profesorowi rzeczywiście zdjęto okulary i że jego gałki oczne były wyraźnie widoczne w opowiadaniu zatytułowanym „Pomniejszone!”, wydrukowanym w 29. numerze komiksu „Futurama” z 2007 roku.

Chyba wszyscy się zgodzimy, że wygląda to dziwnie.

Najnowszy sezon „Futuramy” jest obecnie transmitowany na platformie Hulu.

Źródło

Previous articleDyrektor generalny Maharliki, Rafael Consing Jr. „znakomity dyrektor”
Next article„Odważny krok”: NSW Rugby potwierdza współpracę RA, aby pozbyć się „konfliktów i własnych interesów” w grze

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here