Uzyskanie odpowiedniego wyglądu TVA wymagało od Isaaca Baumana przejścia na wolfram – rodzaj oświetlenia, którego używano w dawnych produkcjach. W przeciwieństwie do diod LED używanych w pierwszym sezonie „Lokiego”, wolfram wykorzystuje proces chemiczny, który powoduje, że włókno nagrzewa się i świeci.

„Kiedy używasz światła wolframowego, otrzymujesz bardzo szerokie, pełne widmo […] ogólny efekt końcowy jest po prostu niezaprzeczalny” – wyjaśnił Bauman. „Wygląda na pełniejszy i bogatszy, a kolory, których dotyka, wydają się bogatsze, bardziej nasycone i żywe, a wszystko wydaje się bardziej organiczne i namacalne. Myślę, że to naprawdę pasowało do scenografii, która ponownie nawiązuje do późnych lat 60. i wczesnych 70. Jest coś radzieckiego i brutalistycznego, ale jest też bardziej kapryśny, nowoczesny materiał z połowy stulecia, wszystko to połączone w jedną całość”.

Oprócz wykorzystania wolframu Bauman skupił się także na oświetleniu przestrzeni, a nie pojedynczych ujęć. „Chciałem całkowicie zrezygnować z oświetlenia na planie” – powiedział, dodając, że on i scenograf Kasra Farahani upewnili się, że „w każdym planie jest wystarczająca ilość źródeł światła, które moim zdaniem będą odpowiednio podkreślać charakter postaci. “

Kręcenie wszystkiego nad głową miało jednak niepożądany efekt uboczny w postaci „ciemnych oczu” aktorów, czemu Bauman zaradził za pomocą zasilanej na baterię „małej kuli światła LED”, która podążała za postaciami w danej scenie. Ten hack zadziałał, ponieważ Bauman bezprzewodowo masował poziom oświetlenia LED. „Tak długo jak mieliśmy ten mały ping [of eyelight] tam moglibyśmy uniknąć morderstwa pod względem tego, skąd z góry pochodzi światło” – powiedział Bauman.

W dobrze oświetlone oczy bohaterów możesz zajrzeć na Disney+, ponieważ cały drugi sezon jest już dostępny do transmisji strumieniowej.

Źródło

Previous articleThe most beautiful sections of China's Great Wall
Next articleIrańska sędzia szachowa obawia się ostracyzmu w związku ze swoim aktywizmem

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here