Ridley Scott zazwyczaj lekceważy krytyków kwestionujących jego nadchodzący film Napoleonszczególnie francuskie.

Podczas gdy jego ekranizowany epos, w którym Joaquin Phoenix wcielił się w walczącego cesarza Francji z Vanessą Kirby w roli jego żony Józefiny, zyskał uznanie weteranów reżyserskich w Wielkiej Brytanii, francuscy krytycy byli mniej entuzjastyczni, a Le Figaro mówiąc, że film mógłby nosić tytuł „Barbie i Ken w czasach imperium” Francuskie GQ nazywając film „głęboko niezdarnym, nienaturalnym i niezamierzonym niezdarnym” oraz Punkt magazyn cytuje biografa Patrice’a Gueniffeya, który nazwał film „bardzo antyfrancuskim i probrytyjskim”.

Poproszony przez BBC o odpowiedźScott odpowiedział ze zwyczajową dumą:

„Francuzi nawet siebie nie lubią. Publiczność, której pokazałem to w Paryżu, była zachwycona”.

Światowa premiera filmu odbyła się w tym tygodniu w stolicy Francji.

Scott dodał, że powiedziałby historykom kwestionującym dokładność jego opowieści:

“Byłeś tam? Och, nie było cię tam. Więc skąd wiesz?”

Film, którego historia obejmuje sześć różnych, ale równie wielkich scen bitewnych, został nakręcony w imponujące 61 dni i trwał 2 godziny 38 minut. Scott powiedział BBC, że chce, aby czas trwania filmu nie przekraczał 3 godzin:

„Kiedy zaczynasz mówić „o mój Boże”, a potem mówisz: „Chryste, nie możemy jeść przez kolejną godzinę”, to trwa to zbyt długo”.

Scott, weteran hitów wielkiego ekranu Obcy Do Gladiator I Czarny Jastrząb w dół, stwierdził, że nie mógł się powstrzymać od opowiedzenia historii Napoleona: „On jest taki fascynujący. Czczony, znienawidzony, kochany… bardziej znany niż jakikolwiek człowiek, przywódca czy polityk w historii. Jak można nie chcieć tam pojechać?”

I jego gwiazda Joaquin Phoenix, który po raz pierwszy pracował dla Scotta 23 lata temu Gladiatorpowiedział, że był podekscytowany ponownym nawiązaniem współpracy z reżyserem, któremu nadal czuje wdzięczność:

„Studio mnie nie chciało Gladiator. Tak naprawdę Ridley otrzymał ultimatum i walczył o mnie i było to po prostu niezwykłe przeżycie.

Źródło

Previous article„Bojkot Izraela” tchnął nowe życie w 100-letnią egipską markę napojów gazowanych
Next articlePBA: Magnolia odrabia duży deficyt i pokonuje Ginebrę

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here