Jeśli jesteś absolutnym kujonem (tak jak my), kolejność premier filmów o Indianie Jonesie może być nieco zwodnicza z powodów, o których za chwilę. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z filmami, tytuły nie zawierają wskazówek dotyczących kolejności ich ukazywania się. Więc proszę bardzo. Przydatna mała lista do wykorzystania w przyszłości:

  • Poszukiwacze zaginionej Arki (1981)
  • Indiana Jones i świątynia zagłady (1984)
  • Indiana Jones i ostatnia krucjata (1989)
  • Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (2008)
  • Indiana Jones i tarcza przeznaczenia (2023)

Czasami tytuł pierwszego filmu będzie brzmieć „Indiana Jones i poszukiwacze zaginionej Arki”. Tytuł ten wszedł do naszego królestwa dopiero wtedy, gdy oryginalna trylogia filmów po raz pierwszy ukazała się na DVD, a ktoś z działu marketingu uznał, że to dobry pomysł. To był zły pomysł. Nikt tego tak nie nazywa. Wszyscy nazywają to po prostu „Poszukiwaczami zaginionej Arki”. Bądź jednym z fajnych dzieciaków i trzymaj się oryginalnego tytułu.

Oprócz pięciu filmów istnieje także serial telewizyjny „Kroniki młodego Indiany Jonesa”, który trwał dwa sezony i 28 odcinków od 1992 do 1993. Choć często zabawny, serial ten jest szalenie niespójny i często stoi w sprzeczności z ustalonym kanonem filmy. Najlepiej jest to traktować jako ciekawostkę po obejrzeniu głównych filmów, podczas której możesz wybierać, które fragmenty Twoim zdaniem rzeczywiście mają zastosowanie.

Źródło

Previous articleZwiększ swoje oszczędności dzięki Boost Mobile podczas wczesnej wyprzedaży w Czarny Piątek – CNET
Next articleUAAP: UP zdobywa pierwsze miejsce, miażdży NU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here