CNN

Nie bez powodu Christine McVie uznawana była za serce Fleetwood Mac.

Klawiszowiec zespołu, który zmarł w środę po krótkiej chorobie w wieku 79 lat, był także autorem niektórych z najpopularniejszych piosenek grupy.

Oto tylko pięć z tych utworów:

To jest powiązane z jakimś dramatem.

Fleetwood Mac jest po części znane ze swoich burzliwych związków, zwłaszcza jeśli chodzi o romantyczne.

Członkowie zespołu, Stevie Nicks i Lindsey Buckingham, mieli coś, co źle się skończyło, a McVie był słynnym mężem, a następnie rozwiedzionym, z innym kolegą z zespołu, Johnem McVie.

Podobno myślał, że piosenka ze słowami „Słodka, cudowna ty / Sprawiasz, że jestem szczęśliwy dzięki temu, co robisz / Och, czy tak może być / To uczucie towarzyszy mi, gdziekolwiek pójdę” – dotyczyła ich psa, kiedy McVie pobrali się w czas.

Okazuje się jednak, że Christine McVie napisała piosenkę miłosną na cześć dyrektora oświetlenia zespołu, z którym miała romans.

Kolejny utwór ze słynnego albumu „Rumours”.

„Nie przestawaj” okazał się hymnem pełnym nadziei na przyszłość, który miał tak duże znaczenie dla byłego prezydenta Billa Clintona, że ​​użył go jako hymnu swojej kampanii w 1992 roku.

W środę zamieścił na Twitterze hołd dla McVie.

„Jestem zasmucony śmiercią Christine McVie. „Don’t Stop” to piosenka przewodnia mojej kampanii w 1992 roku – doskonale oddaje nastrój narodu pragnącego lepszych dni” – napisał na Twitterze. „Jestem wdzięczny Christine i Fleetwood Mac za powierzenie nam tak znaczącej piosenki. Będzie mi jej brakować.”

To była właściwie solowa piosenka dla McVie.

The pierwszy singiel z jej solowego albumu zatytułowanego tak samo brzmi, jakby mogła to być piosenka Fleetwood Mac z pogodnym rytmem i zaraźliwym refrenem: „Ooh, mam miłość / Mam kogoś / Ta miłość mnie trzyma”.

Dodatkowo Buckingham gra na tej płycie na gitarze, co nadaje jej jeszcze więcej klimatu Fleetwood Mac.

“Powiedz, że mnie kochasz” to wesoła melodia, która stała się ostoją rockowych i łatwych do słuchania stacji radiowych.

W wywiadzie z 1990 roku zastanawiała się nad słodkimi harmoniami, jakie ona, Nicks i Buckingham osiągnęli w tej melodii.

„Kiedy po raz pierwszy zacząłem grać „Say You Love Me” i dotarłem do refrenu, oni zaczęli śpiewać ze mną i od razu się w to wkręcili” O jej wypowiedzi poinformował magazyn Performing Songwriter. „Usłyszałem ten niesamowity dźwięk, nasze trzy głosy… i moja skóra zamieniła się w gęsią skórkę”.

To słuszne, że tak wiele osób w mediach społecznościowych wykorzystało tę piosenkę, aby złożyć hołd McVie po jej śmierci.

Ballada, którą napisała został wskazany jako doskonała pamięć o kimś zagubionym.

Granie tej piosenki teraz, po jej śmierci, wydaje się nie do zniesienia, gdy wkłada całe swoje serce w początkowy tekst: „Dla ciebie nie będzie już więcej płaczu/Dla ciebie słońce będzie świecić/I czuję to, kiedy jestem z tobą/ Wszystko w porządku, wiem, że to prawda.”Źródło

Previous articleJak Playboy zerwał współpracę z Hugh Hefnerem, aby stworzyć markę post-MeToo
Next articleBella Belen nadal niezawodna dla NU Lady Bulldogs w przedsezonowych zabawach

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here